Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

A picat RDS?

- - - - -
  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#217
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Ciudat, poate știe cineva. Păi când văd că pică netul din senin, înafara penelor de curent, mă duc țintit la ONT și mă aștept să fie acel led roșu de LOS. Uite că nu e de data asta.

Să fi fost un restart al echipamentelor lor, ceva, prin zonă?

#218
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Doar Power aprins indica update la ONT. La mine este Power, Pon, Lan 1, Pots 1 si 2, RF, aprinse in mod normal, la cadere fibra se sting PON si POTS-urile de telefonie fixa, se aprinde LOS.

Dar au fost situatii de 2-3 minute in care totul era normal aprins dar netul si fixul nu functionau.

Restartul la OLT in statia lor dureaza 15 minute si se soldeaza cu LOS aprins pe ONT.

#219
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostNeaceasca85, on 23 septembrie 2021 - 00:22, said:

Doar Power aprins indica update la ONT. La mine este Power, Pon, Lan 1, Pots 1 si 2, RF, aprinse in mod normal, la cadere fibra se sting PON si POTS-urile de telefonie fixa, se aprinde LOS.

Dar au fost situatii de 2-3 minute in care totul era normal aprins dar netul si fixul nu functionau.

Restartul la OLT in statia lor dureaza 15 minute si se soldeaza cu LOS aprins pe ONT.
Interesant. Și oferă vreun istoric de actualizări, changelog, ceva? Sunt ONT-uri și cu indicator de POTS?

Edited by Vlad_22, 23 September 2021 - 00:46.


#220
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
In ziua de azi ii zice Phone la POTS. ONT-ul meu e din 2012.

#221
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostNeaceasca85, on 23 septembrie 2021 - 23:21, said:

In ziua de azi ii zice Phone la POTS. ONT-ul meu e din 2012.
Cum de? Nu ți l-au înlocuit până acum, cu un model mai recent? Înainte să fac cerere pt ONT-ul ăsta cu Wi-Fi 6, aveam unul de prin ianuarie 2020, ceva de genul ăsta, acel 8143A5.

Edited by Vlad_22, 26 September 2021 - 22:41.


#222
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
De ce sa il inlocuiasca daca merge? Doar o schimbare de OLT la ei in statie care ar provoca incompatibilitate cu ONT-ul meu i-ar face sa il schimbe. Cum s-a intamplat in 2014 in Slatina cu Huaweiurile de la blocuri.

Au schimbat in statie OLT-urile Huawei cu ZTE-uri, prin urmare au picat serviciile (in afara de TV) si dupa 2 ore au venit in zona sa schimbe ONT-urile.

Eu am ZTE F 625 A din mai 2012, la blocuri pe FTTB-uri intre august 2009 si februarie 2014 erau ONT-uri Huawei HG 865, pionieratul in GPON Romania. In 2014 au pus ZTE F 625 G, tot ca al meu dar cu 4 porturi gigabit, modelul cu A are doar LAN 1 gigabit, cel cu G le are pe toate 4 gigabit.

Apoi a inceput in 2014 si FTTH-ul de apartament cu ONT-uri albe, mai intai F 668 de ZTE, pe urma si Fiber Home-urile.

Edited by Neaceasca85, 26 September 2021 - 23:55.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate