Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

de unde pot cumpara Easy Dvd Creator?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
salut,
doresc sa cumpar  programul pt facut dvd-uri si anume Easy DVD Creator,dar il vreau pe cel clasic cu interfata simpla,nu vreau alte utilitare noi de scriere dvd-uri din simplu motiv ca au tot felul de bundeluri de meniuri si submeniuri si dvd authoriting etc.
Easy dvd este simplu,compact,la obiect.
Problema este ca am cautat pe motorul de cautare google: buy Easy Dvd Creator si nu mai imi gaseste nimic,un echivalent al sau ar fi o redirectionare catre Wondershare,dar nu are nici o treaba ala.
Vreau sa cumpar varianta clasica,nu vreau altceva.Si vreau s-o cumpar pt ca varianta trial vad ca in timpul arderii dvd-urilor imi da o eroare de care nu pot scapa nici pe win 8 nici pe 10 si anume: Easy dvd creator MFC aplication has stopped working.Ma dispera eroarea asta.Am incercat cu cu comptibility: xp,7,8 si cu run as administrator,nimic.Pana acum cateva luni nu am avut nici un fel de problema cu acest utilitar,acum dintr-o data nu mai vrea de nici un fel.
Este singurul utilitar care-l iubesc,nu vreau alte utilitare.

Attached Files



#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,997
  • Înscris: 07.11.2006
Poate ca nu exista varianta de cumparat.
Eu folosesc Ashampoo de ani de zile,ti-l recomand.Este mai mult decat usor de folosit,are si meniu in limba romana.

#3
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Daca vrei ceva simplu si free, poti folosi si CD Burner XP.

#4
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
mie imi spune ca e troian
am incercat si din alte surse si softpedia

Attached Files



#5
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,217
  • Înscris: 05.06.2002
programul era al celor de la roxio. da-le un mail si spune-le ce vrei.

#6
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
programul era al celor de la Ether Software din ce spune internetul,dar nu sunt de gasit,Zici ca sunt fantome

https://www.exefiles...ether-software/

https://www.exefiles...vd-creator-exe/

Am incercat tot ce spune acolo sa remediez eroarea asta stupida : MFC has stopped working
Nu resusesc deloc,am incercat reinstalare windows pe curat,am incercat toate OS-urile: 7,8.1,10 la fel.
E foarte ciudat ca anul trecut imi mergea perfect fara nici o eroare.Anul acesta zici c are draci pe el.Nu mai vrea deloc.Am incercat pe 3 pc-uri si pe nici unu nu vrea sa mai mearga

#7
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
am vorbit si cu ei,si nu este al lor

Attached Files



#8
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Recomand BurnAware Free, e foarte simplu si gratuit, l-am folosit de foarte multi ani pe multe calculatoare.
https://www.burnawar...m/download.html

#9
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
i-am contactat si pe acestia.Nu stie nimeni nimic de compania in cauza.Si sa vreau sa cumpar acel softwaresi  nu pot, pt ca ma redirectioneaza spre o pagina ciudata http://www.divxtodvd.net/order.htm

View PostCeapaIndustries, on 07 februarie 2021 - 16:11, said:

Recomand BurnAware Free, e foarte simplu si gratuit, l-am folosit de foarte multi ani pe multe calculatoare.
https://www.burnawar...m/download.html
Imi doream sa cumpar acel Easy dvd creator pt ca e singurul care face o chestie interesanta,pe care alte softuri de scrieri dvd nu reusesc.Si am sa-ti explic ce anume.
Easy dvd creator,pe langa faptul ca are o interfata super prietenoasa are o mica jmecherie care mie unu imi place la nebunie ,atunci cand ard un filmulet de sa zicem 1h,cand dau forward sau rewind la acel filmulet scris pe disc ,sare din 5 in 5 minute acel continut.Deci practic ca sa dau play la urmatorul filmulet trebuie sa apas de 12 ori forward ca sa treaca la urmatorul( 60:5)La alte softuri de scriere daca dau play la acelasi filmulet de 1 h si dau forward SARE direct la urmatorul track,iar pe mine ma enerveaza asta.Nu stiu daca intelegi ce vreau sa-ti explic
De asta iubesc easy dvd creatorul acesta...

Attached Files

  • Attached File  easy.jpg   112.41K   10 downloads


#10
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Ai incercat o versiune mai veche, gen 2.5.7 ?  Apropo din ce vad programul asta nu se mai face din 2013 deci nu cred ca se supara nimeni daca il iei de pe torente tinand cont ca nu mai poti sa-l gasesti nicaieri sa-l cumperi.

#11
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
cineva pe un alt forum din afara mi-a recomandat o ultima solutie.Sa instalez : MSVCRT AIO+Adaptec EZ-SCSI driver(s).O sa incerc si asta,e ultima mea speranta.daca nici cu astea nu merge nu stiu ce sa-i mai fac.Ma oftic doar ca mereu ce-mi place tocmai de acel lucru nu am parte :(
Sunt multe softuri de scriere,dar din pct. meu de vedere nici unu nu se compara cu easy dvd creator..
easy dvd  the best..

Cei care aveti timp si chef  puteti incerca  acest easy dvd creator daca va merge?Poate doar mie pe calculatoarele mele face figuri,orice e posibil.fac cinste cu o bere.

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
Softul a fost al lui Roxio. Cumparati de Corel.
Dar e antic.
Nu e de mirare ca nu mai merge in sistemele moderne.

Initiator, daca rei neaparat sa folosesti antichitatea aia ai nevoie de un sistem de operare antic- Xp. Care s-ar putea sa aiba probleme cu hardware-ul modern...

Banuiesc ca tu faceai = editai - DVD-ul pe el - incearc sa il faci imagine iso in loc sa scrii pe DVD cu programul.
Si apoi imaginea o scrii cu un program modern Sau chiar cu Windows-ul.
Problema pare sa fie de la modul in care incearca programul sa acceseze driverul unitatii - care tine de windows.

#13
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
Am instalat MSVCRT AIO 2021,am copiat WinASPI in folderele :Windows System32 si SySWow64 ca-mi lipsea si mai trebuie sa vad cum instalez driverul de Adaptec EZ-SCSI pe x64.
Dupa ce am instalat aceste chestii,am observat o mica imbunatatire in sensul ca nu mai imi da crash cand apas Start,imi da sperante desarte si pe la 62.3% iar MFC stopped working
Tot e un inceput,imi da macar niste sperante.Am mai observat o chestie ciudata,daca adaug doar un singur fisier sa-l scriu finalizeaza procesul fara probleme si incepe si scrierea,cum adaug mai multe nu-i mai place

ultima mea speranta  sa incerc sa instalez si driverul de scazi pe x64,dar e foarte posibil cica sa nu mearga sa instalez pe x64

Nu mai pot ma doare capul cate sapaturi incerc sa fac pt acest easy dvd  Posted Image

Am uitat sa mentionez ca imi da aceasta eroare doar la pasul de convertire in .vob,nu cand acceseaza dvd-ul

Attached Files

  • Attached File  dvd.jpg   282.27K   9 downloads
  • Attached File  dvd2.jpg   333.91K   8 downloads


#14
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,378
  • Înscris: 08.02.2011
Bagi xp in masina virtuala, apoi rulezi programul tau de dvd-uri acolo.

#15
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021

View Postmodoran, on 08 februarie 2021 - 23:16, said:

Bagi xp in masina virtuala, apoi rulezi programul tau de dvd-uri acolo.
uite ca la asta nu m-am gandit,multumesc mult.Sper sa vrea pe masina virtuala,sa nu apara alte erori.Esti sigur ca pe masina virtuala o sa mi vada driverul ATAPI de dvd?Ca din cate stiu pe masina virtuala pune drivere generice la toate in control panel.
Oricum mersi de idee chiar instalez windows virtual acum.Revin

Nu ma las pana nu ard un disc cu acest easy dvd,deja mi-a scos peri albi. :)

#16
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
am de asteptat.revin.ahahaha

gata l-am instalat,am facut o partitie de 40gb,si mi vede doar C atat.CUm copiez easy dvd de pe calculator pe masina virtuala ca nu ma lasa cu copy paste.Am uitat cum se face.Cumva trebuie sa ma chinui sa instalez driverul de placa de retea din masina virtuala si sa descarc fisierul de acolo folosind internetul?Nu am mai folosit de mult masina virtuala

Nu mai stiu sa fac absolut nimic in win xp doamne,nici macar cum sa vad control panel device manager Posted Image

Attached Files


Edited by gordon_93, 09 February 2021 - 00:07.


#17
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
se pare ca am si driverul de retea si pe cel de de DVD,sunt generice.Dar intrebarea ar fi cum naiba ma conectea la internet,daca mie imi lipseste  e-ul din tray?Nu cred asa ceva Posted Image

Attached Files

  • Attached File  cp.jpg   274.32K   4 downloads


#18
gordon_93

gordon_93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.01.2021
am instalat win 7 pe masina virtuala,totul pare ok,am lansat easy dvd,nu mai da nici o eroare dar nici nu face absolut nimic Posted Image

Daca il las asa pana poimarti,acelasi lucru imi arata

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate