Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 

Vladuta Lupau - Bate vantul bate (hora etno)

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,064
  • Înscris: 24.02.2011
Nu-i nici o diferență între Theo Rose, Elena Gheorghe și Lupău asta. Cântă aceleași plăci răsuflate cu versuri ușor diferite. Nimic original. Iar voi care alegeți asftel de melodii la diferite evenimente, dovediți că aveți cultura muzicală a unui... fotbalist. Sincer, chiar nu merita deschis topic despre o melodie etno banală.

#20
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Eu până anul trecut aveam o părere foarte bună despre Vlăduța Lupău, desele sale apariții în edițiile de Tezaur Folcloric și pe la diverse recitaluri de muzică populară cu ocazia unor sărbători de 8 martie sau 1 Decembrie mă făceau să cred că va fi una dintre continuatoarea tradiției folclorice vocale din zona Sălajului. La un moment dat, chiar Mărioara Murărescu i-a făcut elogii, se vedea că era o fată talentată.

Însă, cum e țăranul când dă de „avantajele vieții”, a luat-o rău de tot pe turnură. Căsătoria cu unul dintre fiii unui chestor de poliție, cu un trecut destul de dubios (bătăi prin Liga a IV-a, e portar), fără nu știu ce carieră în fotbal (a trecut pe la „U” și CFR Cluj, dar era al treilea portar din lot), care mai degrabă ar sta după banii ei și nu invers, cooperările cu diverși maneliști, s-a luat după trendul actual (cel mai de rahat de pe o versiune de Youtube). S-a văzut cu sacii în căruță, și a dat-o și ea pe prostul gust muzical, precum Loredana Groza (care promitea și ea ceva în anii 90), prin colaborările cu alte Tzâncă Manelistu sau abi talent.

Mai e și cealaltă, Georgiana Lobonț, care a dat-o și ea pe manele... Posted Image Maică-sa era una dintre cele mai populare interprete de muzică populară din Transilvania (zona Gherlei-Dejului).

Edited by c4n1b4lul, 11 March 2021 - 11:41.


#21
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,635
  • Înscris: 29.12.2016

View Postsandel1, on 11 martie 2021 - 11:26, said:

Nu-i nici o diferență între Theo Rose, Elena Gheorghe și Lupău asta. Cântă aceleași plăci răsuflate cu versuri ușor diferite. Nimic original. Iar voi care alegeți asftel de melodii la diferite evenimente, dovediți că aveți cultura muzicală a unui... fotbalist. Sincer, chiar nu merita deschis topic despre o melodie etno banală.

Altul care habar n-are de muzica si arunca cu noroi in ceilalti. Elena Gheorghe este o cântăreață de muzică pop-dance și latino română, cu origine aromână din partea tatălui. Nu are absolut nicio legatura cu stilul Vladutei Lupau. Si nici cu Theo Rose. Ca la nunti toti artistii fac cover-uri este alta poveste.
Tu crezi ca eu la nunti bagam ce muzica imi placea mie? Ai vazut ce genuri ascult. Ar fi plecat 90% din sala imediat. La nunti am bagat intotdeauna ce s-a agreeat si s-a dansat de mai mult de jumatate+1 % din partea publicului. Sau cateodata am mers strict pe ceea ce mi-a solicitat mirele / sarbatoritul, etc... DJ-ul care a bagat o manea la Untold a fost prost? Nu, pur si simplu a cautat care este una dintre piesele cele mai vizualizate de Romani si a bagat-o.
De unde era sa stie el cat de controversate sunt manelele la noi? Si chiar daca stia, vizualizarile sustineau altceva...
Toti am dansat macar o data in viata pe melodia aia in acea perioada, nu are rost sa ne ascundem dupa deget.

Accept orice, insa cand vine vorba de cunostinte in muzica pot face polemici pana in 2030, si de fiecare data aduc argumente solide.

Edited by 2Unlimited, 11 March 2021 - 11:57.


#22
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,818
  • Înscris: 09.12.2012
Fiecare cu gusturile lui pana la urma, eu sunt foarte divers la genurile muzicale, nu ascult doar o anumita categorie, la betie de obicei o dau pe manele & populara in special alea mai vechi ^^
Insa piesa asta mi se pare "meh" cu toate ca o mai ascult si eu pe vladuta lupau.

#23
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Postkopac, on 11 martie 2021 - 09:12, said:

femeia arata frumos, toate dragostea! dar stiti vreo taranca autentica cu imbunatatiri de videochatista eficienta... nu e prea traditionala!
Mie nu mi se pare ca arata frumos. Am vazut-o acum cativa ani, live. Plina de machiaj, de se vedea gros, dincolo de machiaj...leoprardul. Muzica pe care o canta este de fapt compusa din remake-uri ale unor melodii consacrate, la care ea adauga ceva farmec personal. Vladuta nu are un aport substantial in muzica pe care o face. O asculti daca iti palce tempoul, nu ai pretentii la muzica si te prinde farmecul personal al unei fete tinere, mai ales la un pahar. Sa cante Vladuta! :)

#24
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,064
  • Înscris: 24.02.2011
Asta ziceam și eu. Inițiatorului i-a căzut cu tronc cântăreața asta, dar ca muzică este mainstream pe genul ei. Aș putea înșira o grămadă de piese asemănătoare, cu versurile un pic schimbate să nu bată la ochi.

#25
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Mama mai ascultă tampeniile lu' Lupau asta. Eu cand aud ,,muzica" ei, îmi vine să-mi bag degetele în urechi sau mai degrabă căștile și să ascult ce-mi place mie. O dată i-am zis mamei să nu mai asculte asta, și a zis ,,care-i treaba ta". După, mi-am văzut de treburile mele cu școala și muzica rock pe care o ascult. Altă chestie prostească (poate vede chatnoir401), Focus Pocus FM Buzău da mereu piesele lu asta. În fiecare dimineață când plec la 11 spre școală, în autobuz aud piesa aia ,,cu cine cu cine mă petrec și mă simt bine". Îmi vine să-i zic șoferului să oprească, dar mă abțin și pun căștile și îmi ascult ceea ce îmi place mie.

@2Unlimited e un topic aici la Dezbateri/Generalități despre faptul că maneliștii colaborează cu artiști pop. Eu l-am deschis. Acolo am pus un playlist cu piesele mele de pe Deezer, numai alternative, pop rock, electronică, hard rock, emo sau country. Sau THETRAPDOOR pe Deezer, acolo e playlistul ,,my music"

#26
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
bate vantul rau prin buzunare si prin cap mai ales...

Edited by apocalipsul, 11 March 2021 - 15:08.


#27
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,635
  • Înscris: 29.12.2016

View Postsandel1, on 11 martie 2021 - 12:09, said:

Asta ziceam și eu. Inițiatorului i-a căzut cu tronc cântăreața asta, dar ca muzică este mainstream pe genul ei. Aș putea înșira o grămadă de piese asemănătoare, cu versurile un pic schimbate să nu bată la ochi.

Nu mi-a cazut cu tronc. Eu doar v-am invitat la o hora etno. Daca e pe preferinte, o prefer pe Emilia Dorobantu.
Am avut prilejul sa sonorizez si ea sa cante pe mixerul meu de cateva ori, si am si o poza impreuna cu ea. Este altceva sa cunosti pe cineva personal.

View PostALEXTheTrap22, on 11 martie 2021 - 14:44, said:

Îmi vine să-i zic șoferului să oprească, dar mă abțin și pun căștile și îmi ascult ceea ce îmi place mie.

Respect! Asa se procedeaza daca gusturile tale nu corespund cu ale soferului. De cand s-au inventat castile cu "noise cancelling" nu am mai ascultat decat ce am ales eu sa aud.

#28
vasileraz

vasileraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 13.04.2016
Imi place cum canta Vladuta Lupau, dar melodia asta nu-mi place. Are altele mai frumoase. Si mie mi se pare ca aceasta melodie este mai pe manea ca si ritm. Parerea mea.

#29
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,618
  • Înscris: 01.10.2010
o muzica numai buna pe buda, ajuta la eliminarea fecalelor.
apoi se trage apa cu tot cu muzica asta. Posted Image

shalalaiaialaiaaaa Posted Image

View Post2Unlimited, on 11 martie 2021 - 09:53, said:

In anii 90 se cereau la chefuri melodii heavy metal (gen Slipknot)

View Post2Unlimited, on 11 martie 2021 - 11:51, said:

cand vine vorba de cunostinte in muzica pot face polemici pana in 2030, si de fiecare data aduc argumente solide.

Posted Image Posted Image Posted Image

fugi bre la nuntile de cocalari si nu te mai erija in ce nu esti.

Edited by britishpub, 12 March 2021 - 16:12.


#30
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Vladuta Lupau e o increzuta cu multe aere de diva. Asaq ca, pas melodiilor ei.

#31
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
@axisborn Really true!!! Măcar nu ascult, dar pe la TV are aere din ce am vazut. Pass this!!!

#32
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 11.10.2006

View Posttakis, on 11 martie 2021 - 10:57, said:

În România toate trebuie să fie cu bătaie: bate vântul, bate obrazul, bate planetara, bate covorul, nevasta, copilul... nație de bătăuși:)
Se bate si la acordeon, nu numai la masina

View Post2Unlimited, on 11 martie 2021 - 11:51, said:

... vizualizarile sustineau altceva...
Cum se calculeaza vizualizarile, sunt validate numai daca pagina clipului a fost parasita dupa un anumit interval de timp, gen minim 50% din durata? Ca daca peste 70% din vizuallzari au fost doar 5 secunde...

#33
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Posttakis, on 11 martie 2021 - 10:57, said:

În România toate trebuie să fie cu bătaie: bate vântul, bate obrazul, bate planetara, bate covorul, nevasta, copilul... nație de bătăuși:)
Și un domeniu unde românii sunt cu adevărat campioni: bătaie de joc. ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate