Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Sancțiune neîncadrare corectă în sens giratoriu

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2677 replies to this topic

#1
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 03.02.2010
A fost sancționat legal conducătorul autovehiculului alb? Sincer, nu cred. Legal, cred că circula corect. Moral, mai puțin. Însă în cazul unui accident tind să cred că vehiculul celălalt (cel negru) ar fi fost găsit vinovat. Păreri?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VhBVF1lQNmc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
nu mai rezist... al treilea topic pe tema asta.

#3
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 03.02.2010
O fi, nu am găsit, sorry. Se poate şterge atunci.

#4
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Pentru ca legislatia e cretina, daca vrei sa intorci in giratoriu te incadrezi pe banda din centru, nu cea exterioara, oare cand o sa se modifice idiotenia de lege care da dreptate celui cu masina alba? Ma bucur ca si-a furat-o cel cu masina alba, data viitoare o sa se incadreze unde trebuie.

#5
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Militianu cu haudi a gresit . Ar trebui sa i se suspende permisul si sa faca scoala din nou .

#6
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
eu sper sa se plimbe asa toata ziua politistu si sa-i incalte pe toti pana le baga mintile-n cap si pana se sesizeaza sa corecteze si ce lipseste in lege pe treaba asta.

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Oare cine a schimbat banda fara sa se asigure ?

#8
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postpasilla, on 06 martie 2021 - 23:42, said:

Oare cine a schimbat banda fara sa se asigure ?
cand faci stanga sau intorci eu stiu ca te incadrezi pe banda din stanga, nu intorci sau faci stanga de pe banda din dreapta.

#9
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postbogdan_popescu, on 06 martie 2021 - 23:29, said:

Pentru ca legislatia e cretina, daca vrei sa intorci in giratoriu te incadrezi pe banda din centru, nu cea exterioara, oare cand o sa se modifice idiotenia de lege care da dreptate celui cu masina alba? Ma bucur ca si-a furat-o cel cu masina alba, data viitoare o sa se incadreze unde trebuie.
In giratoriu nu intorci. E ca un fel de curba, mai lunga, sau mai scurta. Asta ar trebui sa pricepi.

#10
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postpasilla, on 06 martie 2021 - 23:46, said:

In giratoriu nu intorci. E ca un fel de curba, mai lunga, sau mai scurta. Asta ar trebui sa pricepi.
faci la stanga, tot aia e, o faci de pe banda din stanga cum se face nu de pe banda din dreapta, de altfel in strainatate cel putin e clar semnalizat prin sageti pe asfalt inainte de giratoriu acest lucru, ar fi cazul sa inceapa si la noi sa faca asta ca sa educe bombardierii, tin minte chiar am vazut undeva in Romania ca era semnalizat prin sageti pe asfalt asa cum trebuie.

#11
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postbogdan_popescu, on 06 martie 2021 - 23:45, said:

cand faci stanga sau intorci eu stiu ca te incadrezi pe banda din stanga, nu intorci sau faci stanga de pe banda din dreapta.
Adica militianul s-a incadrat corect ? Dupa logica ta poti face dreapta de pe banda din stanga, dar nu stanga de pe banda din dreapta ?

#12
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postpasilla, on 06 martie 2021 - 23:49, said:

Adica militianul s-a incadrat corect ? Dupa logica ta poti face dreapta de pe banda din stanga, dar nu stanga de pe banda din dreapta ?
a facut stanga politistul, Audi a vrut mai mult de atat, sa intoarca, cu atat mai mult trebuia sa fie pe banda din centru, politistul a semnalizat, iesea frumos cum se iese pe banda 2 fara sa incurce pe cel de pe banda 1 care si el trebuia sa iese a colo pe banda 1 si toata lumea era fericita, dar nu, bombardierul trebuia sa intoarca acolo pe banda exterioara ca sa dea totul peste cap, sunt convins ca data viitoare nu o sa mai faca treaba asta,

#13
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Sper ca nu ai permis de conducere.

#14
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postpasilla, on 06 martie 2021 - 23:55, said:

Sper ca nu ai permis de conducere.
ba eu sper ca tu sa nu ai, si cei care fac ca si cel cu audi, sa-i arda pe cat mai multi pana se invata minte, am permis de 21 de ani fara nici cel mai mic eveniment rutier, si conduc zilnic sute de km.

#15
maria_laura_alexa

maria_laura_alexa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 26.08.2019
Militianul nu prea s-a incadrat corect dar nici ala cu masina alba.Daca stai pe prima banda trebuie sa iesi la prima.
Prob e k multe giratorii sunt f mici,si daca vrei sa iesi la 2a este foarte greu sa treci de pe b2 fix intre iesirea 1 si iesirea 2,ca risti sa intre cineva in tine.

#16
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postmaria_laura_alexa, on 06 martie 2021 - 23:57, said:

Militianul nu prea s-a incadrat corect dar nici ala cu masina alba.Daca stai pe prima banda trebuie sa iesi la prima.
Si daca nu iesi la prima, nu ai voie sa stai pe banda aia ?

#17
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postpasilla, on 07 martie 2021 - 00:00, said:

Si daca nu iesi la prima, nu ai voie sa stai pe banda aia ?
Daca nu iesi la prima inseamna ca faci stanga, deci ce sa cauti pe banda dreapta ca sa faci stanga?
Imagine atasata de la scoala rutiera, sper sa lamureasca ca e foarte clar.

Attached Files



#18
maria_laura_alexa

maria_laura_alexa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 26.08.2019
Nu pentru ca cineva de pe b2 poate vrea sa iasa si te bagi in el.
Cum a fost aici cu militianul.Dar nu ii dau dreptate la militian in acest caz ca sensul acela e mare si avea timp sa se incadreze si el corect pe b1,nu sa iasa in ultimul moment

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate