Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Internet Orange Home!

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Salutare,
Cei de la Orange m-au contactat cu oferta de nerefuzat, tv+internet 500mb prin fibra cu 5eur/luna iar că sa mă convingă l-au redus și mai mult. Tv-ul nu mă interesează deloc dar viteza aproape dublă la jumătate din pret e tentant.
Acum am RDS care merge brici nu mă pot plânge dar mă întrebam dacă am dublu viteza la jumătate de preț de ce nu?
A folosit careva net de la ei ? E ok?
Mulțumesc anticipat!

#2
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Da, sunt super OK, tine-te bine, urmeaza haterii cu comentarii :)

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe ce perioada este contractul? 5eur/luna toata perioada contractuala? Sau dupa 6/12 luni pretul revine la normal?

5euro/luna net 500 si tv este chiar ireal de frumos.  Daca zici ca au mai redus si din aia 5 euro.. zici ca e ceva putred Posted Image)

Edited by MembruAnonim, 03 February 2021 - 19:54.


#4
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

 MembruAnonim, on 03 februarie 2021 - 19:53, said:

Pe ce perioada este contractul? 5eur/luna toata perioada contractuala? Sau dupa 6/12 luni pretul revine la normal?

5euro/luna net 500 si tv este chiar ireal de frumos.  Daca zici ca au mai redus si din aia 5 euro.. zici ca e ceva putred Posted Image)
Contractul e pe 24luni, pe mine nu m-a interesat deloc TV-ul pur si simplu, cam de asta a scazut ca nu ma convinsese, acum o sa vad cum e, am o perioada de proba de 14 zile daca nu e in regula raman la digi. Speram sa am ceva pareri si de la altii inainte de instalare....

Edited by maladetz, 03 February 2021 - 21:24.


#5
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 26.06.2009
Daca suna prea bine sa fie adevarat probabil este! ;-)

Internetul pe fibra optica este foarte ok (oferit in general pe suport Telekom, uneori cu fibra proprie).

Poti sa le ceri contractul inainte sa il vezi. Sau vin sa iti instaleze si vezi atunci contractul (oricum ai 14 zile sa te razgandesti asa ca poti sa ii las sa il instaleze, il testezi si spoi in inchizi daca esti nemultumit).

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 maladetz, on 03 februarie 2021 - 21:12, said:

Contractul e pe 24luni, pe mine nu m-a interesat deloc TV-ul pur si simplu cam de asta a scazut ca nu ma convinsese, acum o sa vad cum e, am o perioada de proba de 14 zile daca nu e in regula raman la digi. Speram sa am ceva pareri si de la altii inainte de instalare....

De curiozitate, cat au mai scazut din cei 5 euro?

#7
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

 MembruAnonim, on 03 februarie 2021 - 21:16, said:

De curiozitate, cat au mai scazut din cei 5 euro?
L-a redus la 2 euro =)), dar doar daca acceptam in momentul ala :)

Edited by maladetz, 03 February 2021 - 21:25.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 maladetz, on 03 februarie 2021 - 21:24, said:

L-a redus la 2 euro =)), dar doar daca acceptam in momentul ala Posted Image

Lasa-ma sa inteleg. Deci 2 euro/luna NET 500 si cablu TV.

Total 48 euro pt doi ani si ai net si TV. Posted Image
Este corect?

Edited by MembruAnonim, 03 February 2021 - 22:39.


#9
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

 MembruAnonim, on 03 februarie 2021 - 22:39, said:

Lasa-ma sa inteleg. Deci 2 euro/luna NET 500 si cablu TV.

Total 48 euro pt doi ani si ai net si TV. Posted Image
Este corect?
Da, dar sincer nu-mi pasa de TV, am renuntat la TV acum 10 ani, nu urmaresc, deci m-am raportat doar la internet insa tare am senzatia ca au niste chirii si comisioane ascunse pe undeva de care nu au mentionat....
Inca astept pareri de la cei care au trecut deja pe orange sau nimeni nu a facut-o? :)

#10
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
In cazul ofertelor, se minte prin omisiune. De ex, ai reducere la abonament dar persoana cu care ai vorbit, "a uitat" sa precizeze ca reducerea nu e pt toata perioada contractuala, e doar pe 6 luni.
E o supozitie, mi s-a intamplat de cateva ori, nu neaparat in domeniul acesta. Trebuie cerut contractul (scris) prin email, citit cu atentie absolut tot pana la ultimul cuvant.

#11
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View Postaltuser09, on 04 februarie 2021 - 07:56, said:

In cazul ofertelor, se minte prin omisiune. De ex, ai reducere la abonament dar persoana cu care ai vorbit, "a uitat" sa precizeze ca reducerea nu e pt toata perioada contractuala, e doar pe 6 luni.
E o supozitie, mi s-a intamplat de cateva ori, nu neaparat in domeniul acesta. Trebuie cerut contractul (scris) prin email, citit cu atentie absolut tot pana la ultimul cuvant.
Sunt de acord. Dar nu este nimeni pe forumul asta care foloseste deja internetul de la ei?

#12
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Am folosit cateva zile (aveam o parola de Orange) la un prieten. foarte stabil. Cred ca era fibra lor (pe un speed test imi arata Orange, nu Telekom).

In cel mai rau caz renunti dupa 14 zile.

Sincer, as vrea si eu servicii fixe de la Orange, dar trebuie sa astept comisia europeana sa-si dea acordul pentru achizitia Orange a sarmelor Telekom.

#13
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 26.06.2009

View Postmaladetz, on 03 februarie 2021 - 23:43, said:

Inca astept pareri de la cei care au trecut deja pe orange sau nimeni nu a facut-o? Posted Image
Ba da si ti s-a spus ca este ok.

NU exista o astfel de oferta la pretul ala. Ceva nu ti s-a spus si de asta era interesant sa ne spui ce scrie in contract dupa ce il primesti!

#14
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Au venit si mi-au instalat internetul, ca viteza wifi e peste RDS cu routerul lor huawei, chiar nu ma asteptam sa-mi puna un router cu viteza asa buna pe wifi, singura diferenta e la ping, RDS are 3ms iar orange are 13ms. In afara de jocurile online m-ar afecta acel ping? 10ms e diferenta asa mare?

#15
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Presupun ca ne poti da tu un update, cum e? All good?
Acel 10ms nici nu cred ca o sa il simti orice ai face, parerea mea.

#16
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 13.01.2013
si eu am semnat pe cel de 5 euro cu 500mbps tv maxim, 2 cam uri incluse, aveam 10 euro cu un cam, am inteles ca routerul cel nou cu 4 antene home box 1000 e mai bun decat huawei ul ala aparut acum un an cu usb sharing si 5ghz

#17
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Baieti revin cu feedback, intr-adevar platesc 2 euro/luna Posted Image , internetul e ok, ping-ul ala de 10ms nu-l resimt. m-am lasat de ceva vreme de gaming probabil de asta nu-l resimt :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate