Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Efecte adverse Astra Zeneca

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#127
Desertor

Desertor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,027
  • Înscris: 21.04.2016
Nu am incercat inca, mai astept un pic sigur se iau si ai nostri dupa vestul europei...

#128
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

View PostDesertor, on 09 aprilie 2021 - 10:25, said:

Pai norocul meu a fost ca a fost pe brat, s a umflat vena ca un balon in timp ce faceam incalzirea la sala si s a spart vena(nu am avut niciodata probleme de genul).Doar ca de atunci am zilnic dureri de cap iar eu n am avut dureri de cap, am mai avut dureri de cap cand am avut covid.
Eu am o predispozitie sa fac tromboflebita a membrelor inferioare si o tin sub control prin consumul zilnic de ghimbir. Am avut acum 10 ani la o vena sub genunchi si mi-a trecut foarte greu cu Aspenter. A doua oara cand s-a intamplat, am luat ghimbir si mi-a trecut in 4-5 zile. Si ananasul e bun pentru subtierea sangelui .

#129
Eminescian

Eminescian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 08.09.2019
Articolul de mai jos lamureste niste aspecte legate de cazurile rare de tromboze dupa vaccin in comparatie cu cazurile care apar la cele care iau pilule contraceptive sau la cei care fac Covid-19.


https://www.news24.c...e-pill-20210413

#130
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011
Nu ma pricep , las mai jos un text scurt , poate fi o tromboza venoasa superficiala .
Afectiune trebuie tinuta sub control , investigata .
Presupun ca e aparuta ca urmare a vaccinului , sansa sa fi aparut din alte cauze inteleg ca e minima.
Poate si asta este cauza ca J and J a fost scos asa de repede de pe piata.
Nu e vorba de 1 tromboza la 1 milion cum s a spus , alea sunt cele grave.
La AZ ei dau ca 1 tromboza la 100 000 de vaccinati, cele foarte serioase probabil.
https://www.cardiopo...mbozei-venoase/

#131
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Dupa aproape o saptamana de la prima doza de AZ nu pot sa spun ca mai simt ceva neobisnuit fata de primele doua zile.
Ma tot uit sa vad daca mi-apar ceva pete pe corp dar nu e cazul si nici nu mai simt durere la locul intepaturii

#132
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011

View PostEminescian, on 15 aprilie 2021 - 10:08, said:

Articolul de mai jos lamureste niste aspecte legate de cazurile rare de tromboze dupa vaccin in comparatie cu cazurile care apar la cele care iau pilule contraceptive sau la cei care fac Covid-19.


https://www.news24.c...e-pill-20210413

Asa este sunt cazuri foarte multe de tromboze si multe grave soldate cu decese de la anticonceptionale.
Ramane intrebarea.
Daca procentul de tromboze de la vaccin este atat de mic , iar necesitatea lui e uriasa in administrare cum de se opreste vaccinarea  cu AZ si J and J ?
Este asta singurul adevar absolut in momentul de fata?
Pare masura prea drastica pentru un efect atat de redus procentual.
N are logica.

#133
Desertor

Desertor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,027
  • Înscris: 21.04.2016

View Postlstefanescu14, on 15 aprilie 2021 - 11:56, said:



Asa este sunt cazuri foarte multe de tromboze si multe grave soldate cu decese de la anticonceptionale.
Ramane intrebarea.
Daca procentul de tromboze de la vaccin este atat de mic , iar necesitatea lui e uriasa in administrare cum de se opreste vaccinarea  cu AZ si J and J ?
Este asta singurul adevar absolut in momentul de fata?
Pare masura prea drastica pentru un efect atat de redus procentual.
N are logica.
Vaccinarea se opreste pt cazurile de tromboza sunt mult mai frecvente decat ce ce spune producatorul

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate