Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Mentalitatea cumparatorilor

  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dana_alexa_92

dana_alexa_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 12.08.2019
Mai vand si eu pe olx ca tot romanul sa imi rotunjesc veniturile si asa mici si din cand in cand mai dau de cate un moralist care considera cam am preturi prea mari si ca am luat produsul de pe aliexpres si ca de ce vreau pe el pret dublu.Este o atitudine care denota un caracter foarte jegos tipica unui comunist cu apucaturi de securiste.
Daca dau un produs de $5 pe ali cu 40 de lei ii deranjeaza atat de mult pe acesti oameni ca simt nevoia sa se bage in seama cu mine.In viziunea lor nu este ceva etic ca eu sa fac profit 80%.In schimb ei nu au nici o problema cu lanturile mari de magazine care cumpara acelasi produs cu sub .5 centi la container si il vand tot cu 40 de lei, deci au profit 1000% dupa ce scazi 5-10% retururi si garantii, salarii,transp si taxe pe care cel putin cele din import nu le platesc,dar si daca admitem prin absurd ca platesc absolut toate taxele teoretice tot au minim 1000% profit pur.
Si tot ei se vaita apoi ca vai ce saraca e Romania,Pai cum sa nu fie saraca cand tu bagi 100 de lei in bunzunarul strainului la fiecare 1 leu dat  in scarba la roman?

Edited by dana_alexa_92, 20 February 2021 - 11:13.


#2
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
pai da un link sa vedem ce vinzi daca merita sa platm dublu

#3
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,610
  • Înscris: 12.06.2010
Stim ce vinzi, da doar contul.

#4
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
"Mult, ieftin si dulce".
Majoritatea cumparatorilor de-aici.

#5
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
daca te confund sa-mi fie cu iertare
tu ai apucaturi securist-o comunist flamand
pe un subiect cu acel tva aplicat la orice valoare nu ai sarit cat ai putut?
tu faci nitica bisnita ilegal,dar dai exemple pe cei care o fac legal
mentalitatea vanzatorului

Edited by ceanu1980, 20 February 2021 - 11:25.


#6
autocargo

autocargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 01.03.2015
Eu nu sunt moralist si eu cumpar din China dar numai pentru mine, cine vrea sa-si cumpere, e la liber pt. toti....Mi se pare putin aiuria bisnita asta si nu poti sa compari un lant de magazine care plateste taxe cu tine. Ei au salaritati care trebuie platiti, impozite si taxe, deci comparatia nu e tocmai nimerita. Cand am fost constrans de situatie si mi-a trebuit ceva urgent am cumparat si de la bisnitarii online, nu m-am plans de preturi, daca vrei cumperi dak nu, nu.

#7
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

View Postdana_alexa_92, on 20 februarie 2021 - 11:12, said:

Mai vand si eu pe olx ca tot romanul sa imi rotunjesc veniturile si asa mici
..........................
cum draguta, nu spuneai tu ca bisnitarii de pe olx sint clasa mijlocie din Romania?
si nu, majoritatea romanilor nu vind pe olx sau alt site asemenea!

#8
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006

Quote

Mai vand si eu pe olx ca tot romanul
Eu sunt roman si n-am vandut nimic in viata mea pe oleix sau pe alt site de genul. Eu unde ma incadrez? :ciocan:

PS Daca vreau sa iau o chinezarie (ceea ce mi se intampla foarte rar), ma duc la magazinul chinezesc si isu de acolo. Macar nu mai astept cateva zile pentru un desfacator de conserve, si preturile tot cam alea sunt :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate