Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Citroen C-Crosser vs Nissan X-Trail vs Renault Koleos

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.10.2004

View Postalexandrumihalache, on 07 februarie 2021 - 22:34, said:

Ma doare capul cu tine Posted Image)

Nu ai nicio treaba cu vreuna din cele 3 mașini, dar ești expert în explicații Posted Image)

Nu ma interesează dacă tu ți-ai lua o astfel de mașină, ca vreau sa îmi cumpăr eu, nu TU.

E plină țara de băgători de seamă Posted Image)

pe noi ne doare capu cu tine, ca o tot tii pe a ta. nu trebuie sa fiu expert in nici una ca sa stiu ce poti sa iei de 5k euro de pe olx din gama prezentata de tine.  oricum e o loterie, asa ca ia ce ai gasit si fa un jurnal de bord.

#20
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Am uitat... ai adus in discutie si cutia automata. Posted Image

#21
alexandrumihalache

alexandrumihalache

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.08.2016
Truculmagic, waterman, mersi mersi, o sa țin cont

#22
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
SUV sau crossover multumitor sub 10.000 nu vei gasi pe piata, poate eventual sa il preiei de la vreun amic.
Cei care au masini bune, bine intretinute nu le pastreaza pana cand ajung de 5000 sau nu le vand. De obicei se cedeaza in cercul de apropiati.

O masina care iti permite sa faci iesiri usoare pe teren si sa cari diverse incepe sa aiba statut de utilitara si automat va fi mai pretuita.
In lumea celor care fac iesiri off-road este o regula simpla, un SUV cumparat ieftin va costa inca o data pe atat in service.

Edited by terratec, 07 February 2021 - 23:48.


#23
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Nu baga in seama haterii.

Gasesti un Touareg putza de maimuta in banii aia lejer, automat, diesel 200+ armasari

Rasturnat de maxim 2-3 ori...pe an

Edited by Ythrixium, 08 February 2021 - 01:37.


#24
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Ce-mi plac mie mamicile profesioniste din 2021, care-si duc plozii la gradi' cu jipanul. Ca doar nu-s mai proaste ca vecina de la 2. Sa fie copchiii in siguranta bre..

#25
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postterratec, on 07 februarie 2021 - 23:36, said:

In lumea celor care fac iesiri off-road este o regula simpla, un SUV cumparat ieftin va costa inca o data pe atat in service.

Am patit Posted Image

#26
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

View Postalexandrumihalache, on 07 februarie 2021 - 20:27, said:

Salutare, vreau sa cumpar un crossover pentru sotie si bebe, automata, 2009-2011, buget 5000e. masina o sa mearga 5000km/an, naveta scurta, Bucuresti Nord. Ce pareri aveti de cele 3 masini, dar sunt deschis si la alte variante. Ma intereseaza sa iau ceva care sa aibe un consum decent, costuri intretinere modice, practic sa iau o masina care sa tine cu "casa" Posted Image

Am avut Opel Corsa, Astra, Insignia, deci stiu ce insemna sa ai o pedeapsa la casa omului. In prezent am un Peugeot 308 SW 2014, care de 1 an doar consumabile si un consum de 6 mixt(80% oras).
Poti sa completezi lista cu un VW Tiguan cu DSG. E peste cele prezentate.

#27
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Sandero Stepway nu ar fi de ajuns?

Mai ales pentru doar 5 mii de km pe an. Dar nu e automata (si nu-ti recomand sa iei varianta aia robotizata, a fost cu multe probleme)

Uite unul din multele clipuri cu teste offroad:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nWk6XDD5SE8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mai caut, erau niste clipuri faine facute de unii de prin America de Sud (nu stiu din ce tara exact), ramaneai masca vazand pe unde cocotau Sandero Stepway.

Edited by cattavencu, 08 February 2021 - 09:41.


#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmariovrs, on 08 februarie 2021 - 06:55, said:

Ce-mi plac mie mamicile profesioniste din 2021, care-si duc plozii la gradi' cu jipanul. Ca doar nu-s mai proaste ca vecina de la 2. Sa fie copchiii in siguranta bre..
Pentru ca altfel blochezi strada cu ditai jipanul decat ai face-o cu un ... golf si in plus scapi si de imaginea de sărac.

#29
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postalexandrumihalache, on 07 februarie 2021 - 20:27, said:

1. crossover ... 2011, buget 5000e.

2. 5000km/an ... consum decent, costuri intretinere modice

#2 este oarecum irelevant si ar trebui sa il foloseati in avantajul tau, nu impotriva ta.

Adica, renunta la pretentia de consum mic pentru ca nu faci km multi si ai sansa sa gaseati masina acceptabila chiar si in 5000 de euro.


Nu din 2011, evident.

Vreun Jeep Compass sau altceva de genul asta, masini mai putin cautate, cu motor de peste 2L benzina. Nu va fi super masina dar la 5000km pe an, cum o iei asa o vei avea pentru cativa ani. De aia e bine sa cauti in primul rand ceva in stare buna si mai putin dupa consum sau intretinere.

Edited by underb, 08 February 2021 - 09:52.


#30
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.10.2004
da are vre-unu din voi masinile din titlu ? ca altfel vorbiti degeaba...

#31
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postrim80, on 08 februarie 2021 - 09:08, said:

Poti sa completezi lista cu un VW Tiguan cu DSG. E peste cele prezentate.

Cand gasesti tiguan cu DSG in stare buna la 5k euro sa ma anunti. Si sa nu fie euro 4 si daca se poate 4x4. Posted Image

#32
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
SUV ca sa faci naveta scurta si 5000E e absurd, cand iti pica un brat, o bieleta sau mai grav ceva pe la cutia de transfer plangi langa masina cand iti da devizul in service. Ia-ti o compacta pe benzina si nu iti trebuie nimic mai mult. E greu sa epatezi cu SUVul cu 5000E in buzunar. :)

#33
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.10.2004
mama ce ma distreaza topicu asta..dupa cat s-a luat de raspunsurile mele la inceput :))))

#34
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
fara rautate... acum am vazut tot pe softpedia un topic a unei persoane care si-a luat un BMW seria 1 F20 si era atat de surprins ca a trebuit sa schimbe distributia si volanta l-a costat 1200 euro!!!
vorba aia "nu fi ca Ion"!!!
din cele 3 masini poate doar un Koleos calarit bine, inregistrat ca utilitara sa gasesti la cei vrei tu!
de la x-Trail ia-ti gandul la banii aia!

#35
alexandrumihalache

alexandrumihalache

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.08.2016
Foarte bune sfaturile, mersi pentru Sandero, Tiguan și Compas.... Chiar o sa caut și Suzuky SX4, Vitara, Toyota Rav4, an mai mic.

Iau un crossover, adică un suv mai mic pentru poziție înaltă de condus, garda ceva mai mare pentru borduri. Am copil mic și ma interesează ceva mai multa siguranță, iar mie un suv-ulet îmi inspira asta. Nu suvar de grandomanie și nici nu vreau sa par barosan.

Smoke, se pare ca pot primi și sfaturi utile, chiar dacă nu toți au acele mașini, dar cel puțin au ajutat cu un sfat. Tu doar ai vrut sa faci pe interesant și ai dat în cap ca nu se poate și gata. Și oricum nu ma interesează ce mai scrii :))

#36
alexandrumihalache

alexandrumihalache

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.08.2016
I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

Skoda Skoda Yeti 1.2 TSI DSG GPL
First Registration: 11/2011 Mileage: 207.753 km Fuel: LPG Power: 77 kW (105 Hp)
Price: €4,700

https://suchen.mobil..._medium=android

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate