Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Chromecast cu Google TV

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
îmi dați o idee cum să fac să fiu văzut pe Google Duo printr-o cameră web externă?

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
mai e un topic

#3
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Am fost curios la un moment dat, dar nu am testat. Pe Android TV versiunea 9 și mai sus, înțeleg că funcționează pur și simplu introducând camera web într-un port USB. Totuși, înțeleg că ai un dispozitiv Mediaplayer Google TV conectat la un televizor non-smart, iar pe acest dispozitiv ai instalat Google Duo? Nu știu dacă funcționează direct, posibil să reușești totuși cu un USB hub.

https://www.androidc...ssory-usb-c-hub

https://www.emag.ro/...1/pd/DSB33GBBM/

Edited by aiulianctin, 18 February 2021 - 00:21.


#4
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
A incercat cineva muzica Atmos cu aplicatia Tidal din ChromeCast cu Google TV? Functioneaza? Ma bate gandul sa imi iau un Chromecast G-TV special pentru muzica Atmos

#5
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Până la urmă am luat un Chromecast cu Google TV. Am instalat Tidal și totul e ok cu muzica Dolby Atmos. Receiverul vede că semnalul este Atmos și reda in modul Direct toate cele 8 canale.

#6
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 11.03.2014
A incercat cineva Netflix pe un tv 4k HDR? Poate acest Chromcast Google tv  model 2020 sa redea Dolby Vision+Atmos daca acel tv 4k nu are aceste functii?

Edited by valitv, 27 July 2021 - 16:50.


#7
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Daca tv nu are Dolby Vision nu ai cum sa vezi Dolby Vision.
Tv-ul meu are Dolby Vision si am fost surprins sa constat că orice aplicație din Chromecast cu Google TV folosesc imaginea este redată în modul Dolby Vision (YouTube, HBO go, Tidal, etc).
Daca tv nu știe Dolby Atmos totuși poți auzi Atmos daca treci mai întâi semnalul printr-un receiver care știe Atmos.

#8
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Adica-ti face-o varza convertind orice continut SDR ori HDR in Vision, chiar daca el n-a fost masterizat asa.

#9
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Cam așa ceva, dar la conținut SDR nu mă uit iar Dolby Vision e peste HDR. Asta e, invăț să supraviețuiesc cu asta.
Oricum, am mai constatat ceva, telecomanda tv-ului este și un fel de mouse iar pe HDR lasă un fel de urmă ușor albicioasă când mut pointerul pe ecran. Pe Dolby Vision nu se întâmplă așa ceva. Asta așa, ca fapt divers.

Edited by amstel, 03 September 2021 - 13:02.


#10
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
ce s-o intampla oare cu aplicatiile de pe CwGTV, devin incompatibile cu Chromecast-ul la fiecare update... incet incet or sa fie toate incompatibile...

#11
santos81

santos81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 15.09.2008
poti dezvolta un pic? despre ce vorbesti?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate