Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 

Pot plati online o rata pt card de cumparaturi Raiffeisen?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
vault13

vault13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.02.2009
Salutare. Contul meu bancar este la BCR, dar am si un card de cumparaturi fara dobanda Raiffeisen. In trecut plateam ratele la acel card la ghiseu bancar, dar acum cu pandemia parca as vrea sa evit. Se poate sa transfer bani de pe cardul BCR sa platesc rata la Raiffeisen? Daca da, cum se face? Site-ul Raiffeisen este vraiste, lipsit de orice informatie utila. Multumesc

#2
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,586
  • Înscris: 13.03.2005
Afli contul bancar aferent cardului de credit Raiffeisen și faci transfer bancar din BCR in acel cont. Varianta 2: înrolezi ambele carduri in aplicația Volt si portezi banii de pe cardul BCR pe cel Raiffeisen. In acest caz nu ai nevoie de cont.

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,026
  • Înscris: 24.02.2006
cauti pe extrasul de cont de la Raiffeisen "cont rambursare" si virezi banii in acel cont cu un ordin de plata (transfer bancar).

#4
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Poti face transfer direct din aplicatia de la BCR in contul de rambursare de la raiffeisen.

Eu sunt in situatie similara, doar ca e vorba de card Avantaj si transfer din aplicatie de la Raiffeisen sau OTP, dupa cum sunt mai avantajat (cashback).

#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,787
  • Înscris: 30.08.2006
Varianta Volt sau internet banking de la Raiff. Eu am cont in BT si ING si pot transfera bani de pe un card pe altul instant. Cu aplicatia de BT e joaca de copil. Cu volt e la fel de simplu si gratuit in limita unui transfer pe luna. Cu Libra Journey transferul intre carduri se poate face in 5 minute de la instalarea aplicatiei dar e 0.95 lei transferul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate