Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 

Relatia virtuala online cu un alt barbat, este inselat ?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
327 replies to this topic

#1
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004
Salutare tuturor
Ma aflu intr-o situatie dificila in casnicia cu sotia mea si am nevoie de parerile voastre nepartinitoare.
Suntem impreuna de 10 ani, casatoriti de 4. Tot de 4 ani incercam sa avem un copil, iar nereusita si-a pus amprenta foarte mult pe psihicul amandurora. Nici nu mai vorbesc de situatia cu pandemia, care a complicat lucrurile. De 1 an mi-am schimbat si jobul si lucrez ture de noapte, iar sotia lucreaza doar de acasa. Financiar stam foarte bine, deci acest aspect nu ne afecteaza viata de cuplu.
Din vara 2020 sotia a cunoscut printr-un joc pe telefon, un barbat din SUA cu care s-a imprietenit, iar din noiembrie 2020 a inceput sa discute cu el intens, fara ca eu sa stiu. Discutiile sunt multe si diverse, dar predomina cele sexuale. Alte discutii constau in ea plangandu-se catre el despre munca, viata, casnicie, sex, etc. Discutiile sexuale sunt foarte explicite, amandoi si-au trimis nuduri, au avut chiar sex prin telefon, si cine mai stie ce altceva. Cand am descoperit discutia am fost extrem de nervos, devastat emotional, si inca sunt vraiste cu sentimentele. Confruntand-o, mi-a spus ca este o fantezie a ei, care nu s-ar fi materializat niciodata. A fost o metoda de descarcare emotionala. Deranjant este ptr mine ca sot, ca au aparut sentimente intre ei, si chiar si-au spus de multe ori ca se iubesc reciproc.

Intrebarile sunt: se considera inselat acest eveniment ? Contact fizic nu a fost din cauza distantei, dar pot avea incredere ca nu apare inca un astfel de barbat care locuieste mai aproape de noi ? Mai pot recapata vreodata increderea in ea ? Daca da, cum pot trece peste acest eveniment care m-a devastat emotional ?

Daca doriti sa ma ajutati cu pareri si e nevoie de mai multe informatii, astept intrebari.

Stima comunitatii softpedia.

#2
dana_alexa_92

dana_alexa_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 12.08.2019
Vezi-ti de treaba ta,ca nu e nimic grav.

#3
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Raspuns punctual, cum consider eu.

1. Da, poți considera că ai fost înșelat, daca nu era din SUA ci din Berceni, se si materializa.
2. Depinde de tine, dar increderea pierdută se recâștigă f greu.
3. Considerând că a fost un accident nefericit.


#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 surcix, on 30 ianuarie 2021 - 18:57, said:

Mai pot recapata vreodata increderea in ea ?
Nu.

E e nefericita, tu la fel. Ce crezi ca urmeaza ?

Edited by pasilla, 30 January 2021 - 19:11.


#5
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014

 surcix, on 30 ianuarie 2021 - 18:57, said:

Mai pot recapata vreodata increderea in ea ?

Poti, dar nu va mai fi niciodata la fel.

#6
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 surcix, on 30 ianuarie 2021 - 18:57, said:

Relatia virtuala online cu un alt barbat, este inselat ?
Păi te simți înșelat sau nu?


 surcix, on 30 ianuarie 2021 - 18:57, said:

Suntem impreuna de 10 ani, casatoriti de 4. Tot de 4 ani incercam sa avem un copil, iar nereusita si-a pus amprenta foarte mult pe psihicul amandurora. Nici nu mai vorbesc de situatia cu pandemia, care a complicat lucrurile. De 1 an mi-am schimbat si jobul si lucrez ture de noapte, iar sotia lucreaza doar de acasa. Financiar stam foarte bine, deci acest aspect nu ne afecteaza viata de cuplu.
Din vara 2020 sotia a cunoscut printr-un joc pe telefon, un barbat din SUA cu care s-a imprietenit, iar din noiembrie 2020 a inceput sa discute cu el intens, fara ca eu sa stiu.
O relație trebuie întreținută - intelectual, emoțional, fizic. Dacă nu ești prezent pentru ea, noaptea muncești, ziua dormi, și ea are prea mult timp la dispoziție... și aveți probleme pe care nu le discutați, ci le îngropați...

#7
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 25.10.2007
Fiecare cuplu e diferit. Pentru unii poate fi inselat, pentru altii nu.
Doar tu iti poti raspunde la acele intrebari.

#8
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Acum online,maine-poimaine live.E doar o chestiune de timp si imprejurari!

#9
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Depinde, americanul este bine dotat ? fizic ma refer, biceps, patratele stii ce zic

Sau, sa o luam altcumva, este varianta masculina, al lui Gal Gadot, Wonder Woman ?

#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Jayanti, on 30 ianuarie 2021 - 19:16, said:

Păi te simți înșelat sau nu?

 Argv, on 30 ianuarie 2021 - 19:16, said:

Fiecare cuplu e diferit. Pentru unii poate fi inselat, pentru altii nu.
Doar tu iti poti raspunde la acele intrebari.
Omul s-a exprimat destul de clar:

 surcix, on 30 ianuarie 2021 - 18:57, said:

Cand am descoperit discutia am fost extrem de nervos, devastat emotional, si inca sunt vraiste cu sentimentele.


#11
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Initiator, clar, înșelat si sincer e mai grav ca înșelatul ala la o petrecere cu un necunoscut. E detestabil sa ajungi să îi zici altuia tot ce faci tu în intimitatea ta cu partenerul, sa te plângi de el să il bârfești si cine stie ce draci a mai spus.
Faptul ca nu te a înșelat si fizic se datorează distanței.
Da i papucii.
Eu as face altceva, mi as cauta alta si după ce mi as găsi i as spune ca divorțez si gata, până atunci m as folosi de ea.

#12
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Mamaie avea o vorba : "muica, ți s-a urat de atâta bine". Asa și consoarta ta.
De la flirt virtual pana la a-și materializa alte fantezii, e doar un pas, tentația e mare, tu lipsești nopțile uneori, ea lucrează de acasă...
Este normal sa simți ceea ce simți acum, sa nu mai ai încredere în ea, sa te chinuie gândul ca ea simte fluturași în stomac pentru altul. Dacă au ajuns la poze nud/explicite și sex prin telefon, înseamnă că ea simte ceva pentru acel bărbat, chiar dacă fizic nu s-au întâlnit pana acum.
Vorba ta, dacă mâine ii pica cu tronc un bărbat cu care poate avea și o relație fizica?
Încercați terapia de cuplu. Dacă reușiți sa va reparați relația, ok. Dacă nu, măcar știi ca ai încercat.
Știu ca e dureros pentru tine, însă întreb și răspunzi doar dacă vrei : care dintre voi are probleme cu fertilitatea?

#13
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 corinadaniela, on 30 ianuarie 2021 - 19:22, said:

Încercați terapia de cuplu. Dacă reușiți sa va reparați relația, ok. Dacă nu, măcar știi ca ai încercat.
Frectie Galenica, la picior de lemn !

#14
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004
Ma consider un familist convins, eu nu as face ever asa ceva, si nici nu as pune-o pe ea in astfel de situatie. O iubesc foarte mult, din multe motive. Americanul nu este un Gal Gadot, dar avea ditamai penisul. Cred totusi ca este mai interesata de fantezia in sine de relatie interzisa si ascunsa decat de alte aspecte. S-a ferit dumnezeieste, cu parole si amprente si browser ascuns, etc. Fanteziile lor erau despre cheating wife, wife sharing, si altele. Ea incearca acum sa ma convinga ca e doar fantezie, nu ar pune in practica, chiar daca ar fi din oras, dar cum pot crede asta avand in vedere 2 luni de astfel de lucruri si ascunzisuri ?

#15
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

 surcix, on 30 ianuarie 2021 - 19:29, said:

Ma consider un familist convins, eu nu as face ever asa ceva, si nici nu as pune-o pe ea in astfel de situatie. O iubesc foarte mult, din multe motive. Americanul nu este un Gal Gadot, dar avea ditamai penisul. Cred totusi ca este mai interesata de fantezia in sine de relatie interzisa si ascunsa decat de alte aspecte. S-a ferit dumnezeieste, cu parole si amprente si browser ascuns, etc. Fanteziile lor erau despre cheating wife, wife sharing, si altele. Ea incearca acum sa ma convinga ca e doar fantezie, nu ar pune in practica, chiar daca ar fi din oras, dar cum pot crede asta avand in vedere 2 luni de astfel de lucruri si ascunzisuri ?
Acum încerci ca sa obții îndemnuri pentru a o crede?  🤭

#16
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004

 corinadaniela, on 30 ianuarie 2021 - 19:22, said:

Știu ca e dureros pentru tine, însă întreb și răspunzi doar dacă vrei : care dintre voi are probleme cu fertilitatea?
Amandoi avem din pacate. Ea are o malformatie iar eu spermatozoizi mai deformati, e greu de explicat exact. Doare de nu pot descrie ca asta e situatia, dar nu vreau sa ne pierdem speranta.

 silesax, on 30 ianuarie 2021 - 19:31, said:

Acum încerci ca sa obții îndemnuri pentru a o crede?  ��
Nu. vreau doar parerile voastre nepartinitoare.

#17
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004
Avand in vedere ca avem probleme si suntem amandoi frecati la icre de munca excesiva si probabil si la un pas de depresie... intreb din nou: inselatul emotional este la fel, mai usor sau ma grav decat cel fizic ?

#18
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
bre initiatorule, cand ai fantezii te uiti la ele pe saiturile xxx si... te gândești
ce a făcut ea nu sunt fantezii 🤭👎

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate