Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Cablul original de iPhone/iPad are Chip in capatul cablului

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 17.06.2011

 dexterash, on 31 ianuarie 2021 - 14:24, said:

Momentul ăla când ar trebui să îți dai seama că ești prea sărac pentru iPhone dacă nu îți permiți un rahat de cablu.

Dar, hei, hai sa facem liste cu cabluri, să căutăm, sa vedem, că poate economisim 20 de lei la cumpărat un cablu. Asta in contextul in care nu garantează careva că un tip de cablu cumpărat va fi la fel în viitor. Eh, ce sa zic, sporuri!
Poate omul vrea un cablu mai de calitate ca cel facut de Apple....

Eu am telefon de servici iphone, care in 4 ani am schimbat vreo 8 cabluri, toate originale.... deci un cablu de la ei ma tine aprox 6 luni. Poate sunt oameni care nu vor sa schimbe cablu la fiecare 6 luni.

Telefon personal am un Samsung, care are USB-Type C, unde cablul are 2 ani....

De ce Samsung poate face cabluri de date sa reziste peste 2 ani si Apple nu e in stare???????????

Edited by Qwerty69, 02 February 2021 - 12:01.


#38
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Nu stiu ce cabluri cumparati voi, insa mie nu mi s a rupt niciunul. Am unul usb C luat de cam 1 an jumatate si e “ca nou”.

#39
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 Qwerty69, on 02 februarie 2021 - 11:59, said:

De ce Samsung poate face cabluri de date sa reziste peste 2 ani si Apple nu e in stare???????????
De ce la unii se sparge ecranul telefonului dupa nici 3 luni si la altii rezista cu anii? Pentru ca-s producatorii prosti, nu?!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate