Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Avalansei 8

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#19
-__-

-__-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 30.11.2020
Daca va referiti la ce se vede marcat in poza asta ca sunt stalpi sunteti in eroare. Sunt pereti structurali, diafragme din beton de minim 40 cm grosime pe latimea cladirii si de minim 5 m lungime cat are un loc de parcare. E diferenta enorma intre ce stalpisori credeti ca sunt acolo si ce diafragme din beton sunt in poza.

Edited by -__-, 13 March 2021 - 08:37.


#20
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Nu ma pricep. Dar totusi de ce se opteaza mai nou pentru tipul asta de constructii si nu se face o parcare subterana clasica?

#21
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Iese banu la dezvoltator mai gros

#22
4afterfun

4afterfun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.10.2011
Am inteles ca cele de 3 camere deja s-au dat, 200 de mii plus fara TVA...

#23
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Zona buna, compartimentare ok la garsoniera si 3 camere (jenant la 2 camere). Preturi pentru evazionisti care vor sa spele bani

#24
Sandu21I

Sandu21I

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.02.2021
Cred ca in poza asta se vede cel mai bine ce zice lumea ca e soft story.
Nu ma pricep mai mult...

#25
Sandu21I

Sandu21I

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.02.2021
Ups...nu s-a uploadat la primul post, sper acum sa fie ok

Attached Files



#26
redeagle222

redeagle222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.03.2015
Salutare,
O lista de preturi oficiala gasim pe undeva, ca sa nu lasam loc speculatiilor de genul, am auzit ca costa atat ... etc .... ?

Multumesc

#27
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 16.01.2007
Trimite-le un mail. Răspund foarte repede.

#28
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Nisa de dormit...ne-am dat dracu'! Este prima data cand aud la o garsoniera termenul acesta.

#29
cristian1010

cristian1010

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.11.2019
Salut atasat planuri, blocurile sunt identice.
Pertii interiori sunt din rigipes , parcare 14000 euro fara tva , pret /mp 2300 euro fara tva , la care adugi 5% sau 19%
Camerele sunt mici daca sunteti atenti la planul cu cote

Attached Files



#30
cristian1010

cristian1010

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.11.2019
Salut. Am atasat planurile din care unul are cote . Camerele sunt mici zidurile interioare din rigips calitatea germana doar pe hartie in rest calitate de Romania

Attached Files



#31
cristian1010

cristian1010

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.11.2019
Salut , am lista de preturi si planuri , am fost interesat sa cumpar dar lasa de dorit toata constructia si zona.

#32
wargod

wargod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 29.05.2003

View Postcristian1010, on 09 aprilie 2021 - 10:05, said:

Salut atasat planuri, blocurile sunt identice.
Pertii interiori sunt din rigipes , parcare 14000 euro fara tva , pret /mp 2300 euro fara tva , la care adugi 5% sau 19%
Camerele sunt mici daca sunteti atenti la planul cu cote
De unde ti-ai dat seama ca peretii interiori sunt din rigips?
Eu nu vad nicaieri  lucrul asta . Eu am vazut din exterior ca sunt din caramida.

#33
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,584
  • Înscris: 16.03.2008
Camerele nu mi se par mici, sunt ok. Suprafetele sunt peste cele minime (12mp dormitor si 18mp living).

#34
Jayt23

Jayt23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.02.2021
Salut,

Am luat si eu legatura cu ei pana la urma. Am primit un document cu specificatiile tehnice si confirm ca peretii interiori vor fi din gips carton de 15 cm (placi duble, vata minerala fonoabsorbanta intre ele).

Mie mi se pare foarte ciudat ca nu au nimic in clar legat de finisaje, in afara de o simpla descriere (vopsea alba, dimensiunea placilor de gresie/faianta, tipul de parchet). Am inteles ca nu se vor putea alege finisajele (toate apartamentele vor avea acelasi parchet etc, nuanta unica), dar nu zic nici macar un buget/producator.  Nu dau nicio informatie legata de instalatii sanitare/centrala/usi etc. Fiind deja blocul ridicat (corpul B am vazut ca are chiar toate etajele turnate), mi se pare ca ridica semne de intrebare...

A primit cineva mai multe informatii legate de finisajele din aprtamente?

#35
cristian1010

cristian1010

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.11.2019
Am luat legatura cu ei  , asa cum spune si Jayt23 informatiile despre finisaje si echipamente interioare sunt f f superficiale .Cand am solicitat caracteristici tehnice pentru centrala aer conditionat parchet gresie si faianta pentru a sti ce inseamna similar la aceeasi calitate nu au vrut sa treaca in promisiunea de cumparare. Cred ca este o tepa in stil german , calitate germana pentru Romania.
Am constatat ca liantul dintre caramizi este alternativ ciment iar in locuri mai greu acesibile au pus spuma pentru montat geamuri termopan, Tehnica avansata, calitate germana nu gluma  .  Stalpi montati inclinat asa cum se observa in poza .
Aerul conditionat asa cum reiese din schita unitatea exterioara este montata pe balcon chipurile va fi multi split , ok  sa speram ca vor putea monta unitatea interioara avand in vedere ca tot peretele exterior de la balcon este termopan . Nu vad solutie cu a doua unitate interna pe unde duci traseul frigorific pana in dormitor . Treci asa prin casa 15 m de traseu. Au spus ca vor trage prin tavanul fals. O prostie, daca trebuie sa intervi pentru mentenanta ce faci demontezi tot tavanul?  Nu mai vorbesc de a treia camera , pe asta o lasi fara aer conditionat?.

#36
cristian1010

cristian1010

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.11.2019
[sharedmedia=core:attachments:2512433]

[sharedmedia=core:attachments:2512430]


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate