Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Drum Bun, Adi Bărar

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,311
  • Înscris: 29.07.2013
[ https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTA3dHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjEl/MkYwMiUyRjI2JTJGMTI5MzY3NV8xMjkz/Njc1X2xpZGVyLWNhcmdvLWNvdmlkLmpw/ZyZ3PTc4MCZoPTQ0MCZoYXNoPTVlNjY2/MzI2MzE3NDFhYTU3OGE5NzExZGM5YzdmMjQx.thumb.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Fondatorul și liderul trupei rock Cargo, Adi Bărar, a murit după ce a fost infectat cu Covid-19, au anunțat colegii lui de trupă într-un mesaj postat pe Facebook.
"Așa intens cum a trăit toată viața pe scenă, alături de public, înconjurat de gândurile voastre bune, așa a luptat pană azi! Dumnezeu să te odihnească, Adi Barar!", potrivit mesajului postat pe Facebook.
Adi Bărar a fost internat în spital în 25 februarie, iar foștii săi colegi de trupă scriau pe pagina oficială de Facebook că starea lui este mai fragilă decât și-ar fi putu închipui.
Chitaristul, în vârstă de 61 de ani, suferea și de alte afecțiuni.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VFa7IeQf5SE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Odihneste-te-n pace!

Edited by argonaut, 08 March 2021 - 10:36.


#2
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Ce melodii epice a lasat in urma.. drum lin..

#3
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
Nu am mai ascultat de cativa ani Cargo si nu stiu ce m-a apucat azinoapte sa ascutl 2-3 melodii.... Pur si simplu am plecat de la calculator sa merg la somn... si am zis am chef sa ascut cateva melodii Cargo inainte sa adorm. Cred ca aveam cel putin 4-5 ani de cand nu mai ascultasem Cargo... Mi se ridica parul pe maini!

#4
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,710
  • Înscris: 14.10.2008
Dumnezeu sa-l ierte!

De la Cargo am ascultat Baga-ti Mintile in Cap si Ploaia.

#5
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
De acum, canta acolo sus cu Leo, Teo, Nea Johnny etc.

#6
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Poate cel mai bun grup de rock din Romania,nu uit cat voi trai un concert in 88 la Polivalenta din Arad, unde afară erau cred tot atâția oameni că înăuntru, spre spaima vremelnicilor de la organe .
Știu pe ce rost toate piesele atât din perioada Kempes vocal cât și după, cu Igrisan.
Ziua vrăjitoarelor, probabil cea mai tare piesa din muzica rock românească după mine .
Sa te aibă în paza sa bunul Dumnezeu drăguțul, Ady BARAR !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RGwdZ_lBu_k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011
R.I.P

#8
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 12.09.2015
Dumnezeu sa-l ierte! S-a mai dus un om foarte talentat .Cand se termina ața la mosor nu ai ce sa faci...A lasat o amprenta puternica in lumea muzicii romanesti.

#9
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Și cealaltă formula  cu Adi in zilele bune
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NXZCW1xBovE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! ..... trist si socant


nu inteleg de ce nu a fost tratat la fel ca Mihai Budeanu .....

Edited by techuser, 08 March 2021 - 10:56.


#11
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 12.09.2015

View Posttechuser, on 08 martie 2021 - 10:53, said:

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! ..... trist si socant


nu inteleg de ce nu a fost tratat la fel ca Mihai Budeanu .....

Mie teama ca Adi Bărar a tratat cu prea multa indiferenta ciroza,boala grea.Cel mai bun prieten al meu a murit la fel...Noi barbatii avem prostul obicei sa lasam bolile sa ne afecteze pana in ultimul moment.Pacat,,,mare talent s-a pierdut.

#12
geos

geos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,494
  • Înscris: 04.12.2003
R.I.P

#13
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,551
  • Înscris: 12.10.2005

View PostPiticVerde, on 08 martie 2021 - 11:05, said:

Mie teama ca Adi Bărar a tratat cu prea multa indiferenta ciroza,boala grea.Cel mai bun prieten al meu a murit la fel...Noi barbatii avem prostul obicei sa lasam bolile sa ne afecteze pana in ultimul moment.Pacat,,,mare talent s-a pierdut.

A fost confirmat ca avea ciroza? Stiu de probleme cu ficatul, mai avea si diabet printre altele daca nu ma-nsel. R.I.P. Adi!

#14
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Din păcate da, avusese și ciroză .
https://www.ziuadeve...-cu-sars-cov-2/

#15
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
COVID-ul a accelerat multe lucruri cu cel putin 5 ani, pacat ca si pe bolile cronice le-a accelerat pana la momentul in care corpul nu mai face fata. RIP!

#16
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Dumnezeu sa-l odihneasca.
Unul din concertele cele mai frumoase vazute de mine, cu cea mai  faina atmosfera, a fost prin 2007, in studentie. Cargo au cantat intre camine, pe o scena adhoc. Intrare libera si o cantare jos palaria.
Atunci, dupa concert, am cerut autograf de la Barar si Igrisan pe carnetul de student si am primit si pana cu care cantase.
I-am vazut de multe ori, desi nu erau neaparat in topul topurilor, intotdeauna profesionisti si stiau sa tina atmosfera. Barar era clar liderul.
Pacat, mare pacat.

#17
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
R.I.P. :(

#18
melcmiop

melcmiop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 29.08.2006
Dumnezeu sa-l ierte!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate