Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Volga Veche

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#37
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
De notat că Volga are direcția pe sistem melc, nu pe sistem cremalieră, ceea ce o face mai ușor de condus.
A condus cineva vreo Volgă?  <_<

#38
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postdjl, on Nov 4 2006, 11:50, said:

De notat că Volga are direcția pe sistem melc, nu pe sistem cremalieră, ceea ce o face mai ușor de condus.
A condus cineva vreo Volgă?  <_<

Și eu aș fi curios dacă e cineva pe aici care a condus o Volgă să ne spună ce părți bune și rele are.

#39
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Recunoaște cineva mașina neagră?
Poza de la REMAT Sud nu e prea plăcută pt. fanii "Volga" :down:

Attached Files


Edited by djl, 19 May 2007 - 17:36.


#40
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
oare nu primea mai mult de 3,000 ron pe o volga, oricit de paradita?

#41
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Ba cred că da. Dar românii sunt... acum câțiva ani mai era un reportaj cu o "Volga" casată și am auzit de încă unul care a dat una la fier vechi... :down:

Off-topic: mașini bune duse la REMAT:
http://forum.softped...howtopic=246559

Edited by djl, 19 May 2007 - 22:15.


#42
dominte

dominte

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.05.2007
ce poate iesi dintr-o volga si un BMW850 CSi :)

http://www.ladaparts.ru/hotrods.php

tare de tot lucrata.

i`m in love  :rolleyes:

#43
donraulo

donraulo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.09.2005
Foarte tare Volga, iar POBEDA este de neinchipuit.... pur si simplu nu imi vine sa cred ce au facut din Pobeda... (asta, in caz ca isi mai aduce cineva aminte de vechea Pobeda)

#44
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
Acuma vreo 4-5 ani era sa pun mana pe masina asta daca aveam banii pe loc, adica 500 de euro. era in stare de functionare, dar nu mai circulase cam de 2 ani.
Attached File  lastscan2.jpg   291.57K   295 downloadsAttached File  lastscan1.jpg   295.52K   323 downloads

Momentan sunt in "tratative" pentru o Warszawa 223 din '67. am sa pun si niste poze cat de curand

#45
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
'67 Warszawa 223

Attached Files


Edited by god_father, 04 June 2007 - 21:12.


#46
onyx-20

onyx-20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 12.11.2006
Parca arata mai bine cu 5 ani cand am vrut eu s-o cumpar! Eu iti urez mult noroc pentru ca ai o batalie grea de dus! Eu am pierdut-o bine-nteles pt. ca m-am luptat cu morile de vant. Problema nu e mosul ci baba si baietii.
[ http://img96.imageshack.us/img96/5786/fataws5.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img78.imageshack.us/img78/3825/lateralspateur2.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
tzontzonel

tzontzonel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 09.06.2006
Cine a zis ca vrea motor de volga cu schimbator la volan....sa-si ia motor de Peugeot J5 sau Citroen C25 diesel de 2.5...... :D

#48
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007
Musai tre' sa-mi gasesc si eu o volga! E masina pe care mi-o doresc de vreo 20 de ani.
Un prieten de-al tatalui meu avea una si ma mai plimbam si eu cu ea(in dreapta)cand aveam 10-12 ani
A dat-o la remat,ca-i consuma mult si n-a gasit alt cumparator :ciocan: ... de ce n-am fost acolo! :(
Daca mai stie cineva vreuna in stare buna, nu neaaparat cu toate originale(ma atrage aspectul,nu motorizarea)
si la un pret decent il rog mult sa-mi dea de veste!
PROMIT o mare plimbare cu ea si multumiri nenumarate! :cheers:

#49
badegheo

badegheo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 21.10.2007
Super masina...eu as lua una si ar reconditionao. Mi se pare bestiala , plus ca e ditamai masinoaia...Cred ca are peste 2 ,3 tone....ar fi perfecta pt mine...

Nu ma pricep...dar sa mai aiba si tractiune spate...:DDDDD

#50
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006

View Postdjl, on Nov 4 2006, 11:50, said:

De notat că Volga are direcția pe sistem melc, nu pe sistem cremalieră, ceea ce o face mai ușor de condus.


S-o crezi tu :). Skoda S100 pe care o avea tata, D-zeu sa-i ierte pe amandoi :D avea directia pe melc. E adevarat, se manevra usor, dar avea un mare minus: Dupa viraj, directia nu revenea singura in zero, trebuia s-o aduci tu. Foaarte urat.

Referitor la Volga...acu multi ani, am cunoscut un nebun in Tm. Isi adusese omul un Masterati Quatroporte din Italia si n-a reusit sa-l inmatriculeze pentru ca...era chestia aia cu 8 ani. Si dupa ce s-a chinuit el ceva timp, a renuntat la idee si....avand o Volga, a luat motorul de pe quatroporte si l-a pus pe tanc. Fatza alora din BMW-ul care s-a zborsit la el la un semafor......priceless. I-a dat intre doua semafoare vreo 6 masini distanta....radeam de eram sub scaune.

#51
colea73

colea73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.03.2008

View Postolteanul, on Nov 4 2006, 13:08, said:

Și eu aș fi curios dacă e cineva pe aici care a condus o Volgă să ne spună ce părți bune și rele are.
Eu am o Volga din 1969 a avut motor de Aro de Campu Lung acuma fac un motor de volga cu pese noi de la rusi.
Am condus masina se conduce la fel ca o dacie numai ca dupa dacie nu intoarce nimeni capu.
Daca aveti nevoe de pese originale pot sa fac rost de ele.

#52
colea73

colea73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.03.2008

View Postolteanul, on Apr 22 2006, 16:05, said:

Undeva la țară.
Eu mă gândisem să-i pun un motor diesel că ar consuma mai puțin, dar varianta cu benzina ar fi avantajpasă pentru că la dezmembrări motoarele sunt mai ieftine.
Daca vrei sa ei masina punei motorul ei original , nu te lasa RARu sa pui alt motor si ar fi pacat sa pui alt motor o Volga care sa vandut in Romania are 95 cai
sau 90 nu stiu sigur dar mane pot sa va zic sigur nu vad care ar fi motivu sa schimbi motoru viteza maxima este de 135 cm ora

Edited by colea73, 20 March 2008 - 22:21.


#53
glofiizz

glofiizz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.02.2007

View Postcolea73, on Mar 20 2008, 21:38, said:

Eu am o Volga din 1969 a avut motor de Aro de Campu Lung acuma fac un motor de volga cu pese noi de la rusi.
Am condus masina se conduce la fel ca o dacie numai ca dupa dacie nu intoarce nimeni capu.
Daca aveti nevoe de pese originale pot sa fac rost de ele.
  

sefu da` un barkas 1000kk unde naiba pot gasi da sa fie intre 1970 si 1990
spor

#54
colea73

colea73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.03.2008

View Postglofiizz, on Mar 20 2008, 23:11, said:

sefu da` un barkas 1000kk unde naiba pot gasi da sa fie intre 1970 si 1990
spor
ba sefu zi si mie ce e ala barcas 1000kk

Edited by colea73, 20 March 2008 - 22:26.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate