Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

XIAOMI Redmi Note 10 / PRO / PRO MAX

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
1202 replies to this topic

#991
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010

View PostCiubex, on 24 mai 2022 - 06:50, said:

Nu e dificil, dar presupune resetarea telefonului, adica pierderea tuturor datelor din el.
Uite ce scriam pentru modelul Xiaomi Mi 10 5G:

Nu apare nimic pe linkul postat de tine.

Oare prin această metodă va merge? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H_fxHCBw0FU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#992
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005

View PostR10, on 26 mai 2022 - 22:09, said:

Nu apare nimic pe linkul postat de tine.
Intra pe pagina folosind un PC sau pe mobil activeaza "desktop" mode. Oricum, pentru procesul de flash-uire ai nevoie de un PC sau laptop.
http://c.mi.com/oc/m.../detail?guide=2

Attached Files


Edited by Ciubex, 27 May 2022 - 12:04.


#993
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010
Mersi, în weekend încerc.

Voi lăsa un feedback pentru colegii care sunt interesați

#994
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010
Confirm că merge varianta din video-ul postat de mine. Fără PC, fără unlock de bootloader. Am downloadat versiunea de soft curentă curentă (varianta bootloader nu fastboot), am downloadat versiunea de soft dorită (în cazul de față 12.5), și mai departe am urmărit pașii din video :)

Edited by R10, 28 May 2022 - 15:19.


#995
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010
O mică problemă: am făcut backup, dar după downgrade nu îmi găsește niciun backup disponibil. Trebuie instalate toate aplicațiile manual, nu mai am nicio poză, niciun document PDF, niciun mesaj text, absolut nimic.

Știți cumva dacă așa e la downgrade în general? Sau să fie problema că am făcut downgrade de la Android 12 la 11?

#996
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,824
  • Înscris: 30.03.2009
Caută în folderul miui. În mod mai sigur ar fi trebui ca backup-ul să-l fi salvat pe un SD și acum să-l fi copiat. Cu noua instalare ai șters tot. Nu ațiu din contul google dacă poți folosi ceva.

#997
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010
Chestia e că eu am folosit acest telefon, l-am lăsat prietenei mele, iar la configurarea noului meu telefon (Samsung, nu Xiaomi) am restabilit totul din contul Google - aveam salvate aplicațiile, parolele, cam tot. Backup-ul a fost făcut pe contul Google.

La ce te referi prin a căuta în folderul MIUI? Am șters toate datele de pe telefon 😁

Edited by R10, 28 May 2022 - 16:01.


#998
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010
Ae ciudat faptul că am verificat acum în Google drive și spune că nu există niciun backup. L-am făcut cu mâna mea înainte de resetare. Am folosit, evident, același cont.

Deci 99% problema nu e la Xiaomi, ci la Google. Voi încerca să le scriu

#999
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,331
  • Înscris: 08.02.2015
De vreo lună și ceva mi se întâmplă să deschid WhatsApp ca să trimit un mesaj, dar când dau click în caseta unde urmează să scriu mesajul nu-mi mai apare tastatura virtuală. Nu reușesc să rezolv problema decât prin restart al telefonului.
Ce să fie, ce să fie?

#1000
raul_br

raul_br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 28.06.2007

View PostR10, on 28 mai 2022 - 17:04, said:

Ae ciudat faptul că am verificat acum în Google drive și spune că nu există niciun backup. L-am făcut cu mâna mea înainte de resetare. Am folosit, evident, același cont.

Deci 99% problema nu e la Xiaomi, ci la Google. Voi încerca să le scriu

Salut! Doar pe telefoanele Nexus poți repune backupuri din google drive... Și eu am făcut la fel și mi-am luat țeapă!


#1001
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010
Nu e așa. Backup făcut pe Xiaomi a mers pe Samsung. Testat personal, de pe Redmi Note 10 Pro pe A52S

#1002
sisqox

sisqox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 21.04.2007
A aparut versiunea 13.0.10.0SKFEUXM Pentru Redmi Note 10 Pro, versiunea Global.
Daca are cineva mai multe informatii va rog sa le împărtășiți.

Deocamdata nu am scapat de problemele periodice
Cand, nu apare tastatura pentru transmitere mesaje WhatsApp si nu numai.

Numai bine !

Attached Files



#1003
servik

servik

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 14.01.2019
Buna, sunt si eu de curand posesorului unui Redmi Note 10 Pro, si cu toate ca ecranul este setat pe 120hz, telefonul are sacadari urate (stuttering) in scrolling pe Opera Touch, Facebook, Watsap etc.
Vroiam sa va intreb daca intampinati si voi aceeasi problema sau daca acesta este un lucru oarecum normal (intrucat procesorul nu e unul de tot), sau e ceva problema hardware a ecranului?
Telefonul a venit cu Miui 12.5.3, l-am si updat de 2 ori pana la Miui 13 cu cate un reset dupa fiecare update dar tot degeaba, agata destul de urat in scrolling.

#1004
dd80

dd80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 28.07.2012
Acum mi-a venit update-ul la MIUI 13 pe un Redmi Note 10S

Sa vedem ce e de capul lui.

#1005
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Când primesc o notificare de la WhatsApp, văd în bară de notificări, o șterg de acolo, fara sa intru in mesaj și aceeași notificare îmi apare de un milion de ori și o șterg mereu până când intru să citesc mesajul
Știe cineva cum scap de chestia asta?

#1006
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Poti incerca sa stergi cache-ul aplicatiei whatsapp in prima faza.

#1007
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Nu are treabă cu cache ul. E un mesaj necitit și el îmi tot da remindere ca e necitit. Nu știu cum să ii fac sa nu mi mai dea :)
Ca doar nu stau să șterg cache ul după fiecare mesaj

#1008
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010
Nu a spus să ștergi după fiecare mesaj. A spus să ștergi o dată să vezi dacă are efect sau nu

De ce ceri ajutor dacă nu ești dispus să încerci potențiale soluții?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate