Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator
 

GDPR si anunturi personalizate

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
jimmyy

jimmyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 21.04.2008
Salut,

Potrivit GDPR vizitatorii unor site-uri trebuie sa fie anuntati cum vor fi tratate datele lor personale.

Din punct de vedere al GDPR-ului, se pot pune doar anunturi personalizate, informand utilizatorul, binenteles.
Problema mea e ca din punct de vedere tehnic nu pot sa implementez alegerea aceea cu anunturi personalizate sau nu pentru fiecare vizitator. M-am chinuit, mi-am pierdut ore, am ajuns la concluzia ca nu pot.

Acum servesc doar anunturi nepersonalizate pentru toti vizitatorii site-ului.

Daca as schimba toate anunturile sa fie personalizate, si apoi sa informez binenteles vizitatorii, si sa le explic ca daca nu vor anunturi personsalizate atunci sa nu vina pe site-ul respectiv, pot sa plece. In principiu e si asta o alegere dar e una de genul totul sau nimic.

Daca mi-ati da o referinta al unui articol din GDPR cu legatura la alegerea asta as fi interesat, sau un document de la grupul acela de lucru al articolului 29.


Imi imaginez ca sunt site-uri care fac asta, dar nu ma intereseaza ce fac altii, ma intereseaza daca e legal sau nu.

Va multumesc

#2
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020
N-ai ce face, e un moft imprumutat de la prealuminatii din vest. Ca multe altele care n-au nicio legatura cu realitatile romanesti. Doar ca sa fim la moda.

Edited by rim80, 04 February 2021 - 09:02.


#3
emilia26

emilia26

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.02.2023
Buna tuturor!

Ma puteti ajuta va rog cu un model de notificare recipient ca a primit un email cu date confidentiale, email care nu ii era adresat lui? In care i se specifica sa il stearga, sa confirme ca nu l a citit etc. Ce alte date ar trebui sa contina? Multumesc anticipat!

#4
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,571
  • Înscris: 13.03.2005
Bună,

Vă scriu în legătură cu un email trimis din greșeală către adresa dumneavoastră. Acest email conține date confidențiale și nu era destinat să ajungă la dumneavoastră.

Vă rog să luați la cunoștință că acest email nu vă este destinat și să îl ștergeți imediat din toate folderele dumneavoastră, inclusiv din coșul de gunoi. Vă asigurăm că am luat măsurile necesare pentru a asigura confidențialitatea datelor noastre.

Dacă, din greșeală, ați deschis sau ați citit acest email, vă rugăm să ne informați cât mai curând posibil și să ștergeți toate copiile acestuia.

Vă mulțumim pentru cooperare și ne cerem scuze pentru orice inconveniență cauzată.

Cu stimă,
[semnătura]






Te-a ajutat ChatGPT

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate