Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

Recomandare centrala telefonica 3 puncte de lucru diferite.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
fiziflash

fiziflash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 21.07.2003
Am nevoie sa gasesc o solutie de centrala telefonica, si vin cu rugamintea de a ma ajuta voi sa gasesc ce varianta ar fi optima.

Se dau 3 puncte de lucru ale unei societati cu 3 locatii fizice diferite.

Trebuie sa gasesc o solutie de centrala telefonica care sa indeplineasca urmatoarele criterii:

1. Fiecare punct de lucru sa aiba un numar de telefon fix si unul de mobil (plus optional unul de fax)

2. Sa se poata transfera apeluri primite pe un punct de lucru, catre un alt punct de lucru

3. Sa existe posibilitatea de a se vedea care linii telefonice sunt libere si pot primi apelul.

4. Nu se doreste apel automat (cu robot).

Se multumeste pentru orice recomandare.

#2
marchand

marchand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 26.06.2008
In cazul in care vrei sa ai o singura centrala telefonică instalată la sediu , soluția ar fi, zic eu, o centrala telefonică ip.

#3
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Software: Linux + Asterisk.

#4
marchand

marchand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 26.06.2008
Daca nu te descurci cu Linux sunt o grămadă de soluții de gata : Grandstream,Yealink , Yeastar , sangoma , Panasonic etc . Daca bugetul este generos atunci poți să te uiți și la Cisco .

Problema este cu folosirea  protocolul SIP peste internet. Nu prea este recomandat din punct de vedere al securității sa îl rulezi direct peste internet , ar trebui sa îți configurezi un vpn între locații . Când folosești SIP peste internet pot apărea probleme cu calitatea convorbirilor . O sa ai nevoie de routere care știu qos că sa poți să prioritizezi traficul . Daca o sa ai multe convorbiri simultane atunci ideal ar fi sa ai conexiuni internet dedicate pentru acest serviciu .

#5
opa_belea

opa_belea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.09.2005
Am montat yeastar si merge de rupe de aprox. 7 ani, cu telefoane yealink. Am facut si forward si aveam SIP pe telefon, dar a fost doar de amuzament.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate