Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

PS Vita

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 02.10.2006
Salutare! Cum nu am avut niciodata o consola portabila Playstation si avand in vedere ca acum se gasesc la preturi mici second hand e drept as dori sa iau una. Am vazut ca sunt mai multe modele si nu stiu spre ce model sa ma indrept. Mai apar jocuri noi de PS Vita?

Edited by maimutzica, 05 February 2021 - 09:39.


#2
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009
Salut!

Anul trecut mi-am luat si eu un PS Vita.

Jocuri se mai lanseaza (dar foarte "firav" si majoritatea sunt cam "japoneze" in stil si structura). Jocuri facute de marile case de productie nu se mai lanseaza pentru ca nici Sony nu mai ofera suport pentru consola.

Daca o iei la pret bun (300-500 ron) merita. Sunt cateva jocuri foarte dragute, dar nu prea mai poti juca nimic online, deci doar solo.

Ai varianta initiala (fat Vita - cea putin mai groasa, dar cu ecran OLED). Eu am ales varianta slim (care are ecran LCD, este mai subtire, are memorie interna 1GB si cablu micro USB care se potriveste de la orice alt incarcator. Cea "fat" are un cablu de incarcare proprietar si nu are memorie interna).

In esenta sunt ok ambele; ia-o pe cea pe care o gasesti cea mai ok (adica sa nu aiba ecranul zgariat, sa ii functioneze joystick-urile si butoanele fara probleme). Daca ai PS4 poti juca remote jocurile de PS4 pe Vita, asa ca iti deschide noi "orizonturi" :-)

#3
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 02.10.2006
Multumesc, dar bateria oare mai e buna dupa atatia ani?

#4
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009
A mea tine inca cateva ore. In cel mai rau caz o poti schimba relativ usor, dar sa stii ca au fost device-uri bine facute si daca nu au fost abuzate excesiv inca se tin bine!

#5
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
iti recomand modelul slim chiar daca are LCD, e mai subtire si mai nou. Eu il folosesc strict pentru remote play, in rest e cam inutil.Am si PS TV, pe care ti-l recomand daca vrei sa joci jocurile de vita, plus ca daca ai si PS si PS TV legate pe cablu in camere diferite te poti juca de la oricare dintre ele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate