Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Chromecast with GoogleTV

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#19
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
Pe orice material sau doar pe cele cu Dolby Vision/HDR?

#20
IRV

IRV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 19.03.2008
Asta nu știu..Cum i mi dau seama de acest lucru?

#21
IRV

IRV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 19.03.2008

 IRV, on 03 februarie 2021 - 14:46, said:

Asta nu știu..Cum i mi dau seama de acest lucru?Am uitat sa precizez: televizorul este HD nu știe 4k


#22
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
Dă-ne ceva detalii despre TV. E 4k? Știe HDR/HLG?
Ai spus că se vede neclar ca si rezoluție/pixelat sau întunecat?Din ce bănuiesc,nu îți afișează corect HDR-ul, dacă se vede cumva mai întunecat. O problemă asemănătoare a fost și cu postul Digi 4k,la unele emisiuni,pe unele TV-uri. Încearcă să dezactivezi din setarile Chromecast,la Display and sound/Match content dynamic range pe off. Poți să cobori manual chiar si rezoluția, să încerci una care îți va fi afișată corect.
Apropo,pe Netflix, sub numele filmului, ce-ți afișează? HD,4k, Dolby Vision sau HDR?
Poți încerca CC și pe alt TV?
O poză ar fi edificatoare.
LE: Acum am văzut că nu stie 4k. Încearcă cu schimbarea rezoluției,manual.

Edited by bits, 03 February 2021 - 21:17.


#23
IRV

IRV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 19.03.2008

 bits, on 03 februarie 2021 - 21:15, said:

Dă-ne ceva detalii despre TV. E 4k? Știe HDR/HLG?
Ai spus că se vede neclar ca si rezoluție/pixelat sau Ăźntunecat?Din ce bănuiesc,nu Ăźți afișează corect HDR-ul, dacă se vede cumva mai Ăźntunecat. O problemă asemănătoare a fost și cu postul Digi 4k,la unele emisiuni,pe unele TV-uri. Încearcă să dezactivezi din setarile Chromecast,la Display and sound/Match content dynamic range pe off. Poți să cobori manual chiar si rezoluția, să Ăźncerci una care Ăźți va fi afișată corect.
Apropo,pe Netflix, sub numele filmului, ce-ți afișează? HD,4k, Dolby Vision sau HDR?
Poți Ăźncerca CC și pe alt TV?
O poză ar fi edificatoare.
LE: Acum am văzut că nu stie 4k. Încearcă cu schimbarea rezoluției,manual.
Toate filmele apar HD.Problema este că nu pot intra în setările lui la Display.Cum se face acest lucru? Se pare că tasta de pe telecomanda ,ultima din dreapta,nu funcționează

#24
IRV

IRV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 19.03.2008
Mulțumesc,am găsit setarile

Edited by IRV, 03 February 2021 - 23:07.


#25
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
Și s-a rezolvat ceva?

#26
IRV

IRV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 19.03.2008

 bits, on 04 februarie 2021 - 07:41, said:

Și s-a rezolvat ceva?
Nu prea.....

#27
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
A apărut un update cu un patch de securitate(dec. 2020)https://www.google.c...rity-patch/amp/
Eu am făcut update manual după 3 încercări succesive de verificare. După instalare apare și un update la telecomanda. Verificați în setari/remote&accessories.

#28
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
La prima verificare mi-a venit automat actualizarea cu patch-ul de securitate datat 5 Decembrie 2020

Iar pentru telecomanda - am trecut de la versiunea 24.2 la 24.5 .

Attached Files


Edited by protecties, 06 February 2021 - 14:23.


#29
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
https://chromeunboxe...rrupt-issue-fix
Referitor la ultimul update.

#30
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Mai e vreun nefericit care l-a luat aproape exclusiv pt EurosportPlayer, numa' ca sa vada-n play store ca deviceul nu e incompatibil cu aplicatia? Am instalat-o prin sideload si totul PARE ok...pana cand dau sa vad un clip, clip ce e afisat portrait mode pe 1/10 din ecran. Nu stiu cum sa-i dau de cap... :(

#31
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
incearca sa-l iei de pe filelinked, sau cauta o versiune pt androdi tv, cel mai probabil cea pe care ai pus-o tu e pt dispozitive cu touch

problema cred ca e tara, nu cred ca e disponibil in RO

#32
jack2ooo

jack2ooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.01.2005
Mi-am luat si eu unul zilele trecute, l-am instalat pe un Samsung 4k HDR+ din 2018 si numai probleme am cu el :( Flickare incontinuu, pierde ba imaginea, ba sonorul, ba ambele. Adica se inegreste imaginea si pierde si audio. Asta cam o data la 10-20 secunde. Indiferent ce as rula pe el. Chiar si daca nu ruleaza nimic si sta in Home. Este conectat la Wi-Fi in banda 5 GHz. Routerul este Kaon-ul de la Digi, cu care nu am avut nici o problema, semnalul pe Chromcast apare ca "Excelent" sunt 3 metri intre router si TV, in aceiasi incapere. Alimentarea este facuta la priza, nu la usb-ul TV-ului.
L-am resetat, reinstalat, are ultimul update pe care l-a gasit si instalat singur...
Mor de ciuda ca nu stiu ce sa-i fac si nu-l pot folosi. Si i-am si aruncat o parte din ambalaj...

#33
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 06.11.2014
Cumperi altul si-l returnezi pe asta cu probleme in cutia aluia.

#34
jack2ooo

jack2ooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.01.2005
Parca nu-mi vine a crede ca sunt de la el problemele... Sa fie de la router? Nici nu am cum sa fac proba cu alt router sau alt TV ca nu am in momentul asta la dispozitie

#35
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Cum vrei sa fli daca e defect sau nu? Crezi ca noi stim sigur? Faci proba cu alt tv si afli daca el  e problema, asa pare sa fie.

#36
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 28.02.2010
Am google chromecast cu android tv si as vrea sa va întreb daca voi puteti face cast de pe digionline web. De pe alt site  cu stream - uri de sport a funcționat dar pe digionline e imaginea neagra si cu iconita de cast in mijloc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate