Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @fiuny!

Ghiocei - nu mai infloresc

Laowa 10mm F/2.8 pentru FF

Daca imi fac casa cu fosa, cat co...
 Navigatie Octavia 3

Cum obtin reducere la Bolt? Sau e...

Garantie reciclabile, monopolizata?

Suport auto biciclete
 A murit Vasile Diba 1954-2024

A postat pe tiktok o varianta cu ...

Sfat curațare TEI

Shell script pentru 3 update-uri ...
 Pareri plita cu inductie cu hota ...

"Incident" in mall

Credit si avans cu plata cash - l...

alternativa pentru artelac night ...

Urinare pisica

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Cam de cate ori este normal sa urineze o pisica (femela) pe zi? Cum imi dau seama daca are vaginita? Uneori imi pare cam agitata in sensul ca miorlaie fara rost (este castrata). Stiam ca in caz de vaginita pisica urineaza des.

Edited by MembruAnonim, 24 February 2021 - 03:05.

corinadaniela

corinadaniela

Guru Member

• Grup: Moderators
Pisica mea urinează de aprox 3 ori pe zi și 1 data noaptea. Nu prea bea apa, dar veterinarul a spus ca e ok, ii dau mâncare umeda cu sos de 2 ori pe zi și cică i-ar fi suficiente lichidele din mâncare.
Mai bine o duci la veterinar, poate are infecție urinara sau pietre la rinichi, iar mieunatul e din cauza durerilor.

spooky51

spooky51

Senior Member

• Grup: Senior Members
Daca miauna fara rost si pare a avea un disconfort fa o vizita veterinarului. Poate fi si varsta, una din pisicile mele are aproape 17 ani si mai miorlaie fara rost, apoi baga niste ture in viteza prin casa, probabil senilitate. Totusi asta ne-a atras atentia si am gasit o tumora, am operat-o si acum e in regula, dar obiceiul de a miorlai uneori nu a disparut, urmat de regula de o tura in viteza. Daca nu ar fi noapte m-as juca cu laserul cu ea, insa asa le-ar tropai vecinilor in cap, si pe parchet sigur se aude.

corinadaniela, on 24 februarie 2021 - 06:33, said:

Pisica mea urinează de aprox 3 ori pe zi și 1 data noaptea. Nu prea bea apa, dar veterinarul a spus ca e ok, ii dau mâncare umeda cu sos de 2 ori pe zi și cică i-ar fi suficiente lichidele din mâncare.
Mai bine o duci la veterinar, poate are infecție urinara sau pietre la rinichi, iar mieunatul e din cauza durerilor.

Asa e, pisicile isi iau apa necesara din mancare, doar atunci cand mananca mai mult hrana uscata au nevoie de apa. Daca primeste doua portii de mancare umeda pe zi nu prea mai are nevoie de apa. Una din pisicile noastre bea apa ca orice pisica normala, insa daca las un pahar de apa pe birou lipaie intr-o veselie. Nu o intereseaza alta apa decat cea din paharul din care am baut noi. Daca avem vreo planta in apa pentru a prinde radacini, bea apa si rontaie planta. Daca nu as avea capac la acvariu cred ca ar bea apa in nestire din el. Cu ani in urma, cand nu aveam capac, toata ziua era cu botul in acvariu si o data a intrat si de tot, cand vana melci. Toata noaptea scotea melcii din acvariu iar dimineata noi ii cautam sa-i punem la loc inauntru (melcii rezista, respira si in aer).

Edited by spooky51, 24 February 2021 - 09:08.

corinadaniela

corinadaniela

Guru Member

• Grup: Moderators
🤣🤣🤣
Și pisica mea trage ture de viteza prin casa, de obicei înainte sau după ce face kk.
De mieunat nu miaună mai deloc, și în rarele ocazii în care o face, miaună slab și scurt. De câteva ori a mieunat mai puternic și ciudat și imediat a regurgitat un ghemotoc de par.
Asa ca pisica mea e genul leneșă, tăcută, calma, nu distruge nimic prin casa, e foarte iubitoare, cu fiecare dinte noi are alt ritual de giugiuleala și manifestări ale afecțiunii.
Scuze pentru offtopic.

Cousteau

Cousteau

Senior Member

• Grup: Senior Members
Motanul meu ce merge spre 11 ani, mai miauna fara rost desi are mancare, apa si litierele in regula, ca sa ne atraga atentia sa-l mangaiem sau chiar si sa-l fugarim. Dupa 2-3 ture se linisteste si merge la nani. Asta se intampla cand suntem retrasi in camere, bucatarie, bai, adica cand nu-i dam atentie. In rest, cam aceleasi motive enumerate de Corina si spooky. Pisicile de apartament sunt dornice sa le arati din cand in cand ca le iubesti, ca tii la ele, cred ca vor sa se asigure de asta.

Edited by Cousteau, 24 February 2021 - 11:23.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate