Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Recomandare imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
Am luat la urgenta (ce sa vezi, mi s-a stricat vineri dupa-amiaza) un HP 2320 din Altex.

Am destula cerneala refill ramasa, are niste coduri (C9351/C9352) iar nedumerirea mea e daca astea merg si pentru cartusele HP305.
Intrand pe un site am gasit cerneala C9351: https://www.erefill....m900abk100.html care se spune ca e compatibila atat cu multifunctionala veche cat si cu asta noua.
Daca am cautat cerneala pentru HP305 am dat de asta: https://www.erefill....l-ref305bk.html care e compatibila cu HP 2320 dar nu se mentioneaza si pe aia veche, poate ca e prea veche nu ca nu ar merge.
De aici voi ce deduceti: e compatibiula cerneala veche pe noile cartuse?
Valabil si pentru cele color, aceleasi coduri care ar fi compatibile de la vechi la nou dar nu si invers (sau doar nu sunt mentionate).

#38
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,735
  • Înscris: 30.08.2006
Cumperi un kit de incarcare nou si nu-ti mai faci griji ca se poate infunda din cauza cernelii mai vechi.

#39
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
Asta e clar si chiar recomandat doar ca tot nu ofera un raspuns intrebarii/dilemei mele.Posted Image

Nici nu stiu daca sa mai investesc inca 120 de lei in 2 cartuse HP 21 si HP 22 (ambele XL) si sa vad daca se poate revergora vechea multifunctionala...

#40
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008

View Postdanghetau, on 29 mai 2021 - 19:41, said:


Am destula cerneala refill ramasa, are niste coduri (C9351/C9352) iar nedumerirea mea e daca astea merg si pentru cartusele HP305.
Intrand pe un site am gasit cerneala C9351: https://www.erefill....m900abk100.html care se spune ca e compatibila atat cu multifunctionala veche cat si cu asta noua.
Daca am cautat cerneala pentru HP305 am dat de asta: https://www.erefill....l-ref305bk.html care e compatibila cu HP 2320 dar nu se mentioneaza si pe aia veche, poate ca e prea veche nu ca nu ar merge.


Am primit raspuns de la doua magazine online, cerneala este compatibila dar ca recomandarea e sa o schimb la un an (hai doi) nu la 10 cat are a mea...
Voi lua si cele doua cartuse HP pentru imprimanta veche, ma roade sa stiu daca e defecta sau erau doar cartusele uscate/arse/defecte/uatevăr.
Aceasta cerneala https://www.printpro...tures_hash=3-87 o fi ok pentru HP 4100/HP2320?
Urasc sa iau 3 produse de la 3 magazine diferite dar daca altfel nu se poate si recomandati alta cerneala...

#41
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
Am gasit diverse pareri cu privire la cerneala si la reumplere.
Cerneala dye sau pigment? Unii recomanda pe prima, altii pe a doua. Pentru HP2320 probabil a doua, din ce au mai cumparat si altii.
Problema principala acum vine: cartusele care vin in pachet cu imprimanta pot fi reincarcate sau trebuie luate altele HP305 si abia alea merg? Stiu ca nu pot fi resetate si ca vor arata mereu gol (un mare minus).

#42
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
A venit vremea dupa 2 luni sa incarc cartusele ce erau in pachet cu imprimanta.
Prima data s-a consumat cel negru, l-am umplut si merge ok. Cand a venit vremea celui color... cam delicata problema. Nu tipareste cum trebuie orice as face. Mentionez ca stiu sa umplu cartuse, de vreo cativa ani utilizez aceeasi metoda cu succes pe un alt HP.
Nu se pot reseta dar sunt pline, arata ca sunt goale.
E posibil ca dupa ce iau un rand de cartuse normale, acestea sa poata fi reumplute si sa functioneze ok sau astea mai noi cam dau rateuri? HP 305 ar trebui, astea rezista la mai multe incarcari sau sunt senzibile si trebuie luate mai des?

Intreb pentru ca ma bate gandul sa iau un set de HP 21+22 pentru vechea imprimanta, in vreo 12 ani am schimbat doar 2 randuri de cartuse in afara de cele originale; se pot si reseta...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate