Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Tehnici de filmare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
966 replies to this topic

#109
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
depinde cum le faci...

ia arata-le ala al meu de mai sus, li se pare de cacao?

sau zi-le ca asa ai vazut ca se filmeaza bebelusele la carcotasi :D

#110
florinelu

florinelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2005

 GunX, on Sep 22 2006, 12:01, said:

Am mai pus un clip nou (Nr.12) la http://radu.cpt.ro :D
elegant!  :coolspeak:

#111
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Super marfa nr 12. Pacat de ei ca erau tineri...

#112
valymotei

valymotei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.10.2003
Vad ca voi faceti o treba minunata cu filmuletele alea si asi indrazni,  cu sfiala sa va pun si eu ceva ce am lucrat   pentru ca sa imi faceti cateva critici si mai ales sugestii pe acest clip. Mentionez ca nu am filmat eu, deci calitatea imaginii nu mi se poate imputa. Eu am facut doar montajul. Astept parerile voastre. Fisiereul are 21 MB. Imi cer scuze si pentru calitatea codarii.

Aici esti fisierul: CLIP

#113
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Poveste de dragoste. Dar de ce este imginea sacadata ? Ai un sistem mai slabut ?

#114
valymotei

valymotei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.10.2003

 Tractoristu, on Sep 24 2006, 08:00, said:

Poveste de dragoste. Dar de ce este imginea sacadata ? Ai un sistem mai slabut ?

Cred ca e de la codare. PE filmul necomprimat e ok. si cred ca imaginea folosita de mien a fost prea mare pentru Premiere si s-a cam chinuit sa o prelucreze.
Era mai bine daca o modificam inaintre sa il pun pe Premiere sa lucreze cu ea.

Dar compozitita cum e? Critici si sugestii va rog!

Edited by valymotei, 24 September 2006 - 11:28.


#115
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Adica cu alte cuvinte trebuia sa-i reduci din calitate inainte sa o prelucrezi nu ? Cred ca NU e cea mai buna idee si apoi...cum adica imagine prea mare ? Te referi la rezolutie ?

#116
valymotei

valymotei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.10.2003

 Tractoristu, on Sep 24 2006, 08:43, said:

Adica cu alte cuvinte trebuia sa-i reduci din calitate inainte sa o prelucrezi nu ? Cred ca NU e cea mai buna idee si apoi...cum adica imagine prea mare ? Te referi la rezolutie ?

Imaginile pe care le-am folosit sunt foarte mari cred ca au cam 3000x4000 si o rezolutie de 300dpi. si atunci cand lucrezi cu keyframe, Premiere se cam chinuie.

#117
florinelu

florinelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2005

 valymotei, on Sep 24 2006, 11:18, said:

Vad ca voi faceti o treba minunata cu filmuletele alea si asi indrazni,  cu sfiala sa va pun si eu ceva ce am lucrat   pentru ca sa imi faceti cateva critici si mai ales sugestii pe acest clip. Mentionez ca nu am filmat eu, deci calitatea imaginii nu mi se poate imputa. Eu am facut doar montajul. Astept parerile voastre. Fisiereul are 21 MB. Imi cer scuze si pentru calitatea codarii.

Aici esti fisierul: CLIP
keep up the good work! Tine-o asa ca o sa fie bine. Eu zic ca esti pe drumul cel bun. Nu vreau sa iti intorc clipul pe toate partile ci iti spun doar, la o prima impresie, ca trebuie sa revezi un pic asezarea cut-urilor in diverse momente. Daca ai pus cut-urile sincronizate pe beat-ul fundalului muzical incearca sa le pui si pe masura muzicala. Nu trebuie sa fii compozitor, doar un pic de atentie ca sa pastrezi acelasi ritm cu muzica atunci cand imbini momentele din clip. Iti dau un ex. unde ar trebui umblat la cut: acolo unde sunt versurile "I am amazed..." Ma rog, mai sunt si altele dar le gasesti tu :) .
Cand faci un clip, da-l si altora sa il vada(nu neaparat pe net  :D ) ca sa iti zica ce parere au. De multe ori o sa ai surpriza ca ei vad lucruri pe care tu, care ai stat saptamani intregi cu ochii in timeline, nici nu l-ai remarcat. Cand montezi ceva trebuie sa te gandesti si la cei care il vor viziona si la ce trebuie sa inteleaga din munca ta, chiar din prima vizionare.
Succes!
later edit: am mai gasit o chestie, acolo unde faci zoom out de pe ochii miresei ai pus prin cut simplu o imagine statica cu mirii. Parerea mea este ca mergea mai bine un overlap intre cele doua imagini sau daca nu puneai un overlap atunci imaginea imediat urmatoare zoomului out de pe ochi ar trebui sa fie si ea animata. Cu siguranta mai sunt si alte solutii, eu la asta m-am gandit

Edited by florinelu, 24 September 2006 - 22:50.


#118
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
Cine canta piesa, ca imi place?... :)

#119
valymotei

valymotei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.10.2003

 Ankh, on Sep 25 2006, 13:02, said:

Cine canta piesa, ca imi place?... :)

"Love Of My Life",  canta Michael W. Smith, Jim Brickman - Accompaniment

#120
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
saru'mana....referitor la clip...camera mobila e nesigura, cadre frumoase, prost filmate.... :)

#121
florinelu

florinelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2005
Pun si eu un clip aici, poate ca te poti inspira din el, valymotei
Nu-mi place muzica, aveam in plan ceva mai special, dar asta a fost dorinta mirilor <_<

#122
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
nu stiu...ceva le lipseste, o finisare...ceva...."idei bune puse prost in practica"...asta au zis mai multi care l-au vazut

#123
eattorrents

eattorrents

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 07.12.2005

 GunX, on Sep 22 2006, 12:01, said:

Am mai pus un clip nou (Nr.12) la http://radu.cpt.ro :D

Am vazut si eu montajele de la adresa de mai sus. Frumos, n-am ce zice, si filmarea si montajul.

Intrebari: Ce soft ai folosit pentru montaj? Cum se numeste melodia de la Videoclip1?

Thanks.

#124
florinelu

florinelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2005
este posibil sa-i lipseasca ceva, eu aveam de gand sa folosesc o alta melodie. Asta folosita este un pic cam vesela, ceea ce nu este rau, dar clipurile mele au in general un alt gen de muzica, mai lenta. Iar eu il gandisem initial cu asa ceva. Ma rog, experienta in plus, am vazut ce iese si cu o alta combinatie muzica/video. Multumiri lui GunX ptr ideea cu cupola biserici filmata in rotire. Este super efectul! Am mai zis, trebuie sa-i dau vreo doua beri :coolspeak: .Si nu doar ptr ca este moderator ;)
Sa va distrez un pic cu perle de pe la nunti? aici invatati sa dansati greceste  :coolspeak:

#125
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
hai sa pun si eu ceva...mai brut..referitor la raf-uri si etc.

Aici si Aici

Edited by Ankh, 25 September 2006 - 22:11.


#126
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
Hai ma....dar chiar nici un comentariu????... :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate