Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

de unde pot cumpara Easy Dvd Creator?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020

View Postgordon_93, on 07 februarie 2021 - 17:02, said:

Imi doream sa cumpar acel Easy dvd creator pt ca e singurul care face o chestie interesanta,pe care alte softuri de scrieri dvd nu reusesc.Si am sa-ti explic ce anume.
Easy dvd creator,pe langa faptul ca are o interfata super prietenoasa are o mica jmecherie care mie unu imi place la nebunie ,atunci cand ard un filmulet de sa zicem 1h,cand dau forward sau rewind la acel filmulet scris pe disc ,sare din 5 in 5 minute acel continut.Deci practic ca sa dau play la urmatorul filmulet trebuie sa apas de 12 ori forward ca sa treaca la urmatorul( 60:5)La alte softuri de scriere daca dau play la acelasi filmulet de 1 h si dau forward SARE direct la urmatorul track,iar pe mine ma enerveaza asta.Nu stiu daca intelegi ce vreau sa-ti explic
De asta iubesc easy dvd creatorul acesta...

Easy DVD Creator probabil face automat chapters la fiecare 5 minute.. fara sa ai optiune sa modifici acest comportament, orice soft asemanator ar trebui sa stie de Chapters (capitole) setezi sa-ti faca la fel la 5 minute .. si ajungi la acelasi rezultat.
E un program care n-a mai fost updatat din 2014 .. nu te mai chinui cu el.. exista inca ahivata pagina pe webarchive.. dar nu te ajuta cu absolut nimic. Abandonware:)
https://web.archive....d.net/index.htm

#20
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021

View PostZnevna, on 09 februarie 2021 - 09:03, said:

Easy DVD Creator probabil face automat chapters la fiecare 5 minute.. fara sa ai optiune sa modifici acest comportament, orice soft asemanator ar trebui sa stie de Chapters (capitole) setezi sa-ti faca la fel la 5 minute .. si ajungi la acelasi rezultat.
E un program care n-a mai fost updatat din 2014 .. nu te mai chinui cu el.. exista inca ahivata pagina pe webarchive.. dar nu te ajuta cu absolut nimic. Abandonware:)
https://web.archive....d.net/index.htm
asa mi-a mai spus si altcineva de pe un forum din afara si-l citez:
I think that those are "Chapter marks", laid down by the DVD Authoring tool.
I'm sure that with a sufficiently-capable DVD Authoring program, you could do those manually, with some slight work, but it's nice to know that given a bulk video file, that EZ DVD Creator will insert those manually.

Toti spun ca aceasta optiune o poti seta manual aceasta optiune cu ceva "munca'.Eu  la nici un soft de scriere  pe care l-am incercat pana acum nu am gasit aceasta optiune.Si am incercat vreo cateva cum ar fi: Iskysoft,Wondershare dvd creator,cd burner si inca vreo2  nu le mai tin minte
bun ok.Spune-mi tu un soft care stie sa faca Capitole precum easy dvd,si nu mai ma chinui.

#21
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Cel de la Wondershare vad ca stie asa ceva http://support.wonde...e-chapters.html

Quote

Alternatively you can divide the video by length and create chapters of equal lengths. Input the time that you wish the chapters to be, and then click on Auto Insert Chapters and the chapters will be created using your settings.

Edited by Znevna, 09 February 2021 - 11:57.


#22
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
Probabil la versiunile full,nu si la cele trial banuiesc.

Si in orice caz nu-mi place,ca am specificat si in primul post,programele astea noi contin dvd authrong tool,si cand pun un dvd in player,imi arata mai multe ferestre (capitole) cu continutul multimedia si incepe si o muzicuta,si ca sa dau play trebuie sa apas confirm play pe fiecare capitol.
La easy dvd creator bagi discul si e auto play fara tot felul de introduceri si muzicute si dragaici.

#23
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Serios http://support.wonde...e-dvd-menu.html
Pe scurt, se numeste DVD Menu, daca-i dai disable ar trebui sa se comporte la fel.

Edited by Znevna, 09 February 2021 - 12:34.


#24
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002

View Postgordon_93, on 09 februarie 2021 - 11:45, said:

Spune-mi tu un soft care stie sa faca Capitole precum easy dvd,si nu mai ma chinui.


dvdlab de la mediachance. e "discontinued" si el, dar inca se poate folosi. are o versiune pro, dar si o versiune standard, gratis, descarcabila de aici (apasa pe butonul TRY IT FOR FREE)

[ https://i.imgur.com/dOajtcX.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

capitolele se pot seta manual (click pe acel cursor + indicat de sageata) sau automat, la cite minute vrei.
din pacate accepta doar fisiere *.m2p;*.m2v;*.mpv;*.mpg;*.mpeg;*.vob;*.vro;*.mpa;*.ac3;*.mp2;*.m2a;*.dts;*.wav - nu este si convertor, ci doar program de dvd authoring.
in rest, e superb, a fost preferatul meu.

Edited by tEo, 09 February 2021 - 12:54.


#25
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Cum topicu lse transforma in altceva se muta pe aria de Video - la Editoare.

#26
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021

View PosttEo, on 09 februarie 2021 - 12:54, said:

dvdlab de la mediachance. e "discontinued" si el, dar inca se poate folosi. are o versiune pro, dar si o versiune standard, gratis, descarcabila de aici (apasa pe butonul TRY IT FOR FREE)

[ https://i.imgur.com/dOajtcX.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

capitolele se pot seta manual (click pe acel cursor + indicat de sageata) sau automat, la cite minute vrei.
din pacate accepta doar fisiere *.m2p;*.m2v;*.mpv;*.mpg;*.mpeg;*.vob;*.vro;*.mpa;*.ac3;*.mp2;*.m2a;*.dts;*.wav - nu este si convertor, ci doar program de dvd authoring.
in rest, e superb, a fost preferatul meu.
l-am instalat,am inteles ce trebuie sa fac,nu are si convertor ca easy dvd creator.Nici o problema ca pot converti mp4 in .vob si apoi sa le prelucrez,dar din pacate deschide DOAR fisiere .dal

#27
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
formatul de fisier .dal este un format reconoscut DOAR de dvd lab si de fapt reprezinta proiectul de lucru in sine. este util de exemplu daca doresti sa lucrezi la un proiect de dvd dar faci o pauza, atfel ca data viitoare sa reiei proiectul exact de acolo de unde l-ai lasat.

pentru a lucra cu fisiere audio si video, este nevoie sa IMPORTI aceste fisiere, in fereastra ASSETS: mrge cu click dreapta si apoi import, sau cu simplu drag/drop din explorer.

la secunda 11 observi acest proces in videoul de mai jos:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Uw32gq8VW7I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
printr-o minune am reusit sa termin procesul de ardere cu easy dvd fara sa-mi mai dea eroarea MFC.Cred ca am gasit unde era buba,dar NU SUNT 100% sigur,este doar o simpla supozitie de-a mea,ramane sa vad pe parcurs la mai multe arderi.
Am observat o chestie ciudata si anume,UNELE fisiere video care le atribuiam in lista lui easy dvd, aveau la Duration: 00.00.00 si de fiecare data cand dadeam start,la un moment dat pac:MFC stop
Daca am vazut acest aspect,m-am gandit sa redenumesc fiserul video,dupa care sa-l reincarc in lista easy dvd.Surpriza,dupa ce am redenumit ACELASI fisier video,si dupa ce l-am reincarcat cu easy,vad ca la Duration dintr-o data imi arata corect runtime-ul: 00.40.15
Apas Start.....si Surpriza,no more MFC error,ba chiar finalizeaza arderea cu succes.Timpul de ardere a cca. 120min  continut multimedia cu convertire cu tot a durat doar 1h si 19 min,infernal de mult Posted Image
Repet nu stiu daca asta e cauza reala legata de MFC ,sau poate a fost doar o minune,ramane sa ma conving pe parcurs.In orice caz procesul e foarte lent si greoi,pana il finalizeaza.

Attached Files

  • Attached File  amin.jpg   210.53K   3 downloads


#29
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
p.s. In orice caz,Incep sa urasc acest easy dvd creator,mi-am pierdut destul timp cu el

#30
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Chestia cu săritul o poți face pe orice editor dvd la opțiunea adăugare automată de capitole la un interval de timp. Bifezi nr de minute la care să facă cîte un capitol.
Un ghid aici https://www.avs4you....o-chapters.aspx

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate