Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...

Eurovision 2021 -Olanda-. A câștigat Italia.

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
346 replies to this topic

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

• Grup: Senior Members
Dap. S-a autosabotat.

pufonel

pufonel

Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

Orice piesa cu Roxen suna naspa. Tipa n-are voce si nici prezenta scenica, pana si adormita cealalta din Bulgaria o bate la curu' gol :P

Nu ne ramane decat sa speram ca la anul vom avea o selectie serioasa. Sau ca vom sta acasa sa ne "incarcam bateriile" (desi nu-i vad eu pe mocangiii din TVR sa rateze o excursie gratis la shopping, in Italia :ciocan:)

aumih16

aumih16

Junior Member

• Grup: Members
a fost o editie ok! din toate punctele de vedere! eu favoriti am avut pe cipru, grecia, azerbaidjan, serbia, norvegia! cel putin astea stiu ca mi-au placut! cum sa zic spun exact, a fost o editie mai saraca asa! imediat dupa pandemie! era si normal sa castige italia! sigur nu ma asteptam sa fie tocmai italia! ma gandeam ca poate castiga, nu stiu habar nu am, cipru, grecia poate! da nu a fost sa fie! asta este! italia a castigat ca a fost o manevra lgbt! de asta! banuiesc ca stiti nu-i asa, ca au tras pe nas! ba s-a pupat basistul cu vocalistul! da, ca daca se pupa basista cu vocalistul! gata! le lua trofeul! dar asa, au castigat! imi pare rau de roxen, stiu cat a muncit fata asta! stiu cat de mult isi dorea sa fie in finala concursului! dar asta este, au fost probleme tehnice, dar nu numai asta! nici melodia cantecul, nu au fost bune! si noi n-am avut asa show wow! sa zici spui, ca merita! ma rog asta este, noi trebuie sa venim la anul cu o piesa, care sa transmita bucurie, fericire si nu de astea de tristete, bocete de parca venim la inmormantare! in fine am auzit, intamplator ca la anul nu ne va reprezenta banuiesc tot roxen! dar nu vom beneficia de artisti cunoscuti! de altfel tot cu cantarete abia intrate in cariera muzicala vom merge! adica! andia, mira, ioana ignat, minelli, theo rose! da, ca ele sunt mai putin cunoscute pe piata muzicala din Romania! ele ar putea sa mearga la anul! ma rog eu unul consider ca avem nevoie de o serie de schimbari! adica! sa numai fie liana stanciu, lider de delegatie! chiar nu ii este, asa rusine! sa vii sa dai declaratii, dupa ce roxen evident nu s-a calificat in finala! nu-i corect! ea trebuia sa fie langa roxen, si sa o sustina! sa ii dea curaj, si sa numai planga! in fine, eu cred ca cel mai bun lider de delegatie, e evident iuliana marciuc! nu liana stanciu! la anul trebuie sa avem iar selectie! ca numai merge asa! ati vazut anul asta, daca nu am avut selectie! nu am reusit sa facem nimic! in schimb moldova iata, s-a calificat! rusinica, rusinica! trist ca de trei ani, nu ne mai calificam! stam prost din toate punctele de vedere! si nici nu stim ce sa mai implementam! ca sa vina rezultatele! oricum daca este, renuntam! dar nu cred ca se va intampla asta! turcia iata de cativa ani numai participa! din cauza televotului! ungaria la fel! ca e concursul prea gay! etc! asa ca mai degraba sa ne axam noi, pe concursurile noastre! nu a altora!

Edited by aumih16, 10 June 2021 - 23:23.

IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

Guru Member

TVR dezbate eşecurile României la Eurovision într-o emisiune live. Marina Almăşan e moderator

Televiziunea Publică pregăteşte o emisiune live în care să dezbată eşecurile României la Eurovision.

Producţia se numeşte „Eurivision, pe şleau!” şi se va difuza luni, 5 iulie, de la ora 21:00, pe TVR 1. Marina Almăşan va modera discuţia.

Printre invitaţi se numără: Horia Moculescu, Alin Dincă - solist Trooper (Rock FM), Dan Manoliu, Dani Constantin - regizor muzical, Mugurel Vrabete (Holograf), Alexandru Urucu (fan al Eurovisionului), Nicola, Andrei Partoş, Andrei Tudor, Elena Cârstea (via Skype).

Important de menţionat: telespectatorii pot participa şi ei la această dezbatere de 2 ore prin intermediul telefonului (mesaje şi intervenţii live).

De asemenea, Paula Seling, Ovi şi trupa The Humans vor cânta live în timpul emisiunii.

Temele de dezbatere:

„De ce nu mai participă marile voci ale României la Eurovision?"

„De ce a scăzut într-atât interesul românilor faţă de Eurovision?"

„Care sunt soluţiile pentru redresarea situaţiei?"

„Au trecut 11 ani de când m-am aflat la cârma uneia dintre cele mai reuşite ediţii Eurovision. În 2010, minunaţii mei Paula şi Ovi aduceau României un meritoriu loc trei la marea Finală de la Oslo, artiştii surclasând ca punctaj performanţa Luminiţei Anghel.

Eram, pe atunci, şeful delegaţiei României, iar echipa mea se afla la butoane, în toată această sisifică muncă de pregătire - internă şi externă. Desigur, fără cele două voci extraordinare, fără melodia de nota 10, fără carisma celor doi artişti talentaţi, nu s-ar fi ajuns aici. Au fost, aşadar, ani în care Televiziunea Română (prin alţi colegi valoroşi de-ai mei) făcea o imagine foarte bună, în competiţia europeană.

Apoi, deodată, ...filmul s-a rupt. Iar ultimii ani au adus destulă încruntare şi mâhnire pe chipul românilor atenţi la Eurovision. Luni, pe 5 iulie, TVR vrea să pună, în sfârşit, degetul pe rană: să găsească punctele slabe (dar şi pe cele forte, căci există şi din acestea) ale participărilor noastre la Eurovision, să propună soluţii pentru redresarea situaţiei şi spălarea ruşinii.

Voi modera o dezbatere încinsă, în seara lui 5 iulie, pe TVR 1, cu invitaţi aleşi şi pricepuţi şi chiar dacă va ieşi cu scântei, important este ca lucrurile să se urnească. Şi la viitoarea ediţie, România să reajungă între primii 10!... asta dacă, în urma discuţiilor, nu va rezulta că, poate, e mai sănătos să stăm un an-doi, pe bară... Dialogul va fi LIVE, ceea ce pentru mine - om de live - va însemna o reîntoarcere la vremurile bune! Îi mulţumesc Televiziunii Române pentru că i-a încredinţat echipei mele acest eveniment şi... sper să nu dezamăgim!", a declarat Marina Almăşan.

România nu s-a calificat în finala Eurovision 2021

România a ratat pentru a treia oară la rând calificarea în finala Eurovision. Roxen, solista care a reprezenta ţara noastră în prima semifinală, nu a reuşit să se claseze între primele 10 locuri care asigură prezenţa în ultimul act al competiţiei

Roxen a intrat în semifinala de la Rotterdam pe poziţia a 13-a, dar nu a reuşit să impresioneze fanii şi juraţii.

Eurovision 2021 a fost câştigat de Italia, reprezentată de trupa Maneskin.
Sursa: https://www.paginade...erator-20266841

sandel1

sandel1

Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

Absolut toți invitații la dialog enumerați acolo sunt comuniști, expirați, psd-iști sau corupți. Nu poate să iasă nimic bun din dezbaterea aceea.
De altfel rezultatul emisiunii este previzibil: s.r.l -ul G. Records a fost un experiment... și se va reveni la selecția națională (asta e bine). Despre sistemul de votare: se revine la o variantă ce-a mai fost folosită, ignorându-se faptul că a dat chix în trecut. Vinovați pentru eșec: Nimeni!
O rușine națională! Posted Image

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

Sa-mi dati PM, in ziua cu emisiunea. Sa nu uit de ea.
Multumesc anticipat!

pufonel

pufonel

sandel1, on 29 iunie 2021 - 21:03, said:

Absolut toți invitații la dialog enumerați acolo sunt comuniști, expirați, psd-iști sau corupți. Nu poate să iasă nimic bun din dezbaterea aceea.
De altfel rezultatul emisiunii este previzibil: s.r.l -ul G. Records a fost un experiment... și se va reveni la selecția națională (asta e bine). Despre sistemul de votare: se revine la o variantă ce-a mai fost folosită, ignorându-se faptul că a dat chix în trecut. Vinovați pentru eșec: Nimeni!
O rușine națională! Posted Image
E bine daca se revine al o selectie serioasa, dar ce vrei sa spui prin

se revine la o variantă ce-a mai fost folosită, ignorându-se faptul că a dat chix în trecut
? Te referi la sistemul cu 12 voruri pentru public, la fel ca orice alt jurat (intr-adevar o idee proasta) sau la sistemul "juriu-public 50-50" care a trimis (si) artisti buni la ESC?

Si inca ceva: ce aui sa-i reprosezi lui Alin Dinca de la Trooper? Daca si el e comunist sau a avut de castigat de pe urma modului in care au fost alese piesele in ultimii ani...

sandel1

sandel1

Cred că se revine la 50/50, făcându-se uitat eșecul cu The Humans când a fost acelasi sistem dacă nu mă înșel... Sau un exemplu mai recent și mult mai elocvent a fost la selecția rep. Moldova din 2018 sau 2019, când favoritul publicului a obținut de 5 ori mai multe voturi decât cea care a ieșit câștigătoare dar tot a ieșit pe locul 2, din cauză că juriul a fost de toată jena.
Au ei acolo la dosar cel puțin un sistem de vot mai bun decât ce a fost până acum, dar sunt prea comozi și retrograzi ca să-l implementeze.

Dincă-i atotștiutor (nu suportă criticile) și nu are gusturi muzicale bune (bagă gunoaie la radio)

Edited by sandel1, 02 July 2021 - 22:46.

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

E ofticat ca n-are succes cu formatia lui, Trooper.
Mi se pare ca a participat si el la preselectii, acum cativa ani.

andreyyshore

andreyyshore

Member

• Grup: Members

sandel1, on 02 iulie 2021 - 22:40, said:

Cred că se revine la 50/50, făcându-se uitat eșecul cu The Humans când a fost acelasi sistem dacă nu mă înșel...
La The Humans a fost 100% televot într-o finală cu piese alese de un juriu pe parcursul a 5 semifinale.

sandel1

sandel1

andreyyshore, on 03 iulie 2021 - 09:22, said:

La The Humans a fost 100% televot într-o finală cu piese alese de un juriu pe parcursul a 5 semifinale.
Corect, între 2010-2015 a fost 50/50, probabil și înainte.

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

Ar fi bine sa fie totul cat mai transparent.
Adica fiecare membru al juriului, sa vina la pupitru si sa spuna punctajul.
Asa era nu cu mult impreuna si a fost bine.

sandel1

sandel1

Acum dacă stau bine să mă gândesc, cred că sistemul 50/50 ar fi cel mai bun pentru România. Nu merge cu o proporție mai mare pentru televot pentru că atunci vin vedetele de carton (gen Vaida de la latrină) și mătură pe jos cu restul concurenților. Și da, ar trebui să ne spună ce au votat "specialiștii" ca să știm pe cine sã înjurăm. Posted Image

Edited by sandel1, 03 July 2021 - 10:47.

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

Multumesc sandel, pentru reminder. :)

Idiotul de la Trooper s-a plans ca a fost pe locul 2 la televoting si a luat 0 puncte de la juriu.
A intrat in direct si Traistariu. Frustrat, ca intotdeauna.
Toti au dat cu pietre in Roxen. Desi, anul trecut, toti pariau pe ea. Macar pentru frumusete.

Mai mult ca sigur, de la anul, se va reveni la sistemul vechi. Pana la urma, e o sansa pentru toti compozitorii din Romania.

sandel1

sandel1

Ai de capul nostru cã rău am ajuns! Posted Image Ce bine că nu m-am uitat, că spărgeam tableta. Deci au găsit vinovatul? Ce convenabil pentru toți să dea vina pe fata aia, de parcă s-a băgat ea cu forța. De Liana Stanciu nu au pomenit nimic? S-a ascuns veninoasa, să nu o ia lumea la întrebări. Rușine tvr!!!!!

Cipry7

Cipry7

The Doctor

N-am rezistat decât primele 30 de minute și e un miracol că am rezitat atât... La început s-a difuzat un material în care mi s-a părut că s-a dat în cei care au reprezentat România de-a lungul anilor. Apoi, Marina Almășan nu și-a lăsat deloc invitații să vorbească, repeta obsesiv cuvântul "scurt" și astfel l-a supărat pe Horia Moculescu încă din start că l-a întrerupt tocmai când spunea ceva interesant. După aceea a avut grijă să-l scoată din sărite și pe Andrei Partoș până a amenințat-o că tace și pleacă din emisiune. O mizerie...

Dacă e cineva suficient de masochist încât să se uite la așa ceva...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_pWZFj0u3TU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pufonel

pufonel

M-am uitat si eu si m-a luat durerea de cap :wallbash: Cred ca madam Almasan a vrut sa plateasca ceva polite lui madam Stanciu, in niciun caz sa gaseasca ceva solutii. I-a lasat pe toti sa vorbeasca unii peste altii, iar daca din greseala zicea cate unul ceva cu sens, ii taia macaroana, ca "n-avem timp" :ciocan: Moculescu cred ca isi uitase aparatul auditiv acasa, Nicola se baga aiurea in seama, "tanarul fan" a fost total depasit de situatie... ce sa mai, semana destul de mult cu Puterea dragostei :P

Sa nu mai spun de "profesionalismul" celor din TVR, care nici macar sa monteze un material ca lumea n-au fost in stare (secvente repetate de 2 ori, si nu una singura; sau fraze taiate la jumtaate... Cu asa specimene, mai bine ramanem acasa, decat sa ne facem de ras.

LE: daca vreti sa rqadeti putin, dati la 1:01:15, sa vedeti opiniile de pe strada. Mie mni-a placut tipa care tinea cu razboinicii :lol: Binenteles ca Almasanca n-a zis nimic, s-a facut ca nu aude si nu vede penibilul in care a cazut onor tevereu',

Per total, un circ de emisiune, menita doar sa unple 2 ore de emisie.

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

Bine a zis Moculescu ca puteam castiga cu Laurentiu Cazan, dar am trimis-o pe vaca de Dida Dragan.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate