Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Colaps Economic sau Hiper Inflatie?

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#19
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,155
  • Înscris: 13.11.2017

View PostAdm, on 28 februarie 2021 - 15:37, said:

Per total, inflatia ii afeteaza in special pe cei cu bani. Cine nu are bani, e prea putin afectat.

Inflatia mare afecteaza pe toata lumea fiindca nici veniturile nu tin pasul cu ea. Cei care au economii sunt doar afectati suplimentar daca nu se orienteaza sa-i investeasca rapid.

#20
Tankx

Tankx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 23.02.2021
Trebuie sa va gândiți că, dacă în prezent se experimentează cu introducerea unui ARNm, prin vaccin, în sânge, un guvern mondial totalitar nu va ezita să introducă o cota de datorie publică tot prin vaccin în ADN sub forma de secvență de cod ADN.

#21
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016
Din păcate semnele arată că în viitor vom avea deflație pe EUR și USD. Nu și pe leu.

#22
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View Postzicugol, on 28 februarie 2021 - 15:14, said:

Cred ca se va sparge bula...ca si in imobiliare.
Toata lumea asteapta sa se sparga bula in imobiliare de vreo doi ani si nu se mai sparge, nici nu stiu daca se va mai sparge....

#23
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,572
  • Înscris: 11.06.2010

View Postmaladetz, on 28 februarie 2021 - 15:10, said:

Dan Penna a venit cu niste informatii cat se poate de adevarate atat despre covid cat si despre viitorul economiei insa acele video-uri au disparut iar canalul lui a fost inchis pe motiv ca a fost hackuit si au fost postate niste video-uri despre Bitcoin in numele lui. Insa cred ca altul e adevarul avand in vedere ca acele video-uri au disparut  dupa restaurarea canalului :)
Si ce zicea ?

#24
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

View Postmaladetz, on 28 februarie 2021 - 16:35, said:


Toata lumea asteapta sa se sparga bula in imobiliare de vreo doi ani si nu se mai sparge, nici nu stiu daca se va mai sparge....
Nu se va sparge brusc cum crede lumea.  Se va fasai lent și pe lunga durată.  Poate scăderea lentă se va întinde și pe 10 ani.

#25
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,212
  • Înscris: 23.08.2014

View PostTestosteron, on 28 februarie 2021 - 16:53, said:

Nu se va sparge brusc cum crede lumea.  Se va fasai lent și pe lunga durată.  Poate scăderea lentă se va întinde și pe 10 ani.
daca nu intra imobiliarele acum la probleme si trec cu bine prin pandemie, sigur mai merg o vreme.

#26
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

View Postfqx, on 28 februarie 2021 - 16:57, said:


daca nu intra imobiliarele acum la probleme si trec cu bine prin pandemie, sigur mai merg o vreme.
Mai merg pe dracu. Eu am zis-o mereu.  Criza n-are nimic de-a face cu pandemia. Criza e structurala și profundă. Si e la scară globala.

#27
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View PostHandicarpati, on 28 februarie 2021 - 16:42, said:

Si ce zicea ?
Covid19 e cat se poate de real iar numarul mortilor e de zece ori mai mare decat ce zic astia la stiri insa au facut asta ca lumea sa nu mai intre in panica si sa se creeze haos, Bitcoin va ajunge un mare ZERO cand se va afla cine e in spate, astea sunt doar cateva care mi-au ramas in memorie si pe care nu le mai gasesc pe canalul lui. Dan Penna e trilionar si are obiceiul sa spuna adevarul intr-un mod agresiv fara sa-i pese de nimeni si nimic, totusi inchiderea canalului lui youtube l-a "imblanzit" cumva si mi se pare extrem de ciudat ca-i pasa. Fiind trilionar de ce ti-ar pasa de un canal de youtube?

#28
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,212
  • Înscris: 23.08.2014

View PostTestosteron, on 28 februarie 2021 - 17:04, said:

Mai merg pe dracu. Eu am zis-o mereu.  Criza n-are nimic de-a face cu pandemia. Criza e structurala și profundă. Si e la scară globala.
Pai acum, in privinta sistemului nu te contrazic, pentruca intradevar, exista probleme.Insa, momentan, imobiliarele merg, chiar zilele astea citisem ca prin 2022 se estimeaza ca va fi lipsa de muncitori in sistem, ceea ce inseamna o revenire buna.

View Postmaladetz, on 28 februarie 2021 - 17:04, said:

Covid19 e cat se poate de real iar numarul mortilor e de zece ori mai mare decat ce zic astia la stiri insa au facut asta ca lumea sa nu mai intre in panica si sa se creeze haos, Bitcoin va ajunge un mare ZERO cand se va afla cine e in spate, astea sunt doar cateva care mi-au ramas in memorie si pe care nu le mai gasesc pe canalul lui. Dan Penna e trilionar si are obiceiul sa spuna adevarul intr-un mod agresiv fara sa-i pese de nimeni si nimic, totusi inchiderea canalului lui youtube l-a "imblanzit" cumva si mi se pare extrem de ciudat ca-i pasa. Fiind trilionar de ce ti-ar pasa de un canal de youtube?
bitcoin are oricand posibilitatea sa ajunga 0, asta nu e noutate.Numarul mortilor de covid, e discutabil, dar din nou, nui nimic nou:)

#29
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View Postfqx, on 28 februarie 2021 - 17:10, said:



bitcoin are oricand posibilitatea sa ajunga 0, asta nu e noutate.Numarul mortilor de covid, e discutabil, dar din nou, nui nimic nou:)
Nu-i nimic nou dar i-au dat canalul jos, poate e doar o simpla coincidenta :)

#30
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011

View PostTankx, on 28 februarie 2021 - 16:05, said:

Trebuie sa va gândiți că, dacă în prezent se experimentează cu introducerea unui ARNm, prin vaccin, în sânge, un guvern mondial totalitar nu va ezita să introducă o cota de datorie publică tot prin vaccin în ADN sub forma de secvență de cod ADN.

post of the month...

#31
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,212
  • Înscris: 23.08.2014

View Postmaladetz, on 28 februarie 2021 - 17:46, said:

Nu-i nimic nou dar i-au dat canalul jos, poate e doar o simpla coincidenta Posted Image
pai nu stiu exact despre ce e vorba, insa daca raspandea consipatii si etc, e absolut normal.Poti spune ce vrei si crede ce vrei, insa depinde cum o faci.Am vazut o gramada de canale despre bitcoin de exemplu, care de la bun inceput iti spun ca exista posibilitatea ca investind in bitcoin sa iti pierzi banii, si inca mai merg...

#32
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View Postcattavencu, on 28 februarie 2021 - 15:44, said:

Si cu ce te alegi? Concret, ce poti sa faci? Dupa ce citesti, actionezi...cum?

In afara de o simpla informare sau, ma rog, pentru formarea unui Big Picture cat mai amplu asupra lumii in care traim, nu vad ce ar putea face omul de rand cu toata proza si cu toate predictiile astea despre viitorul economic global.
Poi ai doua variante:
1. Esti ignorant si nu iti iei masuri de a te proteja indiferent de ce afli;
2. Te adaptezi si incerci sa fii cu un pas in fata....

View Postfqx, on 28 februarie 2021 - 17:49, said:

pai nu stiu exact despre ce e vorba, insa daca raspandea consipatii si etc, e absolut normal.Poti spune ce vrei si crede ce vrei, insa depinde cum o faci.Am vazut o gramada de canale despre bitcoin de exemplu, care de la bun inceput iti spun ca exista posibilitatea ca investind in bitcoin sa iti pierzi banii, si inca mai merg...
Nu raspandea conspiratii. A raspandi o conspiratie e sa latri intr-una despre acelasi subiect, omul a fost clar si concis in cateva video-uri si atat....

#33
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View Postzile_san, on 28 februarie 2021 - 17:47, said:



post of the month...

Nu, sunt mulți care habar nu au nici ei ce au vrut să spună si bat câmpii mai grav, postul astuia e pistol cu apă :)

#34
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

View Postmaladetz, on 28 februarie 2021 - 17:46, said:

Nu-i nimic nou dar i-au dat canalul jos, poate e doar o simpla coincidenta Posted Image
I-au dat canalul jos!...masonii, extrateristrii, oculta mondiala sau cine mai vrei tu.
Dar acum intrebarea, doar pe canalul lui se gaseau videoclipurile?
Hai sa zicem ca youtube dadea jos, imediat, orice videoclip. Dar dupa youtube mai exista ok.ru, vimeo, facebook, pirate si nu mai stiu cum, file.list, etc, etc, etc...

#35
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Sa ma anunte si pe mine cineva cand cade piata, astept din 2008, si ale dracu apartamente/case, tot mai scumpe sunt...

#36
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View PostYthrixium, on 28 februarie 2021 - 18:03, said:

Sa ma anunte si pe mine cineva cand cade piata, astept din 2008, si ale dracu apartamente/case, tot mai scumpe sunt...
Poi in 2011-2012 a fost groapa la imobiliare, ai asteptat din 2008 dar ai scapat oportunitatile, nu stiu daca o sa mai vedem asa caderi cum au fost cele din 2011-2012....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate