Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Un an de presiune peste 65. Oneºti ?

* * - - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
108 replies to this topic

#19
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020

View Postslai, on 02 martie 2021 - 23:51, said:

gata, s-au activat eroii de tastatura...

Vezi ca nu esti corect informat sunt zeci de sentinte pe luna in tara care anuleaza executarile silite abuzive.

View PostFriskey, on 02 martie 2021 - 23:53, said:

Maltezul, du-te tata si plimba ursul!

Cauta si vei afla, inclusiv aici pe juridic au fost puse paragrafe din sentinte de anulare ale executarilor silite, si pe sume de 20.000 de euro minim.
Numai de la BCR am luat cu buletinul in 2008, 18.000 euro valoare in lei, si-n 2017 a fost respinsa actiunea in care mi se cerea 22.000 euro + cheltuieli de executare, si noul ceditor pus sa plateasca daunele pentru deranj :)

#20
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,212
  • Înscris: 06.01.2007
Si eu sunt curios de ce tot tipa ala ca nu are hotarare judecatoreasca.
Oare chiar nu avea? Sunt curios, doar atat.
In rest, mosul e un criminal. Era chitit sa-i omoare pe aia, nu cred ca se putea negocia cu el. Sau poate vreun negociator din asta cu skiluri iesite din comun, vreun bivolar, nu-mi dau seama daca chiar era posibil sa fie intors de la gestul pe care urma sa-l faca.

#21
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020

View Postmaccip, on 03 martie 2021 - 00:03, said:

Si eu sunt curios de ce tot tipa ala ca nu are hotarare judecatoreasca.
Oare chiar nu avea? Sunt curios, doar atat.

In rest, mosul e un criminal. Era chitit sa-i omoare pe aia, nu cred ca se putea negocia cu el. Sau poate vreun negociator din asta cu skiluri iesite din comun, vreun bivolar, nu-mi dau seama daca chiar era posibil sa fie intors de la gestul pe care urma sa-l faca.
Asta spun si eu, nu scuz ce a facut el, ci discut despre aspectele legale ale executarii, pentru ca stiu cum actioneaza executorii, cerand incuviintarea datoriilor prescrise, sau trimiterea unui dosar la 3 completuri de judecata, poate, poate e un judecator mai putin interesat de toate aspectele din dosar.

Edited by SOIMMALTEZ, 03 March 2021 - 00:06.


#22
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

View Postmaccip, on 03 martie 2021 - 00:03, said:

Si eu sunt curios de ce tot tipa ala ca nu are hotarare judecatoreasca.
Oare chiar nu avea? Sunt curios, doar atat.
Ala poate sa tipe orice. Nu trebuie sa ne uitam in gura unui labil psihic.
Bineinteles ca ii dadusera hartie cu decizia judecatoreasca dar el traia in lumea lui in care EL era, vezi doamne, victima.
Aberatii ale unui labil psihic. La fel si faza aia cum ca jandarmul i-a pus pistolul la cap fiicei lui.

#23
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,679
  • Înscris: 22.01.2015
Nu mai tin minte(lipsa spirulina si ani multi) dar prin 98/00 era moda ca loanshark sa aiba pe statul de plata un executor judecatoresc si ceva portarei.  Pt 3000DM pierdeai casa. Pt 500$ garajul.  Stiu ca am dat.  Pe final 0.  Stres,fugareli,amenintari.  Dar de atunci sau infiintat IFN,si contracte bancare cu clause minuscule.    Vreti un caz real din viata mea? ok. Vine pulica(19ani) ca vrea 1000 $ sa faca combinatii cu telefoane din H! Si ceva consumabile auto. Ok.  Dau banu si prostu pleaca la mare(pe banii mei).  Nu tati,tactu/mata la zid si tu recunosti!  Platesti si poate pe strada iti dau voie sa treci pe verde.    Recunosc,erau vremuri paleolitice,dar daca stii ca nu poti dansa>nu intra in joc!   Da,sarakie asta a crezut ca merge si asa.  Nevastasa a ,,imprumutat morman,,. Executata cum va-m zis.Legal.  Au trecut la ros coceni de foame,fica-sa a plecat in D. de bine. Dupa ce masa bulise 800k.  Si nici nu cred ca era ceva schema elaborata!   inca o data:  RIP LA NEVINOVATII AIA 2!  Ca munceau legal sa faca de o paine.

#24
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011

View PostDDooGG, on 02 martie 2021 - 23:48, said:


Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Eu aș zice așa :roflmaofast: :roflmao:

View PostFriskey, on 03 martie 2021 - 00:18, said:

Ala poate sa tipe orice. Nu trebuie sa ne uitam in gura unui labil psihic.
Bineinteles ca ii dadusera hartie cu decizia judecatoreasca dar el traia in lumea lui in care EL era, vezi doamne, victima.
Aberatii ale unui labil psihic. La fel si faza aia cum ca jandarmul i-a pus pistolul la cap fiicei lui.

Exact.

#25
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cum sa motivezi doua crime cu tot felul de supoziții ca e de vina sistemul ?
Really ?

“Cum se poate ca un pensionar, un om care a fost integrat social(aproximativ) peste 60 de ani sa devinã de necontrolat ºi sã comitã asemenea fapte ?”


Ããã probleme psihice ?

“Sã fie vina stresului ultimului an asupra celor în vârsta ? Stresul asupra lucrãtorior ? Ura popularã acumulatã împotriva acestora ? Abuzurile care au loc în anumite segmente de populatie, în anumite regiuni geografice ?”

Și dacã ești stresat e ok sa ii iei pe unii in cuțit ?

“Nu am avut timpul ºi nici dispoziþia sã studiez cazul bãrbatului care a comis crima dublã din Oneºti, m-am rezumat la citirea titlurilor din ziare ºi a catorva opinii din Poiana lui Iocan.”
No comment

“Am observat un val de indignare faþã de criminal dar ºi fata de Poliþia care ar fi trebuit sa salveze miraculos cele douã vieþi.
Nu am vazut prea mulþi oameni care sã îºi puna problema legatã de societate ºi de modul în care ea a lãsat ca indivizii sã ajungã în aceastã stare.”

Și ce vroiai, sa îl aplaude ?

Edited by waterman, 03 March 2021 - 01:01.


#26
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Sã îl informãm pe colegul nostru.

Attached Files



#27
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
Omul cu sotia au furat de la o firma si acel apartament confiscat a acoperit 3% din paguba.povestile cu stresul izolarii etc sunt basme

#28
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
In Ro e legal sa executi o locuinta daca aceea e singura locuinta a proprietarului? Adica daca ar ajunge in strada.

#29
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eºti condus de proºti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postpasilla, on 02 martie 2021 - 23:38, said:

Probleme pot exista, dar sa omori doi oameni care nu au nici o vina, cum se poate justifica ?
disperare
Un cuvânt imposibil de înțeles pentru 5% din populația lumii.

View PostEMPP, on 03 martie 2021 - 06:43, said:

au furat
în general hoții nu sunt criminali. Gãinarii cu 2-3 sute de mii...nici atât.
Ceva pute aici mai ceva ca pandalia.... actualã unde cazurile cresc si scad functie de interesele butonarilor.

Edited by sarac.lipit, 03 March 2021 - 07:38.


#30
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 24.11.2020

View Postsarac.lipit, on 03 martie 2021 - 07:36, said:

disperare
Un cuvânt imposibil de înțeles pentru 5% din populația lumii.


Când esti disperat, te duci şi ii dai in cap ăluia care te-a adus in starea asta, nu unor nevinovaţi.
In cazul ăsta trebuia să îi dea in cap nevestei, care fusese găsită cu lipsă in gestiune de sute de mii de euro si care a făcut să fie executaţi silit.

#31
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,803
  • Înscris: 15.08.2014

View PostHandicarpati, on 03 martie 2021 - 07:25, said:

In Ro e legal sa executi o locuinta daca aceea e singura locuinta a proprietarului? Adica daca ar ajunge in strada.
Si in care tara ar fi ikegala aceasta operatiune ? Ca asta vrei sa insinuezi, ca Romania e cîh si altii. O fi, dar ai dovezi clare-art de lege, si nu zvonistica, sau spui vb manipulataoare ?

#32
Tankx

Tankx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 23.02.2021
Astfel de "frustrați ai capitalismului", executați de creditori și lãsați în fundul gol, cu frustrãri, exista in vest cu gramada, doar la noi n-au fost pânã acum. Ei sunt capabili orice - de o luare de ostatici, de o crima, de o detonare in piața publicã, etc. Faptul cã în România nu au fost pânã acum cazuri nu e o garanție cã nu vor apãrea în viitor. Frustrãrile oamenilor au crescut exponențial. Criminalii sunt printre noi (vezi și cazul femeii care a omorât doi copii urcandu-se cu mașina pe trotuar).
Referitor la cazul Onești eu n-aș arunca cu pietre in Poliție - la luãrile de ostateci se poate întâmpla orice.

#33
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eºti condus de proºti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostVOC, on 03 martie 2021 - 07:57, said:



Când esti disperat, te duci şi ii dai in cap ăluia care te-a adus in starea asta, nu unor nevinovaţi.
In cazul ăsta trebuia să îi dea in cap nevestei, care fusese găsită cu lipsă in gestiune de sute de mii de euro si care a făcut să fie executaţi silit.
sunt sfaturi din proprie experiență sau citite?

#34
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 24.11.2020
Sincer răspunsul tău e atât de inept, că nici nu mă pricep să răspund.

#35
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Care este rolul topicului? Daca il deschidea altcineva era inchis in secunda doi pe motiv ca se discuta deja subiectul.

#36
Scurthea211

Scurthea211

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 11.05.2018
Disperarea te arunca de pe bloc sau un fata trenului. Nu te face sa angajezi 2 oameni sa iti renoveze apartamentul pe care stii ca l-ai pierdut deja, ca mai apoi sa ii iei ostatici si sa ii omori. Probabil a planuit toata treaba, ca nu cred ca avea de gand sa fac apartamentul frumos pt executare si la sfarsit sa ii plateasca pe baieti pentru lucrare.

Mai mult decat crima pe mine ma ingrijoreaza cei care ii gasesc circumstante atenuante cu atata usurinta in situatia data.  Pare mai mult o justificare pentru ei. Ca de fapt ei nu au probleme. Si ei pot sa fie disperati si sa daca se intampla ceva, asta e..Disperarea si soarta.

In alta ordine de idei, cand ai 65 ani si poate mai ai maxim 10 ani buni , 800K ar putea sa iti ajunga sa traiesti pe o plaja undeva toata viata. Dar tu nu... ii spargi pe toti, si te agati cu dintii de un apartament in Onesti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate