Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Sofer TIR care fuge de la locul accidentului.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 03.11.2006
Acum 2 ani eram pe Valea Oltului. In fata mea, un Mercedes C Class era in depasirea unui TIR, iar TIR-ul a intrat si el in depasire, acrosand Mert-ul. Norocul Mertului a fost ca s-a oprit in versant si nu a patit nimeni nimic. TIR-ul nu a oprit. Am sunat eu la politie, am dat nr. de remorca- turcesc- si vreme de 50 km am urmarit TIR-ul de la distanta. A trecut pe langa 2 echipaje de politie, dar niciunul nu l-a oprit.

Morala e ca poti sa o patesti si nevinovat, iar politia nu face nimic de multe ori!

#20
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 25.01.2015
Propietarul gardului,a vazut ca este baut si la amenintat cu politia,soferul a platit gardul de frica,a doua zi cand sa dus alcoolul,sa prezentat la politie si a declarat accidentul.Daca nu avea nimic de ascuns,nu platea gard si se prezenta la politie imediat.

#21
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020

 waterman, on 16 februarie 2021 - 11:52, said:

+



Deja e cusut cu ață albă.
Camere la  firma aia nu sunt ?

Repet, pune filmarea să vedem cum e acroșat.



Dacă e un Polo din 1997 sau un Clio tot de pe-atunci, e daună totală dpdv economic nu înseamnă că s-a făcut mașina praf ca la formula 1.
Dacă s-a dat jos din mașină și a și plătit GARDU nu zidul, e cum am zis mai sus.

Probabil aceleași reacții or fi fost și înainte de pupatul gardului, care o fi pe motiv de tras brusc de volan,  am ceva rețineri în a  crede că ăla cu TIR u chiar l-a agățat și a fugit.
Chiar am dubii.

Eu unul aștept filmarea.

Și țin să spun că dacă nu se vede pe filmare că e acroșat, nu are martori, și tiru n-o să aibă urme de acroșaj, tocmai a făcut cinste cu un gard.
Și a dat totală la mașină.
Culmea e ca RCA acopera inclusiv daunele tertilor in caz de accident. Deci nu trebuia el sa plateasca din buzunar nimic...

#22
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009

 scania_delfin, on 16 februarie 2021 - 12:14, said:

Propietarul gardului,a vazut ca este baut ........
Nu suntem pe Paranormal, ca să spui ce vezi în cafea sau în ce te uiți tu de scoți de-astea.

Vă rog nu începeți, în buna tradiție softpedistă, să țeseți frumos și/sau să agitați săbiile de moralizatori.

#23
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Restul ce faceti voi aici se cheama scenarii de film...

#24
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
cmon..unde mai e partea de fun atunci  ? :D

#25
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009
Ca să nu fie cu supărare, toate scenariile vor fi premiate.

 smoke, on 16 februarie 2021 - 12:23, said:

cmon..unde mai e partea de fun atunci  ? Posted Image
Pe Fun! Serios mă scoateți din sărite.

#26
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Am avut si eu partea mea de fun cu suspendare pentru chestii cu glume pe ariile tehnice... deci  aveti grija ca Althea nu glumeste.

#27
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
ar trebui...astia glumeti cica traiesc mai mult :D

si pt topic - fara filmare nu se poate spune mai mult. asa cum am zis initial...pune filmarea ca e ok.

#28
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009

 smoke, on 16 februarie 2021 - 13:22, said:

si pt topic - fara filmare nu se poate spune mai mult. asa cum am zis initial...pune filmarea ca e ok.
Corect.

 smoke, on 16 februarie 2021 - 13:22, said:

ar trebui...astia glumeti cica traiesc mai mult  
În general da, însă nu și pe ariile profesionale Posted Image
Serios acum, pe topicuri cu probleme reale nu e ok să se facă mișto de necazul omului.

Edited by althea, 16 February 2021 - 13:45.


#29
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 25.01.2015

 althea, on 16 februarie 2021 - 13:43, said:

Corect.


În general da, însă nu și pe ariile profesionale Posted Image
Serios acum, pe topicuri cu probleme reale nu e ok să se facă mișto de necazul omului.
Care este problema reala,daca nu stim adevarul?

#30
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
mai bine nu ziceai de filmare,asa nu mai asteptam atata
daca tot vrei sa ajuti,pune filmarea aia

#31
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009
Din ce a scris se înțelege că ar fi postat-o dacă ar fi fost sigur că e voie. O fi având și altă treabă decât să scrie pe forum. Aveți răbdare.
scania_delfin, mai ales tu. Chiar nu mai e nimic de discutat până atunci.

#32
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 25.01.2015

 althea, on 16 februarie 2021 - 14:24, said:

Din ce a scris se înțelege că ar fi postat-o dacă ar fi fost sigur că e voie. O fi având și altă treabă decât să scrie pe forum. Aveți răbdare.
scania_delfin, mai ales tu. Chiar nu mai e nimic de discutat până atunci.
De ce mai ales eu,findca esti supert desteapta?Au mai fost conflicte intre noi si nu am facut nimic,am fost civilizat,dar depasesti functia de super moderator.

- Postare sancționată cu un punct + o zi suspend pentru offtopic repetat (al treilea) și ignorarea avertismentului public  -

Edited by althea, 16 February 2021 - 16:14.


#33
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005
N-am inteles de ce in prima clipa sare cu banii sa plateasca gardul si la politie ajunge abia a doua zi.

Daca se poate, se poate preciza exact locul accidentului? O comuna langa Suceava e cam vag. Macar care este acea comuna cu drum cu sens unic, doua benzi.

Edited by dicdobre, 16 February 2021 - 15:24.


#34
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
va contraziceti/certati degeaba, initiatorul a fost intrat si cel mai probabil a citit raspunsurile voastre doar ca nu a binevoit sa imparta cu noi filmarea, cel mai probabil din cauza ca "prietenul" nu e chiar asa nevinovat precum incearca sa il scoata Posted Image
ar mai exista si varianta DACA intr-adevar tirul la atins ca acesta sa nu il fi observat

Edited by CostyNn96, 16 February 2021 - 15:50.


#35
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Gardul l-a platit, acum isi repara masina pe asigurare. Merge si cu rca daca are decontare directa. N-are si nici casco n-are? Asta este.
Plangere si la politie pentru fuga de la locul accidentului si asteapta mult si bine.
Aia de la firma de tiruri nu o sa cerceteze nimic si nu o sa recunoasca niciodata nimic.

Postati inregistrarea sa o vedem si noi, nu mai faceti pe pudicii si alte alea. Ar fi trebuit sa o arate la politie alaturat de plangerea aia.

#36
fiziflash

fiziflash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 21.07.2003

 dicdobre, on 16 februarie 2021 - 15:15, said:

N-am inteles de ce in prima clipa sare cu banii sa plateasca gardul si la politie ajunge abia a doua zi.

Daca se poate, se poate preciza exact locul accidentului? O comuna langa Suceava e cam vag. Macar care este acea comuna cu drum cu sens unic, doua benzi.

Sigur ca da: In Scheia inainte de RAR in fata la Ursa Mare.  Exista filmarea chiar de la acea societate si se vede clar cum il acroseaza din spate si il intoarce.

La politie a predat filmarea impreuna cu toate detaliile accidentului. Politia s-a uitat la firmare si i-a eliberat autorizatie de reparatie. I-au spus ca vor cerceta.

Nu ma fofilez in a pune filmarea, insa doresc sa il intreb pe el inainte de a o face. Asa mi se pare corect.
Chiar apreciez toate raspunsurile cu intentia de a ajuta. Si pe cele conspirationiste. Este ok sa fim circumspecti.

Promit ca daca imi da acordul voi pune filmarea si oricum revin cu detalii despre cum s-a terminat totul.

Intre timp m-am mai interesat in stanga-dreapta si se pare ca intr-adevar politia are o procedura pe care o respecta, si ar fi sanse sa ceara firmei detalii despre cine conducea la acea ora si pe acel drum tirul. Deci revin cu detalii indiferent cum se termina totul.

 Friskey, on 16 februarie 2021 - 17:21, said:

Gardul l-a platit, acum isi repara masina pe asigurare. Merge si cu rca daca are decontare directa. N-are si nici casco n-are? Asta este.


Nu are casco, are o masina veche. Un Megane 1. Din ce am inteles masina ar fi dauna totala.

Edited by fiziflash, 16 February 2021 - 17:59.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate