Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...
 [UNDE] reciclare cd / dvd

Foliere geamuri

Microsoft Defender

cartela Internet Europa
 Sondaj EV

Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.
 Interpretare XML

PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

100 mbps Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

catalinman

catalinman

RCS & RDS

• Grup: Senior Members
Fibra 850 Mbps suna a EPON. ;)

Ca stiu ca modemul de la EPON suporta pana la 800-850 Mbps, doar ca pe zonele cu EPON nu se vinde abonamentul de 1000 Mbps. Se ofera maxim 500 Mbps.

Runy

Runy

New Member

• Grup: Candidate Members
Pe contractul pune varianta aleasa de mine care ar fi de fapt Fiberlink 1000, 940 mbps download + 450 up in conditie optimala, iar pe coloana in care ar fi vitezele in conditie normala este cea de 850 mbps download si nu mai stiu cat upload.
Deci cred ca operatorul la centrul se refereal la cel 850 din Fiberlink 1000.. suna ciudat, dar vedem cand vinde tehnicul pentru a verifica da exista intr-adevar acest serviciu.
(Am verificat numarul de casa care are serviciul de "850", este cu siguranta in cartierul nou)

radian3

radian3

Junior Member

• Grup: Members
Pot sa-ti confirm 100% ca cutiile acelea de pe stalp sunt pentru fibra optica, acolo se sudeaza fibra care intra in casa, intr-un GPON. Fa linistit contract, de indata ce dau drumul la semnal in zona vor veni sa instaleze, probabil vei avea abonament Popular, mai ieftin decat in oras, dar la viteze ok pana se aglomereaza reteaua.

Neaceasca85

Neaceasca85

You do the math

• Grup: Senior Members
Reteaua de fibra nu se aglomereaza, nu este EoC.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate