Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Card Mastercard de la WIREX!

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#91
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,353
  • Înscris: 26.01.2019
@rz: Stiam eu ca tu stii tot ce misca! :)
Atunci renunt si eu la Revolut pentru cripto.
Mersi pentru raspunsul rapid! :)

#92
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Cu placere... nu zic ca nu merge peste tot dar in cazul Wirex și parca CryptoCom nu e ok cardul Revolut.
Unde se poate SEPA e posibil sa fie ok și Revolut > cripto... la transfer bancar nu este atat de restrictiv Revolut

Edited by rz, 18 February 2022 - 18:26.


#93
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,510
  • Înscris: 13.03.2005

View Postdarkangel2, on 18 februarie 2022 - 17:21, said:

Incerc sa confirm un card nou Revolut in app. WireX.
Am facut un topup cu cardul nou si ar trebui sa extrag numarul secret din tranzactie si sa-l introduc in WireX.
Problema este ca numarul pe care il afiseaza Revolut nu este acceptat de WireX: cod invalid.

Suportul WireX spune ca e o problema cunoscuta: Revolut nu arata numarul secret trimis de WireX, ci un alt numar.
Am contactat suportul Revolut si i-am rugat sa-mi comunice numarul corect din tranzactie. Banuiesc ca stim cu totii cat de repede reactioneaza suportul Revolut...

Pot face ceva ca sa rezolv singur problema?
La fel am pățit acum câțiva ani când am înrolat cardul Revolut in ghișeul.ro. Codul tranzacției l-am primit totuși de pe chat, la Revolut, după ce am scris Live agent și încă 10 minute de așteptare.

#94
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,353
  • Înscris: 26.01.2019
Am reusit sa obtin codul cu urmatoarele costuri:
- o zi pierduta cu discutii fara legatura cu subiectul
- raspuns la intrebari aiurea din partea agentului Revolut
- repetat aceeasi explicatie catre agentii noi (am discutat in total cu 4 agenti)
- corectat acelasi raspuns gresit oferit de fiecare agent nou care nu a citit istoricul discutiei (senzatia ca discut cu niste maimute proaste)

In final s-a rezolvat simplu: pur si simplu agentul a facut copy-paste la codul corect.
Niciuna din intrebarile agentului nu l-a ajutat in niciun fel la rezolvarea problemei.
Viata-i greu!

Revolut va lua o pauzica mai lunguta caci pare obosit... :D

#95
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
CUm scoatem banii din wirex?
Ca nu au optiune de transfer in iban eur.

Daca am facut top-up cu eur si abia apoi m-am dus la sectiunea de exchange, ma mai calific pt bonusul asta?


Quote

How to claim your reward
We’ve made it super easy for you and your friends to get rewarded.
All you have to do is share your unique referral link with whoever you think could benefit from Wirex. Then, all they have to do is:
    Register using your referral link and verify their account.
    Buy a minimum of €40 worth of crypto in the Wirex app by credit card, debit card or external wallet transfer
And boom! You’ve just earned €30*, and the lucky person you referred earned a tidy €25.**
To secure your reward, the actions above must be completed by the 30 of March 2022. Make sure to screenshot this table and send it to your pals so they know what to do (and how much they can earn!). T&Cs apply.
*If all actions are completed by a maximum of 5 friends, you’ll earn €150 in WXT.
***Your friends can earn up to €25 in WXT each. *
***Reward payout can take up to 30 working days to be processed.


#96
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Eu fac top up doar in Orange Money si Wise... probabil ca merge si spre alte platforme, tinand cont ca se poate inrola in Curve iar Curve in Google Pay
Plus retragere 400 Euro fara comision, lunar, la ATM

Cred ca esti calificat dar trebuie sa astepti aprox. 40 de zile pana la primirea bonusului in WXT

Edited by rz, 31 March 2022 - 11:49.


#97
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,866
  • Înscris: 22.12.2005
maestre- ce ne mai inveti din meandrele "monedelor"? pana acum am urmat sfaturile tale (multumesc din nou).

#98
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Am adaugat fonduri la contul de lei de pe cardul de debit in lei BRD. M-a taxat BRD cu 7 lei plus 1% din suma. Magari. Quasicash scria la explicatii extras, am dat telefon la ei si cica Wirex a taxat aceasta suma ei doar o "incaseaza". De pe ce alte carduri s-ar adauga totusi fonduri gratuit fara taxe suplimentare, multumesc.

#99
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,510
  • Înscris: 13.03.2005
Tine de bancă emitenta a cardului folosit la alimentarea contului.
La fel face și CEC, dar ING sau Libra Bank nu fac.
Au detectat tranzacție "externa" și BRD, CEC aplica aceste comisioane, plus dubla conversie Lei euro lei, cel puțin CEC, am văzut, că am testat personal top-up via Curve in Revolut.

#100
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010

View Postconstantinp, on 06 iunie 2022 - 11:09, said:

Am adaugat fonduri la contul de lei de pe cardul de debit in lei BRD. M-a taxat BRD cu 7 lei plus 1% din suma. Magari. Quasicash scria la explicatii extras, am dat telefon la ei si cica Wirex a taxat aceasta suma ei doar o "incaseaza". De pe ce alte carduri s-ar adauga totusi fonduri gratuit fara taxe suplimentare, multumesc.

La wise nu te taxează BRD daca pui bani are alt MCC 4829 nu 6012 , 6012 si 7995 sunt taxate cu 7 lei + 2%

#101
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Unele banci taxeaza, nu Wirex... niciodata nu am avut fee ori conversie din ING sau Orange Money
Din alte fintech-uri trebuie doar sa ai grija sa faci top-up in aceasi valuta, ca sa nu apara costuri suplimentare acolo.
In alta ordine de idei, dobanda la contul EURO-X (Euro clientului este tinut de catre Wirex in USDC) a scazut la 4% pe an... s-au cam dus vremurile cu 10% pe an

Attached Files



#102
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Am vrut să fac o Plata la Mega Image. Am in cont 0 lei 0 euro și 11544 wxt. Doua sticle de apa 5,26 lei. Nu a mers Plata mi-a dat decline, motiv fonduri insuficiente. Unde e problema?

#103
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
WXT nu este pentru plati cu cardul... e doar pentru cashback respectiv hold (pt. cei care vor sa il tina si sa profite de pump-urile mai mult sau mai putin organizate pe acest token)
Se poate insa schimba wxt in fiat ori alt cripto doar ca este o limita pentru asta... poti sa schimbi doar daca ai in cont aproximativ 25 mii WXT altfel trebuie sa adaugi/cumperi WXT pana la suma minima de retragere/schimb.
Orice alt cripto ori fiat din lista Wirex se poate pune la plata cu cardul... se apasa pe Cards si apoi pe Linked Accounts (se bifeaza valuta/cripto dorit la plata)

Edited by rz, 06 June 2022 - 19:18.


#104
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Mersi de raspuns, am cumparat wxt cat a trebuit sa ating limita minima apoi am schimbat tot in fiat azi noapte.

#105
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Ai prins bine... a fost din nou un varf!
Eu il mai tin caci inca este pe crestere... din aceasta primavara a inceput trendul ascendent si pare ca va repeta varful la aproape 3 centi (acum e putin peste 1 cent), atins in primavara 2021

Attached Files


Edited by rz, 07 June 2022 - 09:07.


#106
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
Patetic exchange...doar la Icard mai vezi așa ceva..

Attached Files



#107
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010

View Postwiz4rd_24, on 05 iulie 2022 - 23:20, said:

Patetic exchange...doar la Icard mai vezi așa ceva..

La icard e si mai mic , la Transilvania e 4.88 lei

#108
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,353
  • Înscris: 26.01.2019
Am contactat suportul si am solicitat un extras de cont.
Mi-au trimis o tabela in care coloana "descriere" nu este completata; le-am cerut sa corecteze.
Apoi mi-au trimis aceeasi tabela in care coloana "descriere" este partial completata; le-am cerut sa corecteze.

Sunt dadaca! :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate