Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Parere vaccin AstraZeneca

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
249 replies to this topic

#91
Mihai3007

Mihai3007

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.05.2016

View PostBloodRa, on 11 martie 2021 - 23:27, said:

La noi până acum s-au vaccinat 77000 de persoane cu lotul cu probleme. Nu a crăpat nici una. Batem câmpii degeaba.
O să facem trombi de la stres Posted Image

PS
ABV5811
Oare ?
https://www.romaniat...ia_5339858.html

#92
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostBloodRa, on 11 martie 2021 - 19:40, said:

Da, pentru că zilnic mor mult mai mulți oameni de covid, decât din cauza vaccinului.
Se moare cu covid , nu de covid.
Pe un site religios un medic panicar spunea ca , covidu e mortal. Eu i-am explicat ca rata de vindecare e de peste 95 % . El tot o tinea pe a lui a e mortal.
Am senzatia ca astia sunt platiti sa panicheze omenirea.

#93
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003
Pai rata de vindecare de 95% inseamna ca pentru 5% e mortal deci cu ce a gresit ? Posted Image
Se moare de covid deoarece fara el si cu altele nu mori dar cand pui covid atunci se schimba treaba.

View Postdenky, on 12 martie 2021 - 00:06, said:

Sunteti cativa pe aici care ati fost goniti din Poiana si v-ati gandit sa treceti la nivelul urmator, dezbateri medicale?!
Si aici se va modera daca e cazul :)

Edited by andreic, 12 March 2021 - 10:43.


#94
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

View PostMihai3007, on 12 martie 2021 - 10:06, said:

In ritmul ăsta și accidentele de circulație sunt din cauza vaccinului.

View Postpacopaco1967, on 12 martie 2021 - 10:10, said:


Se moare cu covid , nu de covid.
Pe un site religios un medic panicar spunea ca , covidu e mortal. Eu i-am explicat ca rata de vindecare e de peste 95 % . El tot o tinea pe a lui a e mortal.
Am senzatia ca astia sunt platiti sa panicheze omenirea.
Greșit, se poate muri inclusiv de covid, din cauza insuficienței respiratorii acute. Că mori pentru că cedează alt organ înainte, nu înseamnă că nu mori de covid.

#95
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 06.01.2010

Quote

Se moare cu covid , nu de covid.
La fel de bine poti sa zici ca nu se moare de SIDA, ci cu SIDA.
https://en.wikipedia.org/wiki/HIV/AIDS

Si daca mai 'studiezi' mult, o sa declari acelasi lucru si despre multe altele.
O sa ajungi sa zici ca nici cancerul nu e mortal.

#96
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 23.12.2015

View Postjimi91, on 11 martie 2021 - 19:41, said:


Am si eu o bunica de 83 de ani....noi am zis ca nu o mai vaccinam

batranii sunt cei mai in pericol la covid. Covid e ca o sentinta la moarte la varstele astea. Peste ocean, in Canada, vaccinarea a inceput, in functie de zona, cu persoanele in varsta de peste 80 de ani (vezi https://www.thestar....o-the-most.html ) sau chiar 90 de ani ( vezi https://www.iheartra...f-90-1.14754347 ).

#97
Mihai3007

Mihai3007

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.05.2016
Oricat am dezbate noi aici, cert este ca in masa mare a populatiei este mult mai bine cu vaccin decat fara. Daca considerati ca aveti efecte adverse grave, nu asteptati sa fiti unul din cei cativa la un milion care pleaca la Dumnezeu dupa vaccinare, luati legatura cu medicul de familie, sau mergeti la spital sau 112. Oricum in romanika multe chestii nasoale dpdv medical sunt bagate sub pres, deci si raportarile sunt mult diminuate oficial ptr a da bine la public campania de vaccinare.

#98
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View PostMooF2010, on 12 martie 2021 - 04:43, said:

Psihicul te vindeca psihicul te omoara.

Am prieteni care au facut vaccinul ingroziti si s-au simtit groaznic si am prieteni care s-au dus veseli la vaccin si nici nu si-au dat seama ca l-au facut.

Este posibil.
Eu chiar asa mi-am zis "sigur nu am reactii adverse".

#99
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View PostTsunnnami, on 12 martie 2021 - 09:57, said:

Da-mi un exemplu, ce poti face in America si nu poti in Romania?
Lobby. Posted Image
Ai zis "un exemplu".

View Postpacopaco1967, on 12 martie 2021 - 10:10, said:

Se moare cu covid , nu de covid.
Pe un site religios un medic panicar spunea ca , covidu e mortal. Eu i-am explicat ca rata de vindecare e de peste 95 % . El tot o tinea pe a lui a e mortal.
Nasol e sa fii in aia sub 5%...

#100
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Nu e de mirare ca oamenii sunt tampiti cand personalul medical este tampit si incompetent. Tocmai m-am intors de la centrul de vaccinare, unde o asistenta medicala explica unui proaspat vaccinat ca intre prima doza si rapel suntem extrem de sensibili si alearga covidu' dupa noi ca dulaul dupa biciclist.

#101
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Sincer sa fieu urmaresc vaccinul asta demult - aveam mai mare incredere in el decat in alea netestate gen Pfizer si Moderna - asta macare s-au mai facut vecinuri de genul sau.
Dar... cam multe probleme cu el, nu-mi explic.
Prima data legat de eficacitate - au obinut o eficacitate buna din greseala - a trebuit sa refaca testele.
Pe urma problemele legate de varsta ca n-au testa suficinte persoane peste 55 de ani.
Acum apare si asta.

Celelalte vaccinuri cum naiba par a fi perfecte ?

SI in alta oridne de idei. Daca cineva moare fiind infectat cu Covid e declarat mort de Covid, indiferent de comorbiditati.
Daca cineva moare dupa vaccin atunci a murit de al comorbiditati, nu de la vaccin - cum vine asta ?

Mai ales ca din cate vad vaccinul cam imita simptomatologia Covid - si la Covid se moare de tromboze.

#102
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,150
  • Înscris: 29.12.2006

View Posteiffel, on 12 martie 2021 - 14:02, said:

Celelalte vaccinuri cum naiba par a fi perfecte ?

Şi Astra Zeneca ar fi fost perfect, dacă nu şi-ar fi luat cineva "inima-n dinţi" să spună că...are hibă. Aşa e şi cu celelalte.

Încă multă lume nu s-a dumirit că aceste vaccinuri anti-covid sunt un experiment făcut pe oameni, şi dintre toate, cele care vor da mai multe rateuri, adică vor provoca cele mai multe şi mai urâte reacţii adverse, acelea vor dispărea. Să ne gândim că experimentul vaccinului împotriva poliomelitei a durat între 1948-1955, adică...7 ani.

Edited by lupini, 12 March 2021 - 14:49.


#103
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012

View Postxcit, on 11 martie 2021 - 20:53, said:

Diano am prins moderna la primarie la calugareni Posted Image)))

Ti-am zis ca acolo e comoara! :D

#104
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017

View Postlupini, on 12 martie 2021 - 14:49, said:

Încă multă lume nu s-a dumirit că aceste vaccinuri anti-covid sunt un experiment făcut pe oameni, şi dintre toate, cele care vor da mai multe rateuri, adică vor provoca cele mai multe şi mai urâte reacţii adverse, acelea vor dispărea. Să ne gândim că experimentul vaccinului împotriva poliomelitei a durat între 1948-1955, adică...7 ani.
Corect. Eu sper că într-un an, maxim doi, cam așa, se vor mai limpezi lucrurile. Între timp cercetează ăștia riscurile, efectele adverse pe termen lung, ce persoane sunt mai predispuse în a dezvolta complicații după vaccin, etc. Acuma na, la mii, sute de mii de ''vaccinări reușite'', mai sunt și rateuri și pam, o crăpat (defecte de fabricație al unui lot X de vaccinuri, ''materialul prost'' al celui care se vaccinează).
Am aflat că ieri, la spitalul unde lucrează un prieten, s-a prezentat un domn de 46 de ani cu o TVP. A făcut astra în urmă cu vreo 14-15 zile.

Edited by jezebelle, 12 March 2021 - 16:29.


#105
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View Postbenis, on 12 martie 2021 - 07:59, said:



Păi da, sputnik ne pute (ăla chiar e bun, să nu vă aud), ăla chinezesc ne pute (în Ungaria tocmai ce au intrat 550k doze acum 2 săptămâni).

Ne si pute, că sunt o grămadă de rusofobi, dar suntem și fătălăi si nu facem nimic pe cont propriu, stăm să vină mura n gura de la UE.
Rusia vinde, China vinde, noi stăm si ne gândim că n au de unde să ne dea odată ce nu si au vaccinat propria populație, în timp ce alții cumpără in draci fără să și bată capul cu dileme de astea.

#106
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014

Quote

Daca cineva moare dupa vaccin atunci a murit de al comorbiditati, nu de la vaccin - cum vine asta ?
producatorii au conditionat livrarea vaccinului de acceptarea unor conditii de imunitate.
ei nu pot fi trasi la raspundere in caz de nasoale. faci vaccinul pe riscul tau.

#107
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012

View PostDigix, on 12 martie 2021 - 00:08, said:

Dar la Mihăilești ce are? Că e la o aruncătură de ciomag.

E mai pe drept la Calugareni, tataie stand la Luica. Fug de la munca, il iau de acasa, il duc la vaccin, ma intorc.
Am calculat si eu cum e mai putin la flendurit prin oras la ora aia, la care unii ies de la serviciu.

Edited by -Diana-, 12 March 2021 - 16:42.


#108
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

View Post-Diana-, on 12 martie 2021 - 14:59, said:


Ti-am zis ca acolo e comoara! Posted Image
am sucit-o la mihailesti :))) daca tot era loc....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate