Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

DermaRoller ce este ?
 Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...

Radio Bucur 1
 Sfaturi boiler pana la bransament...

Creare site gen OLX / Autovit

Imagini gratuit sau contra cost i...

Fisuri beton de egalizare
 Reincepe mineritul in UE

Playlist melodii radio - unde?

P0335 senzor arbore cotit - senzo...

Avocatul Poporului vs European Om...

Samsung Galaxy A52

- - - - -
  • Please log in to reply
1015 replies to this topic

fab1an

fab1an

Active Member

• Grup: Members
Urmariti promotiile pentru A52 5G, prea curand evident ca nu va scadea la 1500

StefanN1234

StefanN1234

Active Member

Eu vorbeam de varianta 4g,care acuma e 1700.

Nu cred ca varianta 5g,care acuma e 2100 o sa ajungă prea curând la 1500. Poate prin toamna.

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

• Grup: Senior Members
Nu stiu ce sa fac.
Sa astept pana in toamna pt. o eventuala ieftire. Sau sa iau acuma A42 5G sau A51 5G.
Voi ce ziceti?

Johnnyx_83

Johnnyx_83

Junior Member

Eu as zice sa ai rabdare macar o luna sa vezi cum evolueaza pretul.
Vezi ca S21, S21+ si S21U le puteai lua cu 25% mai ieftin dupa nicio luna de la lansare.
Poate ai noroc si la A52 de o reducere similara.
Daca nu mai ai rabdare ia un A51 5G daca gasesti pana in 1500 lei.

wantsome

wantsome

Active Member

Eu vreau A52 cu 8Gb ram, 120 hz și procesor mai bun. Aștept o mica scădere de preț și o campanie gen - 10% ca să iau telefonul la 2000lei.
Am internet nelimitat 5g în abonament, acoperire 5g în oraș și cum afara e... 2021, nici nu prea concep altfel. Presupun ca la Paște îl prind cam cum vreau eu.

dragos_ene

dragos_ene

Member

Salutare,
Am fost la altex sa vad telefonul live. Era 4G pe alb. Spatele din plastic si rama mi-au lasat o impresie nasoala. A51 arata muot mai bine si o senzatie mai premium... E doar senzatia mea? Voua cum vi se pare?
Mulțumesc

Edited by dragos_ene, 22 March 2021 - 09:14.

bombanitorul

bombanitorul

Member

Eu am fost la Media Galaxy iar A52 era pe albastru și conform cele spuse mai sus. În plus, șasiul de plastic da impresia că telefonul se desface atunci când e ținut în mână.

StefanN1234

StefanN1234

Active Member

Cum sunt marginile ecranului comparativ cu A51?
Le au păstrat la fel de subțiri?

Spre exemplu, la Samsung s20 FE mi se par exagerat de late. Parca le au făcut intenționat atât de late, încât sa nu își cannibalizeze modele mai scumpe.

Referitor la spate: chiar tine cineva telefon ul fără husa?
Avem la munca un a51 ținut fără husa.
Deși telefon ul a stat doar pe birou și în mână, arata de parca s a jucat fotbal cu el.

temporarysnooze

temporarysnooze

Active Member

Nu știu ce va interesează atât de mult designul telefoanelor; voi nu folosiți huse?! Eu întotdeauna folosesc o husa Spigen care face inutilă sticla și metalul oricărui talefon. O folosesc in primul rand pentru aderență. Astea din sticlă mi-e imposibil sa nu le mais cao din când în când pe jos.

bombanitorul

bombanitorul

Member

Corect! Dacă telefonul e tot din plastic ne facem de rușine! Pune o husă scumpă și se rezolvă....

dragos_ene

dragos_ene

Member

Salut
Va mulțumesc pentru feedback. Eu nu tin telefonul in husa. Oricum A52 pare mai gros decat a51, daca ii mai pun si husa...

Edited by dragos_ene, 22 March 2021 - 11:18.

omg99

omg99

Senior Member

A51 s-a lansat in Decembrie 2019, la Emag a fost pus in vanzare undeva in ianuarie 2020 la pret de 1700-1800, abia la inceputul lui Aprilie a inceput scaderea pretului ajungand la 1400-1500 cu diferite variatii, chiar 1600. Acuma depinde si de vanzari, sa nu uitam ca anul trecut a fost deosebit din punctul asta de vedere.

StefanN1234

StefanN1234

Active Member

Știu ca sunt offtopic, dar nu înțeleg de ce e mania asta cu emag ul.
Altex ul are preturi mai bune.
La Altex nu îți baga 7 lei cost procesare comanda plus 2.5 lei cost procesare plata.

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

View Postdragos_ene, on 22 martie 2021 - 11:18, said:

Salut
Va mulțumesc pentru feedback. Eu nu tin telefonul in husa. Oricum A52 pare mai gros decat a51, daca ii mai pun si husa...
Personal, n-am avut niciodata smartphone. Dar va spun ca nu m-as vedea tinandu-l intr-o husa nenorocita. Posted Image

flylex99

flylex99

Member

Salutare tuturor !
Eu am A52 5G 128Gb stocare / 6 Gb RAM de aprox. 2 saptamani.
L-am comandat la o prelungire de abonament cand inca nu erau clare nici specificatiile, constient fiind ca-l voi primi spre sfarsitul lui Martie.
Recunosc ca mare mi-a fost mirarea cand m-a sunat curierul pt colet. Eram convins ca e greseala, insa n-a fost asa.

Vin de la un A50 care si-a facut treaba f bine.

Ce e bun si ce e rau nu ma apuc sa scriu pt ca deja sunt multe clipuri pe net.

Impresia mea este ca senzorul de amprenta e mai slab chiar si decat A50/A51, dar ma asteptam la mizeria asta optica sub ecran.
Daca era capacitiv si montat lateral, ar fi fost PERFECT.
Per total se simte mai Premium fata de A50 si A51 (le detin pe ambele).

CE NU IMI PLACE deloc, este faptul ca (probabil de la Android 11) smartwatch-ul Huawei Watch GT nu este afisat in lista dispozitivelor bluetooth dupa imperechere.

Practic, totul se realizeaza in backgroumd, ceasul e conectat, afiseaza notificari se sincronizeaza cu telefonul... totul normal ... dar e ca si cum telefonul NU "STIE" ca e conectat la ceas.

Consecinta se regaseste implicit in faptul ca, atunci cand vrei sa adaugi ceasul ca Trusted Device in Smart Lock ... el neexistand ca dispozitiv bluetooth, nu apare in lista.
Pt. mine e foarte frustrant, mai ales ca amprenta e inexistenta cu folie de sticla, iar recunoasterea faciala oricat ar fi de buna, nu merge cu masca.

Daca intereseaza pe cineva, ceva in mod special despre A52 5G pot sa raspund cu placere.

StefanN1234

StefanN1234

Active Member

Nu l am văzut fizic încă, de asta ibtteb: marginile negre ale ecranului sunt la fel ca la a51? Sau sunt mai mari?

Android-User

Android-User

Junior Member

• Grup: Junior Members
Specificațiile sunt decente, construcția e incontinuare proasta, iar prețul cam mare, dar oricum o sa scada.
Tot mai bine e o combinatie pe OLX cu un S10 sau un flagship mai vechi la acelasi pret.

Johnnyx_83

Johnnyx_83

Junior Member

View PostStefanN1234, on 22 martie 2021 - 13:24, said:

Știu ca sunt offtopic, dar nu înțeleg de ce e mania asta cu emag ul.
Altex ul are preturi mai bune.
La Altex nu îți baga 7 lei cost procesare comanda plus 2.5 lei cost procesare plata.

De obicei Emag se ia dupa Altex cu pretul si sunt destul de apropiate, iar marele avantaj este ca il poti returna fara batai de cap in 30 zile.

Iar legat de costuri procesare comanda si pentru plata in showroom, dupa ce iti ajunge telefonul, daca e la acelasi pret si pe stoc, anulezi comanda si in 2 min poti comanda iar cu costuri de procesare 0 pentru ca e in showroom deja. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate