Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Rugăciunea sau/și fapta?

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
165 replies to this topic

#19
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postpacopaco1967, on 14 februarie 2021 - 11:27, said:

A ajuta in intretinerea obiectelor de cult e un ajutor inutil.
Poftim ?
Bisericile si manastirile or fost ridicate si sunt intretinute de oameni.
Tot ele or fost tezaure de cultura, secole la rand.
Cum sa nu ajuti la intretinerea lor ?

View Postpacopaco1967, on 14 februarie 2021 - 11:27, said:

Cel in relatie cu Dumnezeu va sti sa faca deosebirea in ajutor necesar si cel inutil. A ajuta in intretinerea obiectelor de cult e un ajutor inutil.
Nici isus si nici apostolii nu au facut astfel de demersuri.
Gresesti.
Isus i-o gonit pe negustori din Templu, un gest facut pentru "intretinerea" Templului. :)

Quote

Doar paganii isi sterg de praf statuile si icoanele.
Statuile si icoanele sunt reprezentari ale celor sfinte.
Normal ca trebuiesc "sterse de praf".
A fi iconoclast nu te face mai credincios.

#20
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostHunor_66, on 14 februarie 2021 - 12:48, said:

Poftim ?
Bisericile si manastirile or fost ridicate si sunt intretinute de oameni.
Tot ele or fost tezaure de cultura, secole la rand.
Cum sa nu ajuti la intretinerea lor ?
Tu habar nu ai ce inseamna biserica. Dupa tine cladirile cu turle si cruci sunt biserici.
Hai lasa-ma cu tezaur de cultura. Ca biblia nu iti e de ajuns . . . .

View PostHunor_66, on 14 februarie 2021 - 12:48, said:

Gresesti.
Isus i-o gonit pe negustori din Templu, un gest facut pentru "intretinerea" Templului. :)

Era mesaj profetic. Vanzatorii , tradatorii, lacomii . . . vor fi izgoniti din rai.

View PostHunor_66, on 14 februarie 2021 - 12:48, said:


Statuile si icoanele sunt reprezentari ale celor sfinte.
Normal ca trebuiesc "sterse de praf".
A fi iconoclast nu te face mai credincios.
Ce vorbesti Frantz ? Ce zice porunca a doua ? Sa nu iti faci chipuri cioplite si nici infatiisari, si sa nu te inchini inaintea lor. Dar atata timp cat paganismul a luat avant, si chipurile , ar fi tezaur de cultura, e si normal sa va ocupati cu ingrijirea lor .
Paganisme in mileniul 3 cand visam sa ajungem pe Marte si ne ocupam cu frecatul lampii lui Aladin .

#21
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,954
  • Înscris: 27.05.2010
Eu cred ca amandoua sunt importante. Ore et labora, cum spune Hunor.

Prin rugaciune iti exprimi dragostea de Dumnezeu, te apropii de el, iar prin fapte dragostea de oameni. Caci pana la urma, fara dragoste, facutu-m-am arama rasunatoare si chimval rasunator, cum spune Sfantul Apostol Pavel. Important este sa pastrezi si un echilibru.

View Postgenius, on 14 februarie 2021 - 11:36, said:

Cum îți dai seama că faci o faptă bună ?

Nasol, zic eu, daca trebuie sa intrebi pe forum cum iti dai seama daca faci o fapta buna.

#22
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postpacopaco1967, on 14 februarie 2021 - 13:03, said:

Tu habar nu ai ce inseamna biserica.
Faptul ca tu ai alta opinie nu inseamna ca a ta este cea universal valabila.

Quote

Era mesaj profetic. Vanzatorii , tradatorii, lacomii . . . vor fi izgoniti din rai.
Si pastrarea Templului, Templu.
Adica "intretinerea" lui.

Quote

Ce vorbesti Frantz ? Ce zice porunca a doua ? Sa nu iti faci chipuri cioplite si nici infatiisari, si sa nu te inchini inaintea lor.
Nimeni nu se inchina la lemnul, marmura sau vopseaua de pe icoana.
Toate icoanele reprezinta entitati sfinte.
Te inchini la ce reprezinta acea icoana.
Sunt ca niste poze de familie.
Nu privesti cu drag cartonul din care e facuta poza, ci chipul celui drag din poza.
Este vorba de reprezentare.

#23
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

View PostCousteau, on 14 februarie 2021 - 10:52, said:

Faci o fapta buna si e bine. Daca nu te mai si rogi e rau? Ce sa te rogi, sa ti se ia in considerare fapta buna? Scuze dar n-am inteles intrebarea.
Sunt unii oameni care sunt crescuți în corectitudine fără spiritualitate.
Fapta buna e o normalitate.
Oamenii aceștia sunt foarte rari.

În alta ordine de idei, aici ne referim la oamenii religioși, spirituali, care practica rugăciunea, mantre, etc.
O rugăciune te împinge spre a face bine.
Știu ca nu spui Tatăl nostru și te apuci de violenta.
Se mai întâmplă la extremiști unde invoca Numele lui Dumnezeu pentru a-și achita vinovăția faptelor urate, căci în numele Lui a acționat.
Dar aici nu este cazul.
O rugăciune sincera, aduce după și sine o fapta buna.
Dar unii cred ca doar rugăciunea e suficienta.

#24
mariustm32

mariustm32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 10.11.2015
Fapta e mai presus decat orice rugaciune. Degeaba de rogi la toti sfintii daca nu faci fapte bune, daca nu iti ajuti aproapele.

#25
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostHunor_66, on 14 februarie 2021 - 13:09, said:

Faptul ca tu ai alta opinie nu inseamna ca a ta este cea universal valabila.

Nu e opinie ci stabilit clar in biblie. Biserica sunt credinciosii. Dar nah, cat idolatria e la putere in bisericile pagane . . .

View PostHunor_66, on 14 februarie 2021 - 13:09, said:

Si pastrarea Templului, Templu.
Adica "intretinerea" lui.
Da da daaa , ca asa de mult i-a pasat lui Dumnezeu incat a permis ca romanii sa darame din temelii templul.
Tu crezi ca Dumnezeu sau oamenii au nevoie de temple idolesti ? "intri in camaruta ta, incui usa, si te rogi in ascuns la Tatal , care e in ascuns ".
Insa idolatrii, paganii, au nevoie de temple paganesti pentru a se ruga la morti.

View PostHunor_66, on 14 februarie 2021 - 13:09, said:


Nimeni nu se inchina la lemnul, marmura sau vopseaua de pe icoana.
Toate icoanele reprezinta entitati sfinte.
Te inchini la ce reprezinta acea icoana.
Sunt ca niste poze de familie.
Nu privesti cu drag cartonul din care e facuta poza, ci chipul celui drag din poza.
Este vorba de reprezentare.
Porunca interzice inchinarea INAINTEA lor, nu doar inchinarea la ele.
Cine ti-a cerut sa te inchini la reprezentari ? Nu zice clar ca inchinarea trebuie sa fie in Duh ?
Dumnezeu interzice pozele, statuile ca forma de inchinare.
Stiu ce inseamna pentru pagani pozele cu sfinti. E cultul mortilor mostenit de la paganii ce au aderat la crestinism cu toate bagajele paganesti.

View Postmariustm32, on 14 februarie 2021 - 13:15, said:

Fapta e mai presus decat orice rugaciune. Degeaba de rogi la toti sfintii daca nu faci fapte bune, daca nu iti ajuti aproapele.
Nu trebuiesc legate faptele bune de rugaminti adresate lui Dumnezeu. E ca si cum ai cere favoruri din prisma faptelor bune.
Dumnezeu te invita la o relatie, prin rugaminti esti invitat la o astfel de relatie. Insa omul care nu crede intr-o relatie pe nevazute , va crede ca transmite un e-mail , o cerere, nu ca ar avea o partasie, o prietenie .
Cand simti ca ai o prietenie cu Tatal din cer, spiritul tau se curateste de gandurile intunecate. E ce se cheama izbavire. Findca izbavirea noastra e in fata raului, adica noi sa nu devenim rai. In fata unui meci de box imprumuti starea de spirit a boxerului. Inaintea caracterului desavarsit , sfant, al lui Dumnezeu, se imprima in constinta sfintenia, desavarsirea lui Dumnezeu.

#26
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

View Postgenius, on 14 februarie 2021 - 11:36, said:

Cum îți dai seama că faci o faptă bună ?

Isaia 58:
6 Iată postul plăcut Mie: dezleagă lanţurile răutăţii, deznoadă legăturile robiei, dă drumul celor asupriţi şi rupe orice fel de jug;
7 împarte-ţi pâinea* cu cel flămând şi adu în casa ta pe nenorociţii fără adăpost; dacă** vezi pe un om gol, acoperă-l şi nu întoarce spatele semenului† tău!

După cum se poate observa, adevaratul post este o fapta. Fiind o fapta, este si o rugaciune. Pentru ca, ce doresti in urma rugaciunii? Sa te ajute Dumnezeu. Si iata ce se intampla celui care tine un post ca cel de mai sus:

Isaia, 58:
8Atunci* lumina ta va răsări ca zorile şi vindecarea ta va încolţi repede; neprihănirea ta îţi va merge înainte şi slava** Domnului te va însoţi.
9Atunci tu vei chema, şi Domnul va răspunde, vei striga, şi El va zice: ‘Iată-Mă!’ Dacă vei îndepărta jugul din mijlocul tău, ameninţările cu degetul şi vorbele* de ocară,
10dacă vei da mâncarea ta celui flămând, dacă vei sătura sufletul lipsit, atunci lumina ta va răsări peste întunecime şi întunericul tău va fi ca ziua-n amiaza mare!
11Domnul te va călăuzi neîncetat, îţi va sătura sufletul chiar în locuri fără apă şi va da din nou putere mădularelor tale; vei fi ca o grădină bine udată, ca un izvor ale cărui ape nu seacă.
12Ai tăi vor* zidi iarăşi pe dărâmăturile de mai înainte, vei ridica din nou temeliile străbune; vei fi numit Dregător de spărturi, Cel ce drege drumurile şi face ţara cu putinţă de locuit.


View Postredbotos, on 14 februarie 2021 - 10:11, said:

Ce este mai important, rugăciunea sau fapta?
Se poate rugăciune fără fapta?
Dar fapta (bună, bineînțeles) fără rugăciune?

Vezi, mai sus, raspunsul Scripturii la intrebarea ta.

View Postpacopaco1967, on 14 februarie 2021 - 13:28, said:

Da da daaa , ca asa de mult i-a pasat lui Dumnezeu incat a permis ca romanii sa darame din temelii templul.
Tu crezi ca Dumnezeu sau oamenii au nevoie de temple idolesti ? "intri in camaruta ta, incui usa, si te rogi in ascuns la Tatal , care e in ascuns ".
Insa idolatrii, paganii, au nevoie de temple paganesti pentru a se ruga la morti.


Templul n-a fost doar daramat, ci si ingropat in pamant. Dar, pentru ce, crezi c-a fost ingropat? Pentru ca sa se intample aceasta:

Ioan 12:24
Adevărat, adevărat vă spun că, dacă grăuntele de grâu care a căzut pe pământ nu moare, rămâne singur, dar dacă moare, aduce multă roadă.


Da, daca templul nu murea, ramanea singur. Dar, daca a murit, din el au rasarit mii de temple! Si ce trup crezi dumneata ca a fost frant si au mancat toti din el si ce sange crezi dumneata ca a fost varsat si au baut toti din el? Ca trupul lui Hristos nu a fost frant, iar din sangele lui n-a baut nimeni. Templul a fost trupul cel frant si din jertfele Templului, din care beau si mancau doar preotii, acum beau si mananca toti crestinii, toti fratii lui Hristos, in care este preotia universala. Bineinteles,  mai putin protestantii care beau si mananca paine goala si vin gol si mai putin catolicii, care doar intind mana in blid cu Hristos, dar au plecat de la cina inainte de Sfanta Euharistie, asemenea lui Iuda.

Si, la fel cum Iuda l-a vandut pe Hristos, si catolicii ii vand pe crestini de zeci si sute de ani.

Edited by Dorel666, 14 February 2021 - 14:08.


#27
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postpacopaco1967, on 14 februarie 2021 - 13:28, said:

Nu e opinie ci stabilit clar in biblie. Biserica sunt credinciosii. Dar nah, cat idolatria e la putere in bisericile pagane . . .
Biserica e o institutie, iar institutia are nevoie de sedii unde credinciosii sa se adune.
Poa' sa fie si o simpla constructie semideschisa din lemn, unde sa se oficieze liturghia.

Quote

Da da daaa , ca asa de mult i-a pasat lui Dumnezeu incat a permis ca romanii sa darame din temelii templul.
Pentru pedepsirea poporului evreu pentru pacatele lui.
Aproape 2.000 de ani i-o trimis sa umble "in pustie", sa fie oropsiti si prigoniti, iar ei, dovedind puterea credintei, prin pastrarea acesteia in Tatal ceresc, or primit in dar, Israelul.

Quote

Tu crezi ca Dumnezeu sau oamenii au nevoie de temple idolesti ?
Sunt sedii ale institutiei intru credinta.
Nu stiu daca Dumnezeu are nevoie, nu mi-am permis sa-mi dau cu parerea ce are El nevoie au ba, dar oamenii sigur au nevoie.
Si credinciosii neo-protestanti au nevoie de case de rugaciune, nu se roaga pe camp si prin paduri...

Quote

Porunca interzice inchinarea INAINTEA lor, nu doar inchinarea la ele.
Ai textul original in greaca sau aramaica, asa cum o fost scris ?

Quote

Cine ti-a cerut sa te inchini la reprezentari ? Nu zice clar ca inchinarea trebuie sa fie in Duh ?
Nu ma inchin la reprezentari, ma inchin la ceea ce reprezinta reprezentarile.
Adica la cele sfinte.

Quote

Dumnezeu interzice pozele, statuile ca forma de inchinare.
Repet, NU ne inchinam la statui si poze, ci la cele sfinte care sunt reprezentate de acestea.

Quote

Stiu ce inseamna pentru pagani pozele cu sfinti. E cultul mortilor mostenit de la paganii ce au aderat la crestinism cu toate bagajele paganesti.
Nu toti suntem asa de tari intru credinta ca matale.
Unii suntem mai slabi in credinta si de aceea zicem la liturghie: "Doamne, da curaj credintei mele !"

Si tot de aceea ne si consideram mai pacatosi decat altii si zicem: "Doamne, nu sunt vrednic sa intri sub acoperamantul meu, dar spune numai un cuvant si sa va tamadui sufletul meu !".

Iarasi, parerea mea este ca Dumnezeu ne iarta pe noi, cei care ne-am crestinat mai tarziu decat apostolii si-am venit cu ritualurile noastre pre-crestine in credinta noastra crestina, numai din dragoste pentru El.
Iar daca noi am transferat sarbatoarea Solstitiului de Iarna, sarbatorii Nasterii Domnului, banuiesc ca Dumnezeu ne iarta, pentru ca am facut-o numai din dragoste pentru Mantuitorul.

De asemenea, eu cred ca Domnul se afla si in biserica noastra cea cu icoane si statui, tot asa cum se afla si in casele de rugaciune ale neo-protestantilor, caci Isus o zis "acolo unde va veti aduna 2 sau 3 in numele meu, acolo voi fi si eu".

Si ca sa inchei, eu NU cred ca unii dintre noi suntem prin definitie mai buni doar fiindca frecventam o anumita biserica, si ca Domnul alege dintre noi, dupa intelepciunea Sa.

View PostDorel666, on 14 februarie 2021 - 14:06, said:

Si, la fel cum Iuda l-a vandut pe Hristos, si catolicii ii vand pe crestini de zeci si sute de ani.
Aici dadusi cu mucii-n fasui.
Pofta buna !

#28
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

View PostHunor_66, on 14 februarie 2021 - 10:43, said:


cine sunt eu sa contrazic primatul scaunului episcopal al Sf. Petru ???


Iar aici dadusi dumneata cu muci-n fasole...

Ca nu contrazici primatul episcopal al lui Petru, dar contrazici neprimatul episcopal al lui Petru. Ori ca zici ca nu-i asa, ori ca zici ca-i invers, tot te consideri destul de intelept si priceput incat sa hotarasti asupra unei chestiuni extrem de dificile de doctrina teologica!

#29
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Hai Dorele ca ai nimeri-o daca ar sti catolicii ce le rezerva Domnul spuse in Biblie ar fugii sa le sfaraie calcaile. Asa ca pot sa spun ca nici Biblia nu o cunosc ei. Poate faci o prezentare cu papa, ultimul care este azi si cu catolicismul care nu tine cont de legile Dumnezeesti.  Statuile si picturile care sunt pagane si nu tin cuvantul lui Dumnezeu sunt una dar sunt alte pacate catolicesti mai grave care nu tin cont de vrerea lui Dumnezeu. Te invit sa le arati cum ar fi incalcarea poruncii sa nu ucizi la catolici.
Rugaciunile lor sunt catre diavol si pregatesc si venirea antihristului.

Edited by nico123, 14 February 2021 - 18:21.


#30
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Nu stiu cum se intampla ca dupa ce scriu postul sunt minute sau ore pana sa mai scrie cineva ceva. Oare afirmatiile mele sunt atat de grave sau greu de combatut? si pe Poiana acelasi lucru.
banuiesc ca rugaciunile mele sunt de vina. Ma rog Domnului ca toti sa vada adevarul.

Edited by nico123, 14 February 2021 - 20:08.


#31
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

View Postnico123, on 14 februarie 2021 - 18:10, said:

Hai Dorele ca ai nimeri-o daca ar sti catolicii ce le rezerva Domnul spuse in Biblie ar fugii sa le sfaraie calcaile. Asa ca pot sa spun ca nici Biblia nu o cunosc ei. Poate faci o prezentare cu papa, ultimul care este azi si cu catolicismul care nu tine cont de legile Dumnezeesti.  Statuile si picturile care sunt pagane si nu tin cuvantul lui Dumnezeu sunt una dar sunt alte pacate catolicesti mai grave care nu tin cont de vrerea lui Dumnezeu. Te invit sa le arati cum ar fi incalcarea poruncii sa nu ucizi la catolici.
Rugaciunile lor sunt catre diavol si pregatesc si venirea antihristului.

View Postnico123, on 14 februarie 2021 - 20:03, said:

Nu stiu cum se intampla ca dupa ce scriu postul sunt minute sau ore pana sa mai scrie cineva ceva. Oare afirmatiile mele sunt atat de grave sau greu de combatut? si pe Poiana acelasi lucru.
banuiesc ca rugaciunile mele sunt de vina. Ma rog Domnului ca toti sa vada adevarul.

Mai degraba as zice ca catolicii sunt oaia ratacita. In nici un caz nu stiu sa se roage la diavol, ci tot la Hristos, Dumnezeu Tatal, Duhul Sfant si Maica Domnului.

#32
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009

View PostDorel666, on 14 februarie 2021 - 20:19, said:


Mai degraba as zice ca catolicii sunt oaia ratacita. In nici un caz nu stiu sa se roage la diavol, ci tot la Hristos, Dumnezeu Tatal, Duhul Sfant si Maica Domnului.
Ei se roaga dar ce sanse are un criminal sa fie auzit? mai ales ca nu se lasa de obiceiurile proaste?

#33
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

View Postnico123, on 14 februarie 2021 - 20:23, said:

Ei se roaga dar ce sanse are un criminal sa fie auzit? mai ales ca nu se lasa de obiceiurile proaste?

Cand ajunge in Purgatoriu, fiecare din ei, de fapt ajunge pe cruce, ca talharul. Si talharul de pe cruce, daca s-a cait de faptele lui, a fost auzit si dus imediat in rai.

#34
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Papa Francisc promoveaza homosexualitiatea si in general LGBT=ul , crezi ca este pe placul Domnului? Vezi cine este Papa si de unde s-a facut cunoscut cauta pe internet!
Ai auizit de mama curvelor in apocalipsa cea impopotonata cu pietre pretioase imbracata in stacojiu ? este papa care face negot pe mare.  Din America de nord sau sud sau alte tari , cardinalii papei fac bogatii pentru Vatican prin negot.. Si cand va fi distrus  vaticanul, negutatorii marii  il vor plinge.. Dumnezeu va fi necrutator si papei care se crede reprezentantul lui Dumnezeu pe pamant Iii va da moarte ,  Toate actiunile papei sau a celor care au fost pana acum Papi au fost contrare cuvantului Domnului. inchizitie, cruciade, homosexualitate, negot si imbogatire fara munca, toate sunt nepotrivite pentru Domnul, dar Papii le-aui facut,

Edited by nico123, 14 February 2021 - 21:38.


#35
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Cand cineva ajunge in purgatoriu , rugaciunile nu-l mai ajuta, si acolo ramane. sa nu crezi ca va fi cineva care prin rugaciuni va iesii de acolo. Sa nu crezi ca poti sa te mantuiesti sau pocaiesti dupa ce mori, asta se face cat traiesti pe pamant. prin rugaciune si fapte bune,

Edited by nico123, 14 February 2021 - 22:01.


#36
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
Dragi mei creștini de orice fel, vad ca sunteți supuși puterii diavolului.
Eu sunt ortodox, îmi respect biserica și tradițiile.
Dar ieri am mâncat la un musulman care îl respect și ma respecta.
Copiii mei sau jucat cu ai lui.
Ajut penticostali și sunt ajutat de ei.
Treaba cu biserica mea e mai buna decât a ta, e un produs al fatarniciei.
Fratele meu este penticostal, deci un amalgam de religii.
Dar nimeni nu poate fi la fel.
Altfel Dumnezeu nu spărgea Babilonul.
Fiecare în legea lui.
Dar toate au legătură cu rugăciunea și fapta.
Subiectul nu a fost deschis la polemici religioase ci la spirituale.
Abțineți-va din a arata paiul din ochiul altuia.
Eu recunosc ca religia mea are multe lacune. Dar e a mea.

Deci sa reluam.
Fapta trebuie să ne aducă cât mai mult spre împlinirea sufleteasca ca suntem buni, ca mai avem o parte din noi rațională, ca răspundem la a fi umani, indiferent de religie, ori altceva.
Acum doar dacă stai și te rogi, poți sa te rogi pentru tine, dar mai ascultata este rugăciune pentru aproapele.
Deci încă o data întreb, este rugăciunea bună fără fapte?
Și dacă da, în ce condiții.

Edited by redbotos, 14 February 2021 - 22:38.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate