Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Motorola Edge S / Moto G100

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#91
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

View Postaceton, on 27 august 2021 - 14:38, said:

Into the dead 2 - merge ready for go
Sunt interesat de last island of survival

#92
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
1800 la Altex, săriți pe el...

#93
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
Salut, mi-am cumparat in urma cu cateva zile un G100, venind de la un Xiaomi mi 9, imi este momentan greu sa ma obisnuiesc cu un lucru, la mi 9 aveam double tap to wake si face id-ul functiona instant. La G100 nu gasesc alta optiune similara cu double tap to wake decat cea din aplicatia Moto unde exista tap to wake dar in loc de lock sreen imi arata acel ceas si nu...lock screen-ul. Daca dezactivez aceasta optiune, alta optiune de a vedea ce notificari am primit, daca tin telefonul pe birou de exemplu, este sa-l ridic si sa-l deblochez de fiecare data cu amprenta, avand in vedere ca nici led de notificare nu exista.
Mai exista o alta setare asemanatoare cu double tap to wake ?


#94
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010
Eu am un G7 plus, cred că au la fel setările, dar, sub acel ceas poți vedea și ce notificări ai: SMS, WhatsApp, Facebook, etc, iar dacă apeși pe ele îți arată și ce scrie în acele notificări. Altfel nu știu. Iar dacă miști telefonul puțin îți arată notificările

#95
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 02.11.2016
Cat scoateti screen on time pe acest model? Ma tem ca se descarca cam rapid acum cand l-am scos din cutie si daca e asa ii fac retur.

#96
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Eu scoteam constant 8-9 ore. Dă-i răgaz câteva încărcări și o să vezi că se reglează bateria.

#97
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 02.11.2016
Pai s-o dus 20% intr-o ora si na, nu-i asa frumos. Dar in rest pare foarte foarte ok, se misca impecabil.

#98
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Este impecabil telefonul din toate punctele de vedere. Ai răbdare să se obișnuiască AI-ul cu tiparul de utilizare și nu o sa fi dezamăgit de baterie.

#99
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 02.11.2016
Ai patit sa ai bug-uri software cu el?

#100
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
In cele doua luni de utilizare am rămas surprins de cat de bine merge. Ultima experiența cu Motorola a fost la G6 Play. Procesorul este puternic și duce orice joc și aplicație. Camerele sunt foarte bune pe poze in schimb pe filmare o sa vezi diferența dintre el și un flagship. Nu a avut blocări, nu a sacadat și nici alte probleme. Nu bate nu troncăne. :))

#101
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 02.11.2016
Eu eram de vreo 2 luni asumat că-mi iau un Xiaomi, dar nu am găsit modelul pe stoc. Dimineața am dat de acest Motorola și mi s-o pus pata :)) Am avut noroc să-l pot lua direct din orașul meu.

#102
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Eu am vrut Xiaomi MI11Tpro dar era diferența prea mare de bani între ele. Bine, am fost atât de mulțumit de G100 încât am luat si un Edge 20 Pro.

#103
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 02.11.2016
Si ecosistemul pare ok. Un Android curat, fara bloatware aiurea.

#104
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 02.11.2016
După încărcarea completâ văd că treaba e bună.

#105
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 02.11.2016
Am văzut că chipsetul snapdragon suportă încărcare până la 65w. Mă întreb, oare e greșit dacă încarci un moto g100 cu un încărcător mai puternic? Sau e făcut doar pentru încărcătorul de 20w ?

#106
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Isi trage singur maxim 20W. Poti sa il incarci si de la unul de 60W, rezultatul este acelasi.

#107
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 02.11.2016

View Postaceton, on 20 octombrie 2021 - 09:19, said:

Isi trage singur maxim 20W. Poti sa il incarci si de la unul de 60W, rezultatul este acelasi.

Am obtinut 6 ore si 15 min de ecran activ si mai am 46%, eu zic ca e foarte bine.

#108
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Excelent. O sa tina din ce in ce mai mult. Un telefon reusit din toate punctele de vedere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate