Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Al nostru Hagi #10 implineste astazi 56

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
domne problema romaneasca e ca pe vremuri ce era romanesc era supralicitat.  noi credeam ca hagi era nr 1 , dar doar ca nu prea eram obisnuiti cu concurenta externa.  jucatorii romani odata plecati pe la real sau barca s-au gasit cu campionate puternice fara blaturi si etc.  asa ca a rezultat o revenire la realitate  Jucatorii romani nefiind atat de tari cat se credea

#20
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
UIte asa imbatranim si noi, ultimii romani care au avut echipa de fotbal.
La multi ani, Hagi!

#21
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
"In 10 ani fotbalul nostru se duce". Atat! La Multi Ani, Gicuta!

#22
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
la mulți ani hagi! la mulți ani ronaldo cr7! la mulți ani neymar! fără voi viața ar fi mai puțin frumoasă!
am văzut miniștri mai inculți decât hagi! viața îl judecă ptr cariera de fotbalist,antrenor și investitor în fotbal! nu ptr ce spune. omul ăsta,plus alți 15-16 jucători, a scos zeci de mii de români în stradă, și nu ptr vreo revendicare politică sau economică. cine n-a trăit fiorul ăsta,n-are ce comenta.

#23
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

View Postsanderoalex, on 05 februarie 2021 - 16:17, said:

la mulți ani hagi! la mulți ani ronaldo cr7! la mulți ani neymar! fără voi viața ar fi mai puțin frumoasă!
am văzut miniștri mai inculți decât hagi! viața îl judecă ptr cariera de fotbalist,antrenor și investitor în fotbal! nu ptr ce spune. omul ăsta,plus alți 15-16 jucători, a scos zeci de mii de români în stradă, și nu ptr vreo revendicare politică sau economică. cine n-a trăit fiorul ăsta,n-are ce comenta.
Zecile alea de mii iesiti in strada au produs:
- geamuri sparte la case
- geamuri sparte la autoturisme
- gunoaie lasate pe strada
Atat....
:D

#24
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,212
  • Înscris: 06.01.2007
Hagi a fost cel mai bun fotbalist care la avut Romania.

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postwaterman, on 05 februarie 2021 - 15:18, said:

Să vă trăiască feciorul !


Attachment a2ZX3Me_460s.jpg

:))))))))))))))
Asta e cred ca "afirmatia anului" :))))))))

#26
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Pentru cei mai mici care poate nu stiu ce fotbal aveam prin 90, cand juca Romania, erau strazile ca-n Nevada: nici tipenie. 90 minute eram in transa. Ziceai ca urmaream un razvoi. Si nb, eu NU sunt microbist, chiar deloc. Dar 90 minute atunci, se juca. NU aveai timp sa te duci la frigider. Nu stiu daca ma intelegeti. Ma uitam cu tata la meci. Auzeai peste tot " ba, a-nceput?! La cat e?".
Eram flacau pe atunci...uitam si de gagici cand juca Romania. Singurul mod in car eimi palce aculoarea galben. De fapt, o iubeam. Mai gasesti asa ceva acum?! Fotbalul romanesc este o manea. Jenant. Numai vedete. Naiba o sa-si mai aduca aminte cand vor face astia 56 ani. Iar Hagi a stiut una. Dar bine.

#27
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pe vremuri eram la campionate cu tabelele cu grupele si echipele, notam scorurile si etc , calculam sa vad cine se va califica etc etc ma uitam cu tata la meciuri si la comentarii , se discuta 1 zi doar de meciurile zilei.  azi nu ma uit la campionate , parca e plictiseala , nu se compara cu campionatul 1994.  eram seara cand eram licean pana tarziu uitandu-ma la comentarii si etc la etapele cu echipele romane , duminica erau.  era o placere sa vad.  azi plictiseala multa

Edited by karax, 05 February 2021 - 17:14.


#28
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009

View Postneks, on 05 februarie 2021 - 16:24, said:

Zecile alea de mii iesiti in strada au produs:
- geamuri sparte la case
- geamuri sparte la autoturisme
- gunoaie lasate pe strada
Atat....
Posted Image
au produs mult mai mult decât o vei putea face tu vreodată. eu nu țin minte ca după vreun meci al naționalei să se fi întâmplat ce scrii tu acolo.

#29
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
La multi ani !
A fost un jucator bun, a avut noroc sa faca parte dintr-o generatie destul de buna de fotbalisti (vezi cazul Luceafarul).
Cand era tanar, i-a placut fotblul, nu scoala; si asta se cam vede; dar, incearca sa dea ceva inapoi, sa ajute si alti tineri fotbalisti. E de apreciat. Asta din afara... nu il cunosc ca om.. posibil ca in realitate sa fie altfel (vezi cazul antrenorilor care cer bani cu nesimtire fotbalistilor ca sa ii bage in echipa si la televizor se dau curati si cinstiti).
Nu stiu cand o sa mai prind sa mearga Romania la vreun mondial, eventual sa si castige 2-3 meciuri... oricum, deja nu ma mai intereseaza nationala... s-a dus tineretea noastra.. ma trezeam noaptea sa vad Romania-Columbia si Romania castiga.... ce vremuri...

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostYOUR_GOD, on 05 februarie 2021 - 16:49, said:

Pentru cei mai mici care poate nu stiu ce fotbal aveam prin 90, cand juca Romania, erau strazile ca-n Nevada: nici tipenie. 90 minute eram in transa.

Posted Image Pai daca altceva nu aveai de facut Nu calculator, nu telefon, nu internet, nu mall, nu facebook, nu tiktok, nu instagram, nu alte canale ca acum (puzderie de posturi tv), nu tablete, nu laptop, nu netflix pe tv, nu jocuri pe pc, nu CS GO sau ce se mai joaca in nestire acum (PUBG/FORTNITE)

Edited by MembruAnonim, 05 February 2021 - 17:50.


#31
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostMembruAnonim, on 05 februarie 2021 - 17:48, said:

Vezi ca eu apartin altei generatii. Pe noi nu ne puteau tine in casa. Intram totusi, de buna voie, pentru fotbal. Deci nu ca nu aveam ce face. Ca stateam afara de dimineata pana seara si intram in casa numai cu cearta.

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostYOUR_GOD, on 05 februarie 2021 - 17:58, said:

Vezi ca eu apartin altei generatii. Pe noi nu ne puteau tine in casa. Intram totusi, de buna voie, pentru fotbal. Deci nu ca nu aveam ce face. Ca stateam afara de dimineata pana seara si intram in casa numai cu cearta.

Nu o lua in nume de rau, achiesez la ideea ta, sunt de aceeasi varsta cu tine probabil. Ca si eu cu greu eram bagat in casa de maica-mea pe la 10 seara vara cand eram prichindel. Posted Image
Dar ziceam ca daca ar fi fost si alte metode de petrecut timpul atunci, probabil nu erau toti cu ochii la meci. Si eu am crescut cu Hagi in sensul ca urmaream meciurile cand juca nationala.
Citeam mult pe vremea aia, altceva nu aveai ce face. TV cu ceva relevant canci. Abia prin 90 si ceva au aprut tv-urile color in masa si mai dadeau sambata parca seriale gen Xena, Aventurile lui Hercule etc. Dupa au urmat telenovelele, Dalas etc, altceva nu prea gaseai (seriale ma refer)

Edited by MembruAnonim, 05 February 2021 - 18:05.


#33
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostMembruAnonim, on 05 februarie 2021 - 18:04, said:

Cred ca am inteles ce ai vrut sa spui si chiar daca aveai un punct de vedere diferit, nu as fi luat-o personal.
Eu citeam atunci, cand gaseam carti, ca nu se gaseau usor, dar...citesc si acum. Faptul ca pot irosi modul in mai multe feluri, nu a inlocuit placerea de a citi, fie aceasta si intr-un format care sa tina pasul cu vremurile si anume electronic.
Iar fotbal se joaca si acum. Multi tineri merg la cluburi, merg pe stadioane etc. Chiar daca ar putea face altele.
Si revin la mine, un nemicrobist. Daca ar juca iar acea Romania, m-as uita. Adica o echipa chiar de acum, dar care sa te tine cu ochii pe minge. Acum, fotbalul inseamna mai mult pariuri sportive, combinatii etc.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostYOUR_GOD, on 05 februarie 2021 - 18:19, said:

un nemicrobist. Daca ar juca iar acea Romania, m-as uita.


Subscriu ;)

#35
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 03.10.2019

View Postericmario, on 05 februarie 2021 - 15:17, said:

Dumnezeu să-l ierte.
un   gest  de om incult  si lipsit de respect   , atat la dus mintea sa scrie despre unul din cei mari fotbalisti  Romani  .  Gica   Hagi    este un Rege  al  Romanilor   .  Ma emotioneaza mereu cand revand   reusitele sale  de la echipa nationala   si de la vechia si adevarata Steaua  Bucuresti  !   La   multi  Ani   !    [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DBA1TS56chA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
#  iar  tie  Dumezeu sa te ierte   ,   ,, saracule ''

#36
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://scontent.fotp3-3.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/27503997_928394130671531_8537780731792004118_o.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=c67LgE_-CXsAX_IkTo9&_nc_ht=scontent.fotp3-3.fna&oh=48e9d2e7aa99fa3c93f554ca19a70445&oe=60436384 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La Multi Ani Maestre Hagi! Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by xmanyacs77, 05 February 2021 - 18:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate