Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Problema Tastatura Laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Hexius

Hexius

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.08.2020
Ma confrunt cu o problema foarte ciudata la tastatura de la Laptopul meu de aproximativ un an. Cateva taste: F,R,9,0 merg secvential si alternativ. Apas de trei ori si merge o singura data, uneori din prima alta data de mai multe ori trebuiesa tot apas la nesfarsit sa scrie o singura data. Folosesc o tastatura externa timp de vreo 2-3 luni dupa care isi revine si cand plec in deplasare si nu am tastatura externa la mine scriu cateva zile bine mersi dupa care in cateva zile iarasi se blocheaza doar tastele astea si devine imposibil si enervant de greu de folosit. Mai folosesc cateve luni tastatura externa intre timp tot testez tastele de la Laptop dar tot asa groznic se comporta dupa care nu mai verific timp de vreo 2 luni. Iarasi isi revin folosesc tastele cateva zile uneori a tinut o saptamana dupa vreo 4 luni si tot asa... Ba merg ba nu merg... NU inteleg ce se intampla un prieten mi-a spus ca e un conflict de drivere, un service mi-a spus ca e Hardware si ca am varsat apa si au oxidat dar fara sa verifice fizic iar eu nu imi amintesc sa fi varsat ceva. Acum spre exemplu scriu de pe Laptop si merge dar ieri imi venea sa dau cu el de pamant ca nu puteam scrie un mail de 3 randuri. Poate are cineva o idee plauzibila cu ce se imtampla :))
Multumesc anticipat!

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Înlocuiești tastatura.
Găsești și la 30 lei. Depinde de laptop.
Nu e o avere.

#3
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
Posibile scame, praf sau mici fragmente ce isi schimba pozitia si fac uneori nefunctionale acele taste.
E mai problematic atunci cand raman blocate. Poti incerca sa sufli, lovit usor in taste in pozitie rasturnata.
La nevoie, temporar poti folosi On Screen Keyboard. (Windows Easy of Acces)
C:\Windows\system32\osk.exe

Edited by costeld69, 13 February 2021 - 18:51.


#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,534
  • Înscris: 15.06.2004
Initiator - Daca laptopul tau necunoscut are mai putin de un an, atunci apeleaza la service.
Daca problema e cea care o ai e de aproape un an nu inteleg de ce nu ai apelat deja la un service E posibil sa fi intrat ceva pe-acolo, sau cine stie... poate folosesti tastele alea pre mult si s-au uzat, au e ceva deformat sau se misca... Trebuie desfacut laptopul ptr a vedea exact problema.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate