Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Parere vaccin AstraZeneca

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
249 replies to this topic

#199
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Pana la urma, primesc ceva dovada ca am facut si a 2a doza? Sa fie la fata locului, ori foaie, ori pe mail - in cazul in care merg mai repede decat am prevazut initial

Citisem undeva ca daca mergi mai repede, nu iti elibereaza dovada decat in ziua in care erai programat sau chiar dupa, ca sistemul lor e praf si nu poate gestiona astfel de evenimente neprevazute.


#200
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005

View Postandreic, on 19 aprilie 2021 - 20:49, said:

E o cercetare mai veche de fapt pentru lupta cu cancerele, adaptata pentru situatia pandemiei.


E testata incepand cu martie-aprilie 2020.

3) Gripele sunt date de virusuri ARN de sens negativ.


Probabil stii ca acuma conceperea vaccinurilor se face software...


felicitari.un om citit! Doamne ajuta sa avem mai multi ca tine!

#201
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View PostDarkEnemy, on 20 aprilie 2021 - 00:58, said:

Pana la urma, primesc ceva dovada ca am facut si a 2a doza? Sa fie la fata locului, ori foaie, ori pe mail - in cazul in care merg mai repede decat am prevazut initial

Citisem undeva ca daca mergi mai repede, nu iti elibereaza dovada decat in ziua in care erai programat sau chiar dupa, ca sistemul lor e praf si nu poate gestiona astfel de evenimente neprevazute.

Dar ești sigur ca te primesc la rapel, dacă te duci mai devreme de data la care ai programare?

#202
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Nu era vorba ca acum la AZ poti face vaccinul oricand, fara programare?
De ce nu ar fi la fel si la rapel, daca ai depasit un numar anume de zile? Eu poimaine, fac o luna. Mai stau 2 saptamani si as merge sa il fac.

Chiar citisem de asta, ca cineva a vrut rapel mai rapid cu cateva zile ca trebuia sa se intoarca la job peste mari si tari, si l-a facut, dar nu i-au dat gusterii nicio dovada, ca cica sistemul lor informatic nu poate procesa situatiile de acest fel


#203
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Ar trebui sa întrebi direct la un centru de vaccinare, sa discuți cu coordonatorul.

#204
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005

View PostDarkEnemy, on 20 aprilie 2021 - 11:26, said:

Nu era vorba ca acum la AZ poti face vaccinul oricand, fara programare?
De ce nu ar fi la fel si la rapel, daca ai depasit un numar anume de zile? Eu poimaine, fac o luna. Mai stau 2 saptamani si as merge sa il fac.

Chiar citisem de asta, ca cineva a vrut rapel mai rapid cu cateva zile ca trebuia sa se intoarca la job peste mari si tari, si l-a facut, dar nu i-au dat gusterii nicio dovada, ca cica sistemul lor informatic nu poate procesa situatiile de acest fel

simplu - dar e neovoie sa caut pe siteul producatorul cum se FOLOSESTE.


hint - daca primesti tratament 5 zile x 2 pastile / zi ( una la 12 ore ) - ce faci ? le iei pe toate 10 ca asa ai cu chef?

View Postcorinadaniela, on 20 aprilie 2021 - 08:56, said:

Dar ești sigur ca te primesc la rapel, dacă te duci mai devreme de data la care ai programare?

iarta ma de supararea pe care ti - o aduc
. iar vad ca esti pe langa drum cu subiectele. TE rog nu mai posta ca Moderator , macar.!

#205
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Cred ca o sa le dau un telefon. Nu mai am chef sa merg peste cateva zile sa imi ridic foaia, ca pe mail, nu stiu daca au ajuns la nivelul asta asa de avansat tehnologic incat sa primesti dovada electronic

#206
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
Sugerez sa folosesti google in loc de softpedia:merge perfect pe email/download din cont samd.

Si asta de ce putin o luna ca m am ocupat personal sa ajut pe cei mai putin "internetauti".

Te rog sa ti pastezi opiniile zeflemitoare m alte locuri,medicina salveaza vieti,cu voia lui Dumnezeu.

#207
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

View PostDarkEnemy, on 20 aprilie 2021 - 14:17, said:

Cred ca o sa le dau un telefon. Nu mai am chef sa merg peste cateva zile sa imi ridic foaia, ca pe mail, nu stiu daca au ajuns la nivelul asta asa de avansat tehnologic incat sa primesti dovada electronic

https://adulti.renv....AflzGU2Q-TzU7zY

Ia vezi aici, pe siteul Institutului Național de Sănătate Publică- Registrul Național Electronic de Vaccinări, poti descarca adeverinta de vaccinare.

Edited by -Diana-, 20 April 2021 - 16:53.


#208
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View PostDarkEnemy, on 20 aprilie 2021 - 14:17, said:

Cred ca o sa le dau un telefon. Nu mai am chef sa merg peste cateva zile sa imi ridic foaia, ca pe mail, nu stiu daca au ajuns la nivelul asta asa de avansat tehnologic incat sa primesti dovada electronic


O poti descarca doar cu CNP-ul si primesti un cod pe telefon, nu trebuie sa mai mergi. Site-ul dat mai sus de Diana.
O descarci si o printezi frumos color Posted Image) de la centru ti-o da alb negru.

Edited by axisborn, 20 April 2021 - 17:48.


#209
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Buuun, banii ce ii dadeam pe benzina, o sa ii bag la loto, tot la statul roman sa se intoarca :)

Edited by DarkEnemy, 21 April 2021 - 01:35.


#210
stericuta

stericuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 16.03.2005

View PostDarkEnemy, on 20 aprilie 2021 - 11:26, said:

Nu era vorba ca acum la AZ poti face vaccinul oricand, fara programare?
De ce nu ar fi la fel si la rapel, daca ai depasit un numar anume de zile? Eu poimaine, fac o luna. Mai stau 2 saptamani si as merge sa il fac.

Chiar citisem de asta, ca cineva a vrut rapel mai rapid cu cateva zile ca trebuia sa se intoarca la job peste mari si tari, si l-a facut, dar nu i-au dat gusterii nicio dovada, ca cica sistemul lor informatic nu poate procesa situatiile de acest fel

https://www.viata-li...facut-la-galati

#211
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005

View Post-Diana-, on 20 aprilie 2021 - 16:53, said:

https://adulti.renv....AflzGU2Q-TzU7zY

Ia vezi aici, pe siteul Institutului Național de Sănătate Publică- Registrul Național Electronic de Vaccinări, poti descarca adeverinta de vaccinare.
si cum te loghezi aici? am incercat cu datele de pe rovaccinare si nu merge

#212
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Întâi trebuie sa parcurgi formularul și sa bifezi ca ești de acord cu prelucrarea datelor personale.
Apoi te loghezi cu cnp-ul și numărul de telefon asociat, același pe care l-ai folosit și la crearea contului pe platforma de vaccinare.
Scrie foarte clar și în instrucțiuni, am verificat și eu acum, doar ca eu nu am încă a doua doza efectuata, deci nu mi se poate genera adeverință.

#213
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

View PostMondeo, on 21 aprilie 2021 - 09:16, said:

si cum te loghezi aici? am incercat cu datele de pe rovaccinare si nu merge

Ai parcurs toti pasii mentionati la Instructiuni? https://adulti.renv...._covid_2021.pdf

#214
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Nu poți face rapelul mai repede decât data programată. Mai târziu da, dar nu mai repede.

#215
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View PostBloodRa, on 21 aprilie 2021 - 10:32, said:

Nu poți face rapelul mai repede decât data programată. Mai târziu da, dar nu mai repede.

LA Astra Zeneca se poate, rapelul in RO e programat la 2 luni dar in specificatiile vaccinului intervalul minim este de o luna.

#216
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Danemarca a suspendat folosirea vaccinului Astra Zeneca datorita efectelor secundare, rare dar serioase.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate