Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amorsa

Catel gasit pe strada

Arhiva tar - descarcare nesigura ...

Racord flexibil gaz in loc de apa
 Microsoft Office versiune optima

Dezmenbrare teren - cedare drum l...

Zilele cataloagelor Americane

Poate Rh-ul negativ afecta o viit...
 Solutie Backup pentru Server Linux

Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa
 Reciclare hard disk-uri defecte v...

Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...

Durere in timpul actului sexual

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

csforever82

csforever82

New Member

• Grup: Candidate Members
Va salut pe toti! Iubita mea are o problema pe care nu pot sa o inteleg si poate gasesc rezolvarea aici. In timpul actului sexual, o doare vaginul, inauntru. Faza este ca cateodata o doare cateodata nu o doare, si nu inteleg de ce. In anumite pozitii o doare in anumite pozitii nu o doare. Ea spune ca simte o durere putin mai sus de vezica, in partea stanga si dreapta. Avea momente cand o durea si cand nu faceam actul sexual. Nu stiu daca ar trebui sa mergem la medic sau va trece de la sine? E asa cam de o luna si ceva . Nu mai putem avea un act sexual complet deoarece o doare si e foarte neplacut. Ce ar putea fi? M-am uitat peste tot pe internet dar nu am gasit.

dem3ntor

dem3ntor

Senior Member

• Grup: Senior Members
Ecogafrie ...
ce varsta?

Hunor_66

Hunor_66

Guru Member

Nu o doare vaginul.
Are o anexita.

2Unlimited

2Unlimited

"No limits"

Sa stai o luna cu dureri de genul acesta este inconstienta. Sa mearga la ginecologie, ASAP. (As soon as possible, in traducere libera: Cat de repede este posibil).

Edited by 2Unlimited, 18 February 2021 - 09:22.

adisz

adisz

Targu Mures

Poate fi si un motiv de despartire.Stiu,dar nu dati cu piatra.

minam

minam

Member

• Grup: Members
Nu o sa gasesti raspunsul pe forum sau pe internet. Trebuie sa mearga la medic! Nu ai precizat ce varsta are (dar presupun ca amandoi sunteti foarte tineri)... Daca nu vrea/nu poate sa discute cu mama ei ca sa ii recomande un ginecolog bun, forumul sau internetul va poate ajuta doar sa gasiti un medic cu review-uri bune in localitatea voastra, dar cam atat.

dimripper

dimripper

Member

Istoria voastra? Durerile au inceput odata cu consumarea relatiei sau e o chestie noua? Daca e noua, ginecolog. Daca nu e, ori mai tai din ea, ori va cautati altceva.

Fara niciun misto, incompatibilitatea sexuala e o problema foarte reala. Si nu trebuie sa fii vreun Titus Steel ca sa.i provoci disconfort in majoritatea pozitiilor. Aviz habotnicilor care viseaza sa.si ''predea'' fiicele imaculate la altar.

Karhu

Karhu

Heretic member

• Grup: Super Moderators

View Postcsforever82, on 18 februarie 2021 - 07:05, said:

o durere putin mai sus de vezica, in partea stanga si dreapta.
Durerile pot fi provocate de destul de multe chestii, in general e vorba de PID (pelvic inflammatory disease, popular numita si anexita), endometrioza, adenomioza, vaginism, cistita interstitiala, uneori si colita ulceroasa.
Sa mearga la medicul de familie sa-i faca trimitere pt laborator, apoi la medicul ginecolog pentru examen de specialitate si ecografie.

csforever82

csforever82

New Member

• Grup: Candidate Members
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! Ea are varsta de 19 ani! Nu cred ca e problema de incompatibilitatea sexuala, nu se pune problema de asa ceva. Si a inceput acum o luna doua cam asa. Nu am mers la medic deoarece credeam ca va trece de la sine. Dar am spus ca o doare doar in timpul actului sexual, rar cand o doare fara sa facem nimic.

pacapaca

pacapaca

Member

Mai taie din ea da-o dracu :))

_InterStellar_

_InterStellar_

Junior Member

• Grup: Junior Members
E de la chisturile ovariene cel mai adesea,am patit-o si eu. Sa mearga la medic sa le trateze. Eu am folosit niste supozitoare vaginale si m-am simtit mult mai ok dupa ele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate