Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...
 Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...
 Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...
 Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

In izolare de 11 zile, fara internet, fara TV

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

adrianTNT

adrianTNT

Junior Member

• Grup: Members
Vreau sa va spun ce companie "faina" e RDS / Digi ...

Am facut mutare de locatie de la apartamentul x, la apartamentul y in aceasi scara de bloc.
M-au deconectat in 1 martie cu programare clara cu zi si ora peste o saptamana, mi-a zis ca stau o saptamana deconectat, asta e.
Intre timp am intrat in izolare, vad dupa 11 zile ca nu mai vine nimeni la programarea stabilita, sun la ei, imi zice ca nu am nicio programare facuta, si ca actualizeaza ceva tiket pe acolo dar nu stie cand va veni cineva.

"Nu stim, o sa va sune colegii" asta e raspunsul.

Stai si lucreaza de acasa daca poti, statul te obliga sa stai in casa, RDS te deconecteaza de la internet si TV. Fain asa.

Se mai lauda pe site ca ei lucreaza si in perioada asta, si ca intervin doar in exteriorul locuintei unde este posibil. La mine trebuie conectat un amarat de cablu / mufa in switch-ul lor din subsolul blocului, dureaza 2-5 minute.

Posted Image

Edited by adrianTNT, 11 March 2021 - 00:09.

crisstonne

crisstonne

Ἀταραξία

• Grup: Senior Members
Ai helper", vezi ce zice.

EMPP

EMPP

Guru Member

Mutarea trebuia facuta in aceeasi zi de aceeasi muncitori.cand esti dependent de net faci conectare si pe urma renunti la vechiul internet.asta daca-ti faci iarna car si vara sanie

CovertTwo

CovertTwo

Senior Member

Ce să lucrezi, esti in concediu medical.

Hider141

Hider141

trolling here since 2008

View PostCovertTwo, on 11 martie 2021 - 06:55, said:

...
El probabil stie asta, dar seful/sefii lui sigur nu stiu.
La privat se asteapta sa lucrezi si daca esti intubat la reanimare, doar sa le aduci profit.

Annoying

Annoying

Active Member

Foarte bine că nu au venit, dacă ai covid? Tu știi ce înseamnă izolare? Dacă ești la izolare, stai izolat, nu îmbolnăvi oameni nevinovați.

Edited by Annoying, 11 March 2021 - 09:09.

Webbbob

Webbbob

Member

dc nu te duci tu sa bagi cablu ala, nu ia routeru covid stai liniștit

Edited by Webbbob, 11 March 2021 - 09:15.

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
Foloseste LTE pana rezolvi problema.

Dar daca esti in izolare nu iti vine nimeni.

Adm

Adm

Property Caretaker

• Grup: Administrators
Sevraj, nu-i asa?

Ca idee, a mai patit-o un cunoscut, iar de la blesteme "s-a taiat"fibra la intrare in bloc si a trebuit sa se urgenteze treaba.

adrianTNT

adrianTNT

Junior Member

View PostAnnoying, on 11 martie 2021 - 09:07, said:

Foarte bine că nu au venit, dacă ai covid? Tu știi ce înseamnă izolare? Dacă ești la izolare, stai izolat, nu îmbolnăvi oameni nevinovați.
Nu intra nimeni in apartament si nici nu as fi deacord, conectarea se face doua etaje mai jos in subsolul blocului, apartamntulele sunt mufate "din fabrica" pana in subsol. Camera tehnica unde doar ei au acces.

IPOCRIZIE MAXIMA:

[ https://tntfiles.com/preview/bd4e773319dcff34db5df5bb19764c6c59d2eb2667805bee84ba7d0e659851e4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostEMPP, on 11 martie 2021 - 06:15, said:

Mutarea trebuia facuta in aceeasi zi de aceeasi muncitori.cand esti dependent de net faci conectare si pe urma renunti la vechiul internet.asta daca-ti faci iarna car si vara sanie

Eu am facut din timp, cererea de mutare am facut-o in 27 februarie, suntem in 11 martie si nu vine nimeni. ~Doua saptamani inainte cred ca e un termen acceptabil, asa era si programarea de legare (care cica nu exista) in 8 martie. M-au deconectat automat dezactivand contul pppoe si nu a venit nimeni sa bage un rahat de mufa in switch-ul de la subsol pentru noul apartament.

View PostWebbbob, on 11 martie 2021 - 09:15, said:

dc nu te duci tu sa bagi cablu ala, nu ia routeru covid stai liniștit
Am luat in considerare asta cand inca nu eram in izolare, si tot asteptam sa vina sa bage mufa, dar e camera tehnica inchisa unde au doar ei access si administratia blocului.

View PostLex404, on 11 martie 2021 - 10:12, said:

Foloseste LTE pana rezolvi problema.
Dar daca esti in izolare nu iti vine nimeni.

LTE imi ajuta doar sa ma plang pe forum Posted Image si sa las reviewuri si plangeri peste tot. De lucrat in remote desktop sau alte lucruri unde ai nevoie de latenta mica, nu ai sanse cu LTE. Plus ca se mai deconecteaza des, probabil tot de la latenta mare. Poti sa te chinui o zi doua, dar dupa o saptamana spargi calculatorul.

View PostAdm, on 11 martie 2021 - 10:35, said:

Sevraj, nu-i asa?
Ca idee, a mai patit-o un cunoscut, iar de la blesteme "s-a taiat" fibra la intrare in bloc si a trebuit sa se urgenteze treaba.
Nu le-as dori nici dinastea, ca in acelasi bloc or mai fi si altii oameni in izolare. Si sa ramai fara net ... stiu cum e.

View PostHider141, on 11 martie 2021 - 08:39, said:

El probabil stie asta, dar seful/sefii lui sigur nu stiu.
La privat se asteapta sa lucrezi si daca esti intubat la reanimare, doar sa le aduci profit.
Fix asa e mersul la cealalta persoana cu care sunt izolat, stai in izolare, esti in concediu sau whatever, dar lucrul sa fie facut, nu intodeauna ai alti colegi care stiu sa faca aceasi treaba.

View Postcrisstonne, on 11 martie 2021 - 01:00, said:

Ai helper", vezi ce zice.
Suportul de la RDS sau ? Ei imi zic "Nu stim nimic, o sa va sune colegii".

crisstonne

crisstonne

Ἀταραξία

Helper de pe forum, aici pe forum.

Annoying

Annoying

Active Member

View PostadrianTNT, on 11 martie 2021 - 12:36, said:

Nu intra nimeni in apartament si nici nu as fi deacord, conectarea se face doua etaje mai jos in subsolul blocului, apartamntulele sunt mufate "din fabrica" pana in subsol. Camera tehnica unde doar ei au acces.

Hai lasă vrăjeala, ai sucit-o ca la Brăila, să dea bine pentru tine. Unde se întâmplă minunea asta cu cameră tehnică la subsol, unde numai cei de la Digi au acces, când standardul pentru Digi este ăsta:

Attached File  7vyqyh4mt8m61.jpg   219.6K   108 downloads

adrianTNT

adrianTNT

Junior Member

View Postcrisstonne, on 11 martie 2021 - 12:40, said:

Helper de pe forum, aici pe forum.
Am gasit cred, ii scriu acum.

Edited by adrianTNT, 11 March 2021 - 13:00.

sarac.lipit

sarac.lipit

Cînd ești condus de proști, toate merg prost

View PostAnnoying, on 11 martie 2021 - 09:07, said:

este de ajuns să facă o declarație... La tăntălăi merge.

adrianTNT

adrianTNT

Junior Member

View Postsarac.lipit, on 11 martie 2021 - 18:06, said:

este de ajuns să facă o declarație... La tăntălăi merge.
Adica cine-i "tăntălău" ? Posted Image

StefanRO

StefanRO

Hai noroc straine

View PostCovertTwo, on 11 martie 2021 - 06:55, said:

Ce să lucrezi, esti in concediu medical.

Pai da , vrajeala :))  e in carantina :)) nu CM

strongsss

strongsss

Senior Member

vorba aceea "nu da vrabia din amna pe cioara din par" iti spune ceva?
tu ai gresit, acceptand deconectarea unui serviciu care se dovedeste ca iti era absolut necesar.

adrianTNT

adrianTNT

Junior Member

View PostStefanRO, on 11 martie 2021 - 19:02, said:

Pai da , vrajeala Posted Image)  e in carantina Posted Image) nu CM
Nu stiu care e diferenta, sunt cu decizie de izolare de la DSP. Si lucrez pentru mine.

View Poststrongsss, on 11 martie 2021 - 19:20, said:

vorba aceea "nu da vrabia din amna pe cioara din par" iti spune ceva?
tu ai gresit, acceptand deconectarea unui serviciu care se dovedeste ca iti era absolut necesar.
Din moment ce la prima locatie mai sunt obligat un an la abonament, nu pot sa fac altul dupaia sa platesc doua.
Normal este sa ceri mutare de locatie si tot normal este sa vina sa iti si faca mutarea la programarea stabilita.
Am urmat procedurile normale.

Mi s-a spus acum ca nu ar mai fi locuri in switch-ul de la subsol, ca mai trebuie un switch si ca nu au pe stoc. Că nu ar avea legatura cu izolarea.

Edited by adrianTNT, 11 March 2021 - 20:00.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate