Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Problema platforma ROvaccinare

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Dacă nu poți să te înscrii pe platforma nu te incadrezi in valul 2. E o procedură destul de complicata dar după îți vine confirmarea dacă ești eligibil. Dacă nu, nu.

#20
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017

View PostHunor_66, on 10 februarie 2021 - 23:52, said:

Fiindca Astrazeneca au bagat-o doar pana la 55 de ani.

Pfizer si Moderna nu au, inca.

asta e, azi a fost disponibila inscrierea pentru persoane pana in 55 cu vaccinul astrazeneca

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBloodRa, on 10 februarie 2021 - 23:51, said:

Pe lângă Timișoara acum îs 5700 de locuri libere

Da, am vazut, multumesc, banuiesc ca e vorba doar de Astrazeneca

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Multumesc pentru informatii.

Edited by bumpocbum, 11 February 2021 - 00:36.


#23
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
initiator, vad ca platforma functioneaza bine, problema nu e la platforma!

#24
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Foarte multe locuri si in Bucuresti.

#25
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Nu sunt toate bolile listate acolo, va trebui sa selectezi chestii generale. Eu i-am programat pe ai mei ( nu au 65), amandoi avand boli cronice. Daca la maica-mea a fost relativ simplu ea avand boli cardiovasculare la taica-miu a trebuit sa aleg chestii generale deoarece nu exista in lista boala lui, dar este luat in evidenta la n medici la ce are, deci se incadreaza lejer in etapa 2. Partea nasoala e ca a trebuit sa ii programez in alt judet.....

Edited by sneferu1987, 11 February 2021 - 09:54.


#26
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

View Postvladut01, on 10 februarie 2021 - 23:37, said:

A reusit cineva sa foloseasca https://programare.v...e-covid.gov.ro/ pentru programarea on line? Eu am incercat sa o folosesc pentru socrul meu care are peste 65 de ani, l-am inregistrat si cand incerc sa-l programez pentru Bucuresti vad toate centrele cu 0 locuri disponibile. Cand aleg totusi un Centru si incerc sa fac o progamare vad toate locurile ocupate pana pe la sfarsitul lui martie si apoi daca incerc totusi o programare nu pot sa o fac. Le-am trimis si un email, dar n-am primit niciun raspuns inca.

Eu am programat vreo 10 persoane, rude mai in varsta, deja unii au facut si rapelul.

S-au terminat de vreo 3 saptamani locurile, oricum au programat in avans fara a avea fizic vaccinurile asa ca momentan nu sunt sperante. Aplicatia functioneaza, doar ca nu mai sunt locuri momentan. Probabil daca incep sa vaccineze din astia mai tineri cu Astra Zeneca , vor incepe sa dea drumul si pentru aprilie. Dar fiti si voi cu ochii pe stiri, ca se ocupa foarte rapid locurile.

View Postxymzar, on 11 februarie 2021 - 08:15, said:

Foarte multe locuri si in Bucuresti.

nu-l ajuta, sunt pentru astra zeneca.

#27
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Te duci la beneficiari si adaugi beneficiarul: nume, prenume, buletin, cnp, telefon.. ce-or mai cere; si jos, alegi boala cronica si inca ceva din ultimul dropdown si de obicei, vezi ca iti vine mesajul de eroare pentru ca nu o recnoaste sistemul ca bolnav cronic; am patit si eu.. medicii pe la care a fost bolnavul nu l-au bagat in sistem...
Gherghita, Vlad sau nu mai stiu cine.. ziceau ca merge cu medicul de familie sau la call center; eu am incercat la call center, au zis ca ma suna; apoi am vorbitul cu medicul de familie, a zis ca ma inscrie da; inca astept sa ma sune, sa vad cine o sune primul :D Sanse mici sa iasa ceva de la altii, cel putin, nu acum, la inceput, cand sunt multi doritori si putine locuri.

#28
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001

View Postapocalipsul, on 11 februarie 2021 - 07:07, said:

initiator, vad ca platforma functioneaza bine, problema nu e la platforma!
Ba e de la platforma.
Pt că lipsește la etapa II punctul iii)
Adică exact cei cu handicap.
A uitat STS să citească bine Hotărârea.


#29
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Putin off topic, dar nu are sens sa deschid o conversatie noua pentru o intrebare. Am inscris telefonic la vaccinare o persoana cand au inceput inscrieriile pentru etapa 2, deci chiar in a doua sau a treia zi. Am primit data de vaccinare (telefonic). Am lasat la inregistrare si adresa de mail si telefon dar nu am primit si o confirmare (vreun mail sau vreun SMS). Am inteles ca voi primi un SMS cu 48 de ore inainte, Intrebarea mea se adreseaza celor care s-au programat telefonic, tot asa s-a desfasurat inscrierea si la voi? De unde stiu ca am reusit sa inscriu persoana in respectiva baza de date. Multumesc

#30
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Intri pe platforma, pui CNP, tel, primești cod și verifici. Simplu.

#31
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014

Quote

Ba e de la platforma.
Pt că lipsește la etapa II punctul iii)
nu-i lipseste nimanui nimic
cei de la punctul iii, vor fi eligibil atunci cand vor fi eligibili!
nu s-a terminat etapa II inca, nu?
nu toti din etapa II au aceeasi prioritate la vaccinare.

Edited by apocalipsul, 11 February 2021 - 17:33.


#32
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Ba lipsește. Etapa 2 punctul iii.
Sunt eligibili pt etapa 2 și nu au loc în platforma.

#33
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007

View Postdorin_2k, on 11 februarie 2021 - 17:04, said:

Intri pe platforma, pui CNP, tel, primești cod și verifici. Simplu.

Am verificat de multe ori, nu merge, pe platforma apare ca face parte din categoria III, de aceea am sunat si am programat telefonic. Intrebarea era daca s-a mai programat cineva telefonic si a primit sau nu vreo confirmare SMS sau mail.

#34
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
ori esti cârcotaș, ori te faci ca nu intelegi, ori chiar nu intelegi cum functioneaza unele lucruri.
1. etapa 2 nu s-a terminat, nu se va termina pana cand nu se vor fi vaccinat toate persoanele eligibile doritoare
2. hotararea de guvern a venit pe 21 ian mi se pare,
urmare a aceste hotarari, trebuie efectuate schimbari in bazele de date care dureaza... pe masura ce vor fi operate aceste modificari, se vor putea inscrie si noile categorii
3. chiar si in interiorul unei etape, exista prioritizare. asta independent si netinand cont de disponibilitatea dozelor

Quote

Sunt eligibili pt etapa 2 și nu au loc în platforma.
incă!
tu nu observi ca in RO e pe dos si contrar recomandarilor OMS?!? se vaccineaza cu prioritate persoanele care sunt importante/indispensabile pentru functionarea statului, nu persoanele vulnerabile.
interesul nu e sa nu mai ajunga lumea in spital... ci sa reziste amaratii aia de medici, sa poata trage pe ei...

Edited by apocalipsul, 12 February 2021 - 06:27.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate