Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Programul Rabla 2021

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
565 replies to this topic

#559
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017
Am si eu un Ceed 1.4 (Best) din 2008. E destul de indrazneata achizitia care o faci dar la urma urmei iei ce iti place

#560
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Stiu ce zici, e o achizitie cam costisitoare insa nu prea imi schimb lucrurile destul de des iar intr-o mare de Golf-uri, Audi si alte marci de consum parca am vrut ceva deosebit, nu prea vezi Ceed-uri GT pe strazi, cred ca am vazut vreo 2-3 pana acum.Am mers si cu 1.5 T-GDI, e un motor decent, insa jos in ture parca e aspirat ma asteptam la mai mult, e doar o masina care te duce din punctul A in punctul B.Cand m-am urcat in Gt-ul de 1.6 parca a fost altceva, tragea chiar si jos in ture si intr-adevar simteai ca ai sub tine un motor turbo probabil turbina cu geometrie variabila isi spune cuvantul la GT.

Edited by vladcosmin, 09 December 2021 - 20:54.


#561
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017
Asa e, majoritatea oamenilor ar opta pentru o masina mai mare dar cu o motorizare mai banala si orientata mai spre confort la banii astia...

Cu DCT-ul nu ai avut dubii, mai ales pe un motor mai puternic? Am fost la Mit motors in vara sa ma interesez de un xceed 1.5 cu dct si vanzatorul a cam inceput ca va trebui sa o bag in neutru la semafor pentru preventia uzurii..lucru citit si pe clubkia ..si cumva ne indruma mai degraba catre manuala. Tot pe clubkia citisem un topic lung despre problemele care le-au avut cu dct-ul la Sportage fara rezolvare (doar schimbarea ambreiajelor), nu stiu daca s-au rezolvat intre timp. Asta m-a facut sa ma indrept spre altceva

#562
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
In privinta DCT-ului, sincer voiam sa iau manuala dar modelul asta nu se mai fabrica cu manuala asa ca am optat pentru 7DCT.Cat despre probleme, da, am citit si eu pe forum ca sunt cativa care se plang, in special pe forum, insa sunt si altii care nu au probleme cu ele inclus o prietena, era cineva pe forum cu un Proceed GT care se dadea pe Adancata la Time Attack si avea peste 100.000km cu masina.Din ce m-am interesat, la semafor am Autohold si acesta actioneaza singur frana si o da pe neutru, in aglomeratie bara la bara, cred ca o tin pe sport sa schimbe mai sus, sincer cred ca de acolo vin probleme de la mersul bara la bara unde cutia schimba subturat intr-a 2-a, nu are putere si merge cu ambreiajul patinat uzandu-l asa ca am sa incerc sa am grija sa nu fac asta, ori o dau pe sport ori ma joc din padele sa o fac sa schimbe pe la 2500 rpm si nu 2000 cum schimba ea.

#563
Fxlx

Fxlx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 20.04.2019
Ce rost are tichetul rabla dacă oricum nu se mai pot folosi?
Unde scrie cata valabilitate are tichetul rabla? 6 luni etc 1 an

#564
officer_nats

officer_nats

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 14.10.2018
Scrie pe site la AFM, doar sa cauti...

#565
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007

View PostFxlx, on 20 ianuarie 2022 - 13:22, said:

Ce rost are tichetul rabla dacă oricum nu se mai pot folosi?
Unde scrie cata valabilitate are tichetul rabla? 6 luni etc 1 an
Cu cine te certi?

#566
robi101012981

robi101012981

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 15.08.2018

View PostFxlx, on 20 ianuarie 2022 - 13:22, said:

Ce rost are tichetul rabla dacă oricum nu se mai pot folosi?
Unde scrie cata valabilitate are tichetul rabla? 6 luni etc 1 an
Se poate folosi, numai sa cauti masina care sa se livreze in 300 zile cat e valabilitatea lui, si ai cateva: Hyundai I30, Ford Focus 125mhev, Ford Puma, si mai sunt cateva in afara grupui VAG(dureaza minim 12 luni la ei), trebuie doar sa cauti :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate