Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RPL2021: Instructiuni auto-recenzare

Info Coronavirus/Vaccin vs. Fake News

Ajutor pentru refugiatii ucraineni

City break de 3-4 zile ce locatie...
 10 porunci

Mission: Impossible – Dead ...

Amenajare parcare interioara

Trotineta electrica noua cu 0,7 k...
 Netflix despagubeste statul itali...

Unde depun declaratia 230 redirec...

Reset la Windows 10 si reinstalar...

Redline T30 DVB T2/C
 Inchiriere auto intre 2 firme

Ce manager de fișiere gratui...

REZERVOR APA PENTRU IRIGATII GAZON

Laptop pentru pensionar

Bani din nimic

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

cattavencu

cattavencu

Senior Member

• Grup: Senior Members
Sa fie serioși, bursa e despre cine păcălește pe cine. Cine cumpără acțiuni, nu e nici pe departe interesat în mod real de ce produce firma aia, ci urmărește doar să găsească un alt individ căruia sa i le paseze mai scump.

Teoria prostului mai mare

Altminteri nu ar oscila la simple declarații.

Edited by cattavencu, 09 February 2021 - 02:19.

Qwerty69

Qwerty69

Member

• Grup: Members
Ieri mi-am vandut si eu ETH-ul....

L-am cumparat in 13.03.2020 cu ~ 500 Ron/ETH si l-am vandut ieri cu ~ 7000 RON/ETH (+ ~200 RON/ETH comision REVOLUT).
Chiar daca o sa creasca si mai mult nu o sa imi para rau sincer pentru ca am scos de 14 ori mai mult decat am investit. Imi pare rau ca nu am cumparat de mai multi bani. Mi-as fi permis sa investesc la vremea aia 4000-5000 Euro linistit, dar mi-a fost frica.

Sincer sa va zic la mine a fost mai mult o joaca.... aveam cont Revolut si am zis, "Hai sa cumpar si eu sa am acolo ceva moneda virtuala", BTC-ul era mult prea scump, nu imi permiteam si asa am ales sa "investesc" in ETH.

Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

Legendary

View PostQwerty69, on 09 februarie 2021 - 08:47, said:

L-am cumparat in 13.03.2020 cu ~ 500 Ron/ETH si l-am vandut ieri cu ~ 7000 RON/ETH (+ ~200 RON/ETH comision REVOLUT).
Chiar daca o sa creasca si mai mult nu o sa imi para rau sincer pentru ca am scos de 14 ori mai mult decat am investit. Imi pare rau ca nu am cumparat de mai multi bani. Mi-as fi permis sa investesc la vremea aia 4000-5000 Euro linistit, dar mi-a fost frica.

Nu se poate asaceva.Ai reusit sa vinzi? Si in profit? Mai sa fie!

Parca era o schema ponzi, parca nu puteai sa vinzi, parca toti pierdeau banii...Posted Image
Sigur nu esti d-al lu Bildenberg?Posted Image
Sunt curios daca macar acum ca au inceput companii serioase sa bage banii in crypto terminam cu tampeniile de genul celor emise de initiator.

Qwerty69

Qwerty69

Member

View PostJammalan-the-Prophet, on 09 februarie 2021 - 09:25, said:

Nu se poate asaceva.Ai reusit sa vinzi? Si in profit? Mai sa fie!

Parca era o schema ponzi, parca nu puteai sa vinzi, parca toti pierdeau banii...Posted Image
Sigur nu esti d-al lu Bildenberg?Posted Image
Sunt curios daca macar acum ca au inceput companii serioase sa bage banii in crypto terminam cu tampeniile de genul celor emise de initiator.

Am profitat de ocazie, dar totusi nu sunt convins ca e sau nu e o schema ponzi.

Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

Legendary

View PostQwerty69, on 09 februarie 2021 - 10:22, said:

Am profitat de ocazie, dar totusi nu sunt convins ca e sau nu e o schema ponzi.

Te iert numai pentru ca ai avut eth Posted Imagedaca ziceai asta dupa bitcoin Posted Image

Fjell

Fjell

Member

PSD ! Lasa vrajeala cu MLM sau cum sa faci bani in timp ce privesti reclame ! Baga-te in partidul sovieticilor, rupe curul celor care vor sa fie in top 10, succes adevarat ! Am avut un fost coleg de liceu, un tip haios, bagat in ultima vreme in jegul lui Dragnea ! Zau ca nu ii mai ajungi la urechi ! E boss de boss !

papagalu_motzat

papagalu_motzat

Member

Ar fi totusi o problema pe piata crypto.
Oamenii studiaza sa vada ce valoare e in spatele unei monede virtuale.
Sa luam LROND ca e romanesc .
Valoreaza 10 miliarde de dolari , toate monedele la pretu curent.
Ce are in spate LROND si ce ar putea face in viitor?
Are o procesare foarte rapida a tranzactiilor , are un walet , a listat pe Holoride , a cumparat un mic procesator de plati pe care vrea sa l faca mare .
Proiecte au si le si fac.

Ma intreb insa altceva.
Daca intra un jucator cu adevarat mare in aceasta piata ce se intampla?
Isi laseaza Facebook crypto moneda, ce se intampla cu celelalte?
Dar daca facebook cu google cu amazon cu microsoft si cu apple , pun toti din saracia lor bani si fac o moneda crypto?
Mai ramane ceva din restul de 500 de monede?Am pus 500 ca astea au potential , ele sunt vreo 7000.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate