Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Relatia virtuala online cu un alt barbat, este inselat ?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
327 replies to this topic

#37
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004

View Postsilesax, on 30 ianuarie 2021 - 19:54, said:

neapărat să faceti unu sau doi copii, v a consolida relatia  
Posted Image))))
:))) I know sarcasm when i see it :)))

View Postwaterman, on 30 ianuarie 2021 - 19:50, said:

Sunt curios doar de ce zice ala ca ești abuziv ...
Pentru ca o vreau doar pentru a imi face un copil, pentru ca am avut niste excese de furie si nervi pentru ca nu stiam de unde vin anumite vorbe din gura ei.... pana am aflat de american.

#38
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,604
  • Înscris: 12.06.2010
Ea te-a inselat virtual. Faceti o excursie pana la Vaslui, poate pricepe ca asa o "bati" si tu, virtual. Apoi fiecare pe drumul lui. Dar daca va iubiti ori il chemati si pe american sau o vecina sa vedeti cum e menage a troix. Doi plozi mai lipseau im ecuatia cu americanu'... Sa va bateti si pe ei, sa stea o luna aici si una peste ocean...
Mosule, stai de vorba cu nevasta-ta si luati-va la revedere pana nu ajungeti sa va urati unul pe altul.

#39
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postsurcix, on 30 ianuarie 2021 - 19:29, said:

Ma consider un familist convins, eu nu as face ever asa ceva, si nici nu as pune-o pe ea in astfel de situatie. O iubesc foarte mult, din multe motive.

View Postsurcix, on 30 ianuarie 2021 - 19:37, said:

Avand in vedere ca avem probleme si suntem amandoi frecati la icre de munca excesiva si probabil si la un pas de depresie... intreb din nou: inselatul emotional este la fel, mai usor sau ma grav decat cel fizic ?

View Postsurcix, on 30 ianuarie 2021 - 19:43, said:

Fizic, ma simt prin prisma pozelor, discutiilor si telefoanelor respective... iar emotional, ma simt ca un gunoi, simt ca si-a batut joc de tot ce era mai intim intre noi. Tot ce discutam cu ea, afla el. Si ii baga ei in cap ca nu o merit, ca sunt abuziv, i-a recomandat chiar sa stea la mama ei cateva zile, ceea ce a si facut nevasta-mea.

View Postsurcix, on 30 ianuarie 2021 - 19:48, said:

Initial i-a placut ca a ascultat-o cand eu eram rupt de oboseala de la turele de noapte... apoi i-a placut ca a excitat-o... iar acum ma tot gandesc unde ar fi dus relatia asta a lor daca nu aflam ?

Ești îndreptățit să te consideri înșelat. Ce faci de acum încolo depinde de câtă implicare mai puteți oferi și de câtă putere vă adunați amândoi să vă spuneți lucrurile, chiar dacă sunt dureroase, pe șleau.

De când ai aflat în ce termeni sunteți? Ce faceți unul în prezența celuilalt? Ce a făcut ea să te convingă că a fost un fleac nesemnificativ? Simți că te iubește?

#40
dana_alexa_92

dana_alexa_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 12.08.2019
Sora mea vb cu prietenul ei in fiecare zi pe whatzapp si barbatsu nu se crizeaza

#41
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 13.09.2007
intrebarea nu e daca se contorizeaza ca fiind inselaciune, ci mai degraba mai poti avea incredere ca ea are sentimente pt tine ?

#42
_InterStellar_

_InterStellar_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 24.01.2021

View Postsurcix, on 30 ianuarie 2021 - 19:55, said:

Deci... eu si sotia 32 de ani... domnul din America 49 de ani, divortat cu 3 copii, 2 joburi... cum vine asta ? Din vorbele ei l-a vazut mai matur si trecut prin viata. A trecut prin multe, il apreciaza mult ce pot sa zic ...
Pai da, il considera mai smecher, e mai dotat etc. E o evadare si atat. Vrea sa se simta dorita, apreciata in continuare de alti barbati. Daca aflai ca isi punea poze goala pe reddit si primea likeuri de la mii de barbati ce faceai, divortai de ea? Asta NU e inselat. E un joc, o distractie virtuala care cel mai probabil nu se va concretiza, nerezultand in intalniri cu barbati straini. Femeile vor sa se joace, sa isi exploreze senzualitatea, sex-appeal-ul & shiet.

#43
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004

View PostJayanti, on 30 ianuarie 2021 - 20:01, said:

Ești îndreptățit să te consideri înșelat. Ce faci de acum încolo depinde de câtă implicare mai puteți oferi și de câtă putere vă adunați amândoi să vă spuneți lucrurile, chiar dacă sunt dureroase, pe șleau.

De când ai aflat în ce termeni sunteți? Ce faceți unul în prezența celuilalt? Ce a făcut ea să te convingă că a fost un fleac nesemnificativ? Simți că te iubește?
Incerc sa trec peste ptr ca o iubesc, are suflet bun. Ne pupam, ne mangaiem, face sex, incearca sa fie foarte afectiva si sa ma convinga ca maiubeste enorm. Si simt ca ma iubeste, si eu pe ea.. Dar daca mai era asa true love cum zice ea... se mai intampla asta ?

#44
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

View Post_InterStellar_, on 30 ianuarie 2021 - 20:04, said:


Pai da, il considera mai smecher, e mai dotat etc. E o evadare si atat. Vrea sa se simta dorita, apreciata in continuare de alti barbati. Daca aflai ca isi punea poze goala pe reddit si primea likeuri de la mii de barbati ce faceai, divortai de ea? Asta NU e inselat. E un joc, o distractie virtuala care cel mai probabil nu se va concretiza, nerezultand in intalniri cu barbati straini. Femeile vor sa se joace, sa isi exploreze senzualitatea, sex-appeal-ul & shiet.
când intri într-o relație incetezi porcariile astea ce le enumeri tu mai sus.

#45
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004

View Post_InterStellar_, on 30 ianuarie 2021 - 20:04, said:

Pai da, il considera mai smecher, e mai dotat etc. E o evadare si atat. Vrea sa se simta dorita, apreciata in continuare de alti barbati. Daca aflai ca isi punea poze goala pe reddit si primea likeuri de la mii de barbati ce faceai, divortai de ea? Asta NU e inselat. E un joc, o distractie virtuala care cel mai probabil nu se va concretiza, nerezultand in intalniri cu barbati straini. Femeile vor sa se joace, sa isi exploreze senzualitatea, sex-appeal-ul & shiet.
Poate ca asa e. Sper sa nu fie doar circumstante atenuante.

View Postsilesax, on 30 ianuarie 2021 - 20:06, said:

când intri într-o relație incetezi porcariile astea ce le enumeri tu mai sus.
In casnicie cu atat mai mult

#46
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,604
  • Înscris: 12.06.2010

View Postsurcix, on 30 ianuarie 2021 - 19:57, said:

....Daca si alte femei ale altor barbati fac asa sau doar a mea. Daca sunt eu caz izolat sau asa e normal
Doar a ta, restul niste sfinte.

Fac un apel la bunăciunile de pe SP sa-i trimita poze si sa flirteze cu surcix, sa se invete minte moftoloaga! Vrea penis American!? Ce-i asta? Nu ne vindem tara! Hai, nu-l lasati la greu pe acest roman năcăjit!

Edited by lucianburjuiul, 30 January 2021 - 20:19.


#47
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postsurcix, on 30 ianuarie 2021 - 19:57, said:

Nu daca este ok. Daca este justificat. Daca si alte femei ale altor barbati fac asa sau doar a mea. Daca sunt eu caz izolat sau asa e normal
Normal nu cred :lol:  dar am mai auzit de suficiente cazuri.

Relație de 10 ani de la 22 de ani... În realitatea de azi it's a lot :)


View Postsurcix, on 30 ianuarie 2021 - 20:04, said:

Incerc sa trec peste ptr ca o iubesc, are suflet bun. Ne pupam, ne mangaiem, face sex, incearca sa fie foarte afectiva si sa ma convinga ca maiubeste enorm. Si simt ca ma iubeste, si eu pe ea.. Dar daca mai era asa true love cum zice ea... se mai intampla asta ?
Și cu tine vorbește în engleză? :D
True love ăsta e complicat. Relațiile, fidelitatea sunt complicate. Nu e un drum drept, lin.

#48
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View Post_InterStellar_, on 30 ianuarie 2021 - 20:04, said:


Pai da, il considera mai smecher, e mai dotat etc. E o evadare si atat. Vrea sa se simta dorita, apreciata in continuare de alti barbati. Daca aflai ca isi punea poze goala pe reddit si primea likeuri de la mii de barbati ce faceai, divortai de ea? Asta NU e inselat. E un joc, o distractie virtuala care cel mai probabil nu se va concretiza, nerezultand in intalniri cu barbati straini. Femeile vor sa se joace, sa isi exploreze senzualitatea, sex-appeal-ul & shiet.

Ce vorbești boss ?
Ai destul timp să faci asta.
După ce te căsătorești, NU mai faci așa ceva.
Îți bați joc si de instituția căsătoriei si de cel cu care te ai angajat.
Femeile să si exploreze senzualitatea, sex apealul si alte bălării până să se marite sau dupa ce divorțează.

#49
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Daca ea voia sa evolueze, iar tu o blocai, o tineai prizoniera dpdv emotional, nu se numeste inselat.

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sexchat, videochat, discutii adanci cu tente sexuale, poze cu cucul si pupaza.... yeap.... pretty much... se numeste inselat.

Dpmdv nu trebuie dat cu piciorul, nu este un capat de tara si daca sunteti capabili puteti trece peste. Trebuie judecat la rece.  Te intreb, sunteti capabili? Mai exista ceva intre voi? Daca nu, ura si la gara.

#51
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Gata bă, a venit progresismu' pe forum.
Acu, ne am cacat pe noi....

#52
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

View PostCr1spy, on 30 ianuarie 2021 - 20:13, said:

Daca ea voia sa evolueze, iar tu o blocai, o tineai prizoniera dpdv emotional, nu se numeste inselat.
unde drac să evolueze?  :)))))

#53
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004
Am inteles.

View PostMembruAnonim, on 30 ianuarie 2021 - 20:16, said:

Dpmdv nu trebuie dat cu piciorul, nu este un capat de tara si daca sunteti capabili puteti trece peste. Trebuie judecat la rece.  Te intreb, sunteti capabili? Mai exista ceva intre voi? Daca nu, ura si la gara.
Vreau sa cred ca suntem oameni maturi, intr-o pasa proasta

#54
Angela456

Angela456

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,998
  • Înscris: 23.07.2018
Eu as vrea sa spuna initiatorul ce inseamna relatie virtuala ca daca doar discuti cu un om fara implicații si aluzii de alta natura si el o vede relatie inseamna  ca ceva nu e in regula cu el, sau poate nu intelwg eu termenul de relatie online.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate