Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...
 Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook
 Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...
 Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Apple Music

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

LeoT

LeoT

Member

• Grup: Members
nu reusesc sa fac un abonament la Apple Music... adica imi accepta cardul la plata, sunt redirectionat la serviciul de internet banking pentru confirmare si dupa aceea pauza ..
am verificat la Apple, serviciul e full disponibil pentru Romania, spre deosebire de Apple TV

Grogu

Grogu

Humble Homo Sapiens

• Grup: Senior Members

View PostLeoT, on 13 februarie 2021 - 11:25, said:

nu reusesc sa fac un abonament la Apple Music... adica imi accepta cardul la plata, sunt redirectionat la serviciul de internet banking pentru confirmare si dupa aceea pauza ..
am verificat la Apple, serviciul e full disponibil pentru Romania, spre deosebire de Apple TV

Incearca cu alt card sau Revolut.

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
E problema cu banca si cum si-au facut ei 3d-secure-ul vietii.

Incearca din browser pe PC.

cuculea

cuculea

Senior Member

Apple , nu mai fac si ei nicio oferta, promotie ceva , la apple music?pana prin vara, frecvent dadeau 3 luni la pret de o luna sau 3 luni gratis…de vreo catva luni…nimic

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Ce promotii sa faca in Romania, e ieftin oricum. Am mai vorbit in trecut: cred ca imi schimb regiunea pe RO si asa n-o sa mai dau 15£ pe luna pentru family. Se poate face asta daca sunt un UK? Care ar fi procedura? Anulez Apple Music, apoi schimb regiunea si activez iar?

cuculea

cuculea

Senior Member

View Postboy4ever, on 16 octombrie 2021 - 12:19, said:

Ce promotii sa faca in Romania, e ieftin oricum. Am mai vorbit in trecut: cred ca imi schimb regiunea pe RO si asa n-o sa mai dau 15£ pe luna pentru family. Se poate face asta daca sunt un UK? Care ar fi procedura? Anulez Apple Music, apoi schimb regiunea si activez iar?
Da…trebuie anulat apple music, apoi trebuie trecut tot contul pe Romania, si magazinul apple. Asta o faci schimband tara, dar iti cere card de Romania , valid.

Edited by cuculea, 16 October 2021 - 18:12.

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Am card de Romania, nu-i asta problema. Dar ma ia si dupa locatie? Pot face schimbarea cat timp sunt in UK? Nu e graba, doar intreb.

Iar cu aplicatiile din telefon ce se va intampla? Ma refer cele disponibile doar pentru regiunea UK. Se vor dezinstala?

cuculea

cuculea

Senior Member

View Postboy4ever, on 16 octombrie 2021 - 23:48, said:

Am card de Romania, nu-i asta problema. Dar ma ia si dupa locatie? Pot face schimbarea cat timp sunt in UK? Nu e graba, doar intreb.

Iar cu aplicatiile din telefon ce se va intampla? Ma refer cele disponibile doar pentru regiunea UK. Se vor dezinstala?
Da poti…nu are nicio treaba locatia, cardul conteaza.

Aplicatiile care sunt doar pe uk, e foarte posibil sa nu se mai actualizeze, iar aplicatiile din store care sunt doar pt. Uk, nu le vei mai vedea.

Spre exemplu, si eu am multe aplicatii luate din store ul de uk, se pot actualiza, dar ap;icatia de la Amex, aplicatia de la CapitalOne, le-au venit actualizari si nu le pot face , iti zice ca e un update disponibil si cand ii dau sa il faca, imi zice ca aplicatia nu e disponibila in zona mea. Restul de uk care le-am instalate, vad ca merg actualizate, precum aplicatia de la Starling, Monzo, virgin, trainline…astea vad ca se actualizeaza frecvent, chiar daca sunt pe store ul de Ro.

Edited by cuculea, 17 October 2021 - 07:45.

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Multumesc inca o data! O sa incerc intr-una din zile sa fac trecerea.

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Am anulat Apple Music Family si am dat sa imi schimb regiunea din Store, insa imi apare aceasta eroare. Trebuie sa astept pana pe 4 noiembrie cand imi expira de tot abonamentul sau care e faza? Cum pot sa trec pe Romania din moment ce nu ma lasa?

Attached Files

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Ieri, pe 4, mi-a expirat si ultima zi de Apple Music, pentru ca am dat cancel subscription. Astazi am incercat sa schimb regiunea si vad ca merge, insa imi apare acest mesaj.

Deja vad ca am pierdut toata muzica pe care o aveam pe telefon. Nu era normal sa ramana ceea ce am downloadat pana acum? Sau au ramas doar in iCloud, si daca ma abonez iar la Apple Music va reaparea totul in telefon? Chiar nu inteleg cum este. Ma poate lamuri cineva? Multumesc.

Attached Files

ZIGZAG20

ZIGZAG20

Senior Member

Suna la apple support Romania si vezi cu ce te pot ei ajuta.
Sunt super de treaba

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Inca nu am schimbat regiunea, sunt tot pe UK. Ce se intampla, pierd si tot ceea ce am in iCloud daca ma trec pe Romania? Am zeci de mii de poze si video…

La Apple support Romania sunt romani, vorbesc in romana? Sau tot engleza (nu ma deranjeaza)?

Edited by boy4ever, 05 November 2021 - 16:03.

ZIGZAG20

ZIGZAG20

Senior Member

Vorbesc in limba romana
Intreaba la ei ca sigur stiu raspunsul la intrebarile tale.

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Super! Nu am treaba cu engleza, o stapanesc foarte bine, insa parca tot mai ok te intelegi pe limba ta cu un frate roman. O sa sun la ei cu siguranta, multumesc mult pentru sugestie! 🙏

cuculea

cuculea

Senior Member

1 luna gratis apple music.

catalinman

catalinman

RCS & RDS

Scuze de offtopic in primul rand.

Imi mutasem si eu regiunea de pe Romania (unde ma si aflu) pe Italia. Asta pentru a putea invita pe cineva din Italia in familia mea si sa beneficiezi de 200 GB pe iCloud de la mine.

Totul ok, ca am adresa de Italia valida, am si card Revolut ce este acceptat in Italia da faza e ca dupa ce dau sa fac update la aplicatii in App Store ma scoate automat de pe regiunea Italia si ma muta la loc pe Romania. :)))

Am oare cum sa blochez chestia asta? Ca deja mi-a facut asa de 2 ori.

Iar persoana ce este in Italia nu poate sa intre in familia mea pentru ca zice ca ea e pe Italia si eu pe Romania.

Faza e ca se muta totul cu succes pe Italia, imi si apare in italiana cand intru in App Store, da cum s-a actualizat o aplicatie cum ma trece la loc pe App Store Romania.

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Catalin, ia spune-mi, cand ai schimbat regiunea ce se intampla cu pozele/filmarile din telefon (si iCloud)? Eu am telefon de 64 GB, deci totul e in Cloud. Am abonament de 200 GB, platesc cu cardul din UK. Ce se intampla cu iCloud si subscriptia daca schimb regiunea?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate