Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

nedumerire ebay

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
doresc sa achizitionez si eu ceva de pe ebay,dar am o nedumerire legata de descrierea unor produse.

-Daca in dreptul unui produs scrie doar: Used ,este neaparat 100% sa fie si perfect functional,sau trebuie pe langa Used sa scrie si : good working condition?

Va intreb pe voi ca am incercat sa iau legatura cu diferiti vanzatori de acolo si unul singur nu catadicseste sa- mi raspunda.Vad ca de la o vreme nici un vanzator nu mai raspunde la mesaje pe ebay.Si vorbesc despre vanzatori cu calificative  de 99.6% respectiv 99.8%.
Vreau sa cumpar un dvd de acolo dar scrie in dreptul lui doar : Used. si nu stiu daca este si perfect functional

Edited by gordon_93, 01 February 2021 - 19:45.


#2
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Multi din cei ce vand nu baga in seama pe cei cu feedback modest.Incearca sa stapinesti bine limba pe acel ebay de unde cumperi.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Singurele care conteaza sunt: https://www.ebay.co....ondition_1.html

#4
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021

View PostMizu, on 01 februarie 2021 - 20:00, said:

Singurele care conteaza sunt: https://www.ebay.co....ondition_1.html

View Postmcd2020, on 01 februarie 2021 - 19:59, said:

Multi din cei ce vand nu baga in seama pe cei cu feedback modest.Incearca sa stapinesti bine limba pe acel ebay de unde cumperi.
lb. engleza o stapanesc foarte bine,stiu si eu ca used inseamna folosit,dar nu e neaparat sa fie si in conditie buna de functionare,aici era nedumerirea mea.Am mai cumparat din afara de pe alte siteuri,dar de pe ebay nu am avut ocazia sa cumpar pana acum.Ce repede mai sariti cu hateul asta.

mizule,gata m-am edificat acum,deci este functional si produsul in dreptul caruia scrie :Used
mersi

Nu mai aveam nici o nedumerire daca in dreptul produsului scria clar: is in good working condition,dar cand scrie doar Used e normal sa am banuieli poate sa aiba si 1000% trader rating,atata vreme cat totul e la ghici,si e in ceata.
Mizu mi-a arata acum ce insemna Used,gata m-am edificat

Edited by gordon_93, 01 February 2021 - 21:37.


#5
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Vrei sa-l cumperi de peste balta sau de pe insula?Ca,cat dai pe transport cred ca te costa DVD-ul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate