Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Chestionar licenta --> Comportamentul consumatorilor de produse ecologice

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
RalucaJEca

RalucaJEca

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.03.2021
Buna ziua!

M-ar ajuta foarte mult daca m-ati putea ajuta cu completarea chestionarului meu, pentru lucrarea de licenta. Acest chestionar nu dureaza mai mult de 5 minute pentru al completat.

https://forms.gle/PiGugZV16QfEtreK8

Va multumesc frumos pentru timpul acordat!

#2
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Chestionarul mi se pare că nu a fost gândit prea bine. Adică la întrebarea nr 1 "Ce considerați că inseamnă produs ecologic?", "Nu știu" este o variantă de răspuns, dar la întrebarea nr 2 "Cumparați produse ecologice?" există doar "Da" și "Nu" ca variante de răspuns. Dacă nu știu ce însemnă un produs ecologic nu am de unde să știu dacă cea ce cumpăr este sau nu este produs ecologic. Plus că, chiar dacă să zic că știu ce înseamnă un produs ecologic, poate pentru mine criteriul de produs ecologic nu este luat în calcul așa că nici nu știu dacă cumpăr un produs ecologic sau nu.

Restul chestionarului are întrebări obligatorii care presupun că eu, consumatorul, în mod obligatoriu iau decizia de cumpărare după criteriul de produs ecologic, chiar dacă poate nu mă interesează deloc acest aspect.

Edited by tavitu, 16 March 2021 - 11:23.


#3
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
Cred ca daca am raspuns negativ la intrebarea 2 restul  intrebarilor nu isi mai au rostul...

#4
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Sigur, dar acel „Nu știu” mi se pare că încurcă. „Nu știu ce înseamnă produs ecologic, dar cumpăr produs ecologic.”, „Nu știu ce înseamnă produs ecologic dar nu recomand altor persoane produse ecologice.” La alte întrebări poate e mai ok, „Nu știu ce înseamnă produs ecologic, dar cumpăr din curiozitate produse pe care scrie ECO cu litere mari”, „Nu știu ce înseamnă produs ecologic, dar cumpăr fructe pe care scrie ECO cu litere mari zilnic”.

Probabil că sunt eu prea pretențios, și că publicul țintă al chestionarului nu o să aibe probleme de genul asta și datele colectate și interpretarea o să fie ok.

#5
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
slabut gandit chestionarul. Intrebarea 1 - merge si o varianta deschisa de raspuns, la fel si 4. la 5, pret si accesibilitate pot avea acelasi sens. 6 - exista si lactate bio, o categorie foarte mare chiar. 7, daca nu, de ce ? Cea mai mare problema a alimentelor BIO este pretul ridicat fata de variantele normale, poate n-ar strica o intrebare legata de acest aspect, respectiv: ati fi dispus/a sa platiti un pret mai mare pentru un produs bio? daca da, care ar fi limita maxima: >10%, 20% etc

per total, un chestionar foarte simplist, cu date putine.

#6
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Done

#7
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Chiar ca e gandit ca dreq chestionarul.

In primul rand trebuia precizat ca te referi la alimente "bio", pentru ca :"produs ecologic" e si o masina electrica sau un panou solar pentru incalzirea locuintei :naughty:

Apoi, chestionarul e doar pentru cei care cumpara alimente bio. Puteai eventual sa incluzi si o intrebare pebntru cei care nu cumpara, "de ce nu cumparati?" cu variante: sunt prea scumpe, nu sunt accesibile, nu sunt de calitate, le consider o fitza, alt motiv (raspuns deschis). Asa, eu, daca nu cumpar asa ceva, ce pot sa raspund la intrebarea 6? :w00t:

Decat sa-ti raspund la oha, am preferat sa nu trimit niciun raspuns. Sper ca nu e cu suparare...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate