Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Credeti ca vaccinul o sa devina un criteriu de angajare in mediul privat?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#91
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAlexD2, on 23 iulie 2021 - 07:28, said:


Vaccinul este solutia la pandemie. Daca este nevoie, pleci din firma mea inainte sa imi produci pagube pt faptul ca nu ai binevoit sa te vaccinezi.


Prin California parca sau alt stat american, s-au trezit niste medici sa dea in judecata spitalul pt ca i-a concediat ca nu binevoiau sa se vaccineze. Judecatorul care a judecat cazul le-a zis medicilor: "Nu doriti sa va vaccinati? Atunci mergeti in alta parte unde va accepta fara vaccin. Insa in spitalul asta nu mai aveti ce cauta" :)

Edited by MembruAnonim, 23 July 2021 - 07:36.


#92
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

View Postslai, on 22 iulie 2021 - 22:42, said:

asta e ultima info din discutiile de pe banca din fata birtului lui nea' vasile, zis si "la ultimul prohod"?
Sincer, nu credeam niciodata ca una dintre jignirile colegilor de forum va veni de la tine, m-ai dezamagit. Posted Image FYI, habar n-am ce inseamna "prohod", habar n-am cum arata birturile, fiindca nu am intrat niciodata in asa ceva, si statul la barfa pe banca mi se pare la fel de scarbos ca flegmatul pe trotuar.
Daca esti cumva cadru medical, inteleg de ce m-ai jignit asa, dar nu incerc sa pun intr-o lumina negativa toate cadrele medicale. Doar spuneam ca inclusiv dintre ei sunt unii care refuza vaccinarea, desi ar trebui sa fie mai bine informati decat noi, sa stie cat de pervers e virusul asta, si cat de mult ajuta sa ai sistemul imunitar pregatit, macar sa poti trece cu simptome mai usoare peste boala, in cazul in care il iei de undeva.

Informatiile sunt de la persoane care lucreaza in spital, si care au ramas masca atunci cand unii colegi au refuzat si continuau sa refuze vaccinarea (Spitalul Judetean de Urgenta Dr. Constantin Opris Baia Mare si Spitalul Clinic de Urgenta "Avram Iancu" Oradea). Asta era situatia acum aproximativ 1-1,5 luni.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate