Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Curs Adobe Illustrator acreditat A.N.C. ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018
Salutari !

M am gandit de curand sa achizitionez un curs online de designer, si  anume grafica in format   vectorial.
Intrebarea  este daca e  chiar  asa cum se spune, ati cumparat  astfel de curs ? e pe bune? Diploma e ok, recunoscuta? Cursurile sunt de calitate? [ ma refer ca in curs sa fie explicatii  sa inteleaga si cel greu de cap si cel care are umpic de experinta ], Exista sansa sa ajungi departe cu o calificare de acest tip?
App : link curs : Click!

Astept pareri !
Multumesc!

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Hai sa presupunem ca ai diploma aia.
Deși site-ul ala e extrem de “profi”

Câte joburi găsești ?

Cu atâtea tutoriale moka online, ai găsit un curs pe bani.
Încearcă câteva tutoriale din alea, vezi dacă pricepi, designul tine și de talent și imaginație, nu numai de tehnica și know how.
Cred ca un eventual angajator e interesat de experiența și talent, mai puțin de diploma aia obscura ...

#3
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018

 waterman, on 19 februarie 2021 - 23:42, said:

Hai sa presupunem ca ai diploma aia.
Deși site-ul ala e extrem de “profi”

Câte joburi găsești ?

Cu atâtea tutoriale moka online, ai găsit un curs pe bani.
Încearcă câteva tutoriale din alea, vezi dacă pricepi, designul tine și de talent și imaginație, nu numai de tehnica și know how.
Cred ca un eventual angajator e interesat de experiența și talent, mai puțin de diploma aia obscura ...

Da sunt Constient, eu am cumparat  un curs in Photoshop  de pe UDEMY in limba roman de la un instructor certificat de ADOBE.  am cateva creatii  si cred ca e ok cu imaginatia si asa..
uite un alt site tot cu diploma din aia mai profi : Click!


Si  as vrea sa fac performanta in acest scop . insa stii cum e, suntem intr-o tara birocratica, unde hartiile conteaza mai mult decat  experienta, si prin hartii ma refer nu doar la diplome, ci hartii  cu zero-uri pe ele... aka coruptie,

Link catre lucarile mele :  Click!

Astept pareri  pro si contra  referitoare la  lucrari !

Edited by Tador, 19 February 2021 - 23:59.


#4
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
scuza-ma, dar alea sunt lucrarile sau niste reclame ? astfel de lucrari se poate face si in word sau in cel mai simplu program de ediatare grafica, ma asteptam sa ne arati altceva
cum a spus si colegul anterior, incearca sa iti creezi un portofoliu real de lucrari, cu desene artistice, dar asta e greu fiindca tine de talent si nu de cunoasterea unui program de editare grafica

#5
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018

 ionut76, on 20 februarie 2021 - 00:15, said:

scuza-ma, dar alea sunt lucrarile sau niste reclame ? astfel de lucrari se poate face si in word sau in cel mai simplu program de ediatare grafica, ma asteptam sa ne arati altceva
cum a spus si colegul anterior, incearca sa iti creezi un portofoliu real de lucrari, cu desene artistice, dar asta e greu fiindca tine de talent si nu de cunoasterea unui program de editare grafica
Sunt carti de vizita create de  mine pentru cateva persoane  si  niste reclame  pentru un cazino, un index pentru un site eu zic doar ca  si concept, dar referitor la curs, de asta vreau sa  ma perfectionez.

#6
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Nu offense man, dar cartile alea de vizita sunt stil anii 2000... Incearca sa te perfectionezi, ciordeles psd-uri gata facute si vezi ce blending options au aia bagate prin layere, cum sunt facute samd. Testul real e sa iti accepta un market gen graphicriver creatiile. Daca aia dau acceptul ins. ca indeplinesc un minim de calitate acceptabil pt. 2021. Abia apoi poti sa aplici la joburi.

Ah, si vezi ca ti-am gasit profilul de facebook din cartile alea de vizita...

Edited by potae, 20 February 2021 - 00:43.


#7
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Eu zic ca waterman are dreptate...cu atatea cursuri gratuite, video-uri si tot ce mai vrei si tu vrei sa dai bani
Daca pe un post se intra pe pile, poti sa ai si 10 diplome si sa fii certificat in "guru of the Ilustrator" ca tot nu pupi postul respectiv.
Firmele care vor sa faca bani se uita la ce stii si nu la ce diplome ai.
Mai ales ca tu te duci pe o piata deja saturata, cu multi care au ani de lucru in spate.

Iar experienta e cel mai bun profesor

 potae, on 20 februarie 2021 - 00:41, said:

Ah, si vezi ca ti-am gasit profilul de facebook din cartile alea de vizita...
E treia si a patra carte de vizita...

Edited by tehnics, 20 February 2021 - 00:50.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate