Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Recomandare host pentru asic-uri (hotel mining)

  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020
Am cateva asic-uri dar si rig-uri si caut o firma serioasa care sa le gazduiasca dar in acelasi timp sa asigure si un pret mai bun la electricitate

Din discutiile cu un amic se pare ca cele bune oferte vin partea tarilor nordice intrucat acestea nu consuma deloc energie pentru racirea echipamentelor

Am incercat sa caut ceva insa nu am gasit cine stie ce oferte ...

Cam ce recomandari aveti? .....

Edited by techuser, 11 March 2021 - 12:41.


#2
bvygKLM

bvygKLM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 07.01.2021

View Posttechuser, on 11 martie 2021 - 12:38, said:

Cam ce recomandari aveti? .....

Iarna 2021 - Garsoniera ultimul etaj Drumul Taberei.

Aceleasi avantaje.


Stiu pare o gluma. Dar ai putea furniza apa calda tot anul. Tot blocul.

#3
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
sa te muti in norvegia

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E extrem de complicat sa gasesti pe cineva care sa accepte sa gazduiasca ceva intr-un format non standard si care pe deasupra consuma si multa energie si emana o gramada de caldura. Ce ai putea face e sa gasesti o hala pe care sa ti-o amenajezi singur si sa-ti negociezi un pret bun la electricitate.

PS: mai merge treaba cu minatul?

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Momentan mai merge, ca e totul sus.
Cand nu o sa mai mearga o sa apara iar placile video la preturi normale.

#6
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020

View Postaddelin, on 11 martie 2021 - 13:26, said:

E extrem de complicat sa gasesti pe cineva care sa accepte sa gazduiasca ceva intr-un format non standard si care pe deasupra consuma si multa energie si emana o gramada de caldura. Ce ai putea face e sa gasesti o hala pe care sa ti-o amenajezi singur si sa-ti negociezi un pret bun la electricitate.

PS: mai merge treaba cu minatul?

merge din nou treaba .... le-am avut la pastrat o perioada in ideea ca poate o sa reusesc sa le pun la vanzare ... intre timp piata se pare ca si-a revenit

inainte am avut o mica hala cu pret bun la electricitate insa daca nu am fost pe faza mi-a luat-o altul inainte .....


Ma gangeam ca poate stiti cumva vreo firma prin norvegia sau islanda care sa mi le gazduiasca la un pret mai avantajos ... sau altele

Edited by techuser, 11 March 2021 - 13:59.


#7
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020

View Postruzgar, on 11 martie 2021 - 12:54, said:

sa te muti in norvegia

am locuit in strainanate dar intr-o tara calda ...... nu am fost inspirat sa-mi aleg una cu clima rece

View PostbvygKLM, on 11 martie 2021 - 12:54, said:

Iarna 2021 - Garsoniera ultimul etaj Drumul Taberei.

Aceleasi avantaje.


Stiu pare o gluma. Dar ai putea furniza apa calda tot anul. Tot blocul.

consumul de energie electrica depaseste puterea instalata pt o garsoniera sau un bloc .... se poate provoca un incendiu

Edited by techuser, 11 March 2021 - 14:06.


#8
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,212
  • Înscris: 06.01.2007
Mineritul asta va merge pana in momentul in care se va realiza ca consuma mult si produce zero. Exact ca vechii mineri, actualmente se mai gasesc cateva exponate in Valea Jiului, cu datorii de miliarde de coco si platiti din larga punga a bugetului de stat.

Edited by maccip, 11 March 2021 - 14:22.


#9
CptPix

CptPix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.06.2019
Despre cate asicuri este vorba?As avea eu o hala in care ti-as putea inchiria spatiul.De cati mp ai avea nevoie?

#10
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020

View Postmaccip, on 11 martie 2021 - 14:21, said:

Exact ca vechii mineri, actualmente se mai gasesc cateva exponate in Valea Jiului, cu datorii de miliarde de coco si platiti din larga punga a bugetului de stat.

hai sa fim seriosi .... in toate tarile mineritul este profitabil numai la noi in tara nu! nici macar cele de uraniu sau chiar aur ....

View PostCptPix, on 11 martie 2021 - 14:26, said:

Despre cate asicuri este vorba?As avea eu o hala in care ti-as putea inchiria spatiul.De cati mp ai avea nevoie?

putem discuta in privat ... poate mai gasim persoane interesate

Edited by techuser, 11 March 2021 - 14:28.


#11
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
persoane interesate sa piarda bani nu cred ca vei gasi

#12
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020
ce banii sa piarda? .....

daca ne-am putea aduna mai multe persoane interesate, am impartii costurile chiriei .... si chiar am putea negocia un contract mai avantajos pt energia electrica intruct consumul va creste substantial

Edited by techuser, 11 March 2021 - 16:54.


#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postmaccip, on 11 martie 2021 - 14:21, said:

Mineritul asta va merge pana in momentul in care se va realiza ca consuma mult si produce zero. Exact ca vechii mineri, actualmente se mai gasesc cateva exponate in Valea Jiului, cu datorii de miliarde de coco si platiti din larga punga a bugetului de stat.

Deja s-a trecut la proof-of-stake, urmeaza si eth sa migreze, doar ca o sa mai dureze ceva.

#14
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,212
  • Înscris: 06.01.2007
E minunat!

#15
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020
Am vb deja cu cei de gomining.com .... locatia lor ar in Kazahstan intr-o regiune destul de rece, pretul per kw fiind de numai 0.035Kw/h undeva la 0.14-0.15lei kw/h

Singura problema este faptul ca accpta doar asic-uri nu si rig-uri .....

Ca astia cu siguranta mai sunt si altii ....

#16
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017

View Posttechuser, on 11 martie 2021 - 16:46, said:

ce banii sa piarda? .....

daca ne-am putea aduna mai multe persoane interesate, am impartii costurile chiriei .... si chiar am putea negocia un contract mai avantajos pt energia electrica intruct consumul va creste substantial

banii cu care cumperi sculele, platesti chirii, oameni, reparatii, curent, etc
astia poti sa ii pierzi

Edited by ruzgar, 12 March 2021 - 12:12.


#17
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 28.05.2008

View Postmaccip, on 11 martie 2021 - 14:21, said:

Mineritul asta va merge pana in momentul in care se va realiza ca consuma mult si produce zero. Exact ca vechii mineri, actualmente se mai gasesc cateva exponate in Valea Jiului, cu datorii de miliarde de coco si platiti din larga punga a bugetului de stat.
Atat timp cat pentru tranzactii se platesc taxe, mineritul nu produce zero. Nu compara mineritul BTC cu mineritul fizic, mineritul BTC nu aduce bani doar din inflatie cum e in mineritul clasic.

#18
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020

View Postruzgar, on 12 martie 2021 - 12:11, said:

banii cu care cumperi sculele, platesti chirii, oameni, reparatii, curent, etc
astia poti sa ii pierzi

Tu esti tipul ala de zicea acum vreo cativa ani cand BTC ajunsese la 2800usd ca o sa se prabuseasca de tot? in timp ce eu zbieram cat puteam (de ziceau toti ca sunt nebun sau drogat) sa cumparati ca nu o sa mai pupati vreodata asemenea ocazii ...

si acum faci la fel ... no offence dar asta e diferenta dintre oamenii de succes si looseri

ontopic: ce firme de hosting pt rig-uri mai cunoasteti la noi in tara sau afara tarii?

Edited by techuser, 12 March 2021 - 20:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate