Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Motorola Edge S / Moto G100

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#19
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Asta spuneam și eu, dacă vin cu prețul în România pe la 2500 de lei,tot ei pierd,deci pass!

#20
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Vorba rapsodului: La toți ni-i greu:D

#21
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostTherockstar, on 05 februarie 2021 - 10:38, said:

Asta spuneam și eu, dacă vin cu prețul în România pe la 2500 de lei,tot ei pierd,deci pass!

Cam la un pret de 2000+ zic sa ne așteptăm, mai ales cu adaosurile practicate de magazinele noastre. Desi, in ultimul timp Motorola e mai prezenta pe piata noastră si majoritatea telefoanelor se aduc direct.
Motorola tine la pret si pentru ca nu iti ofera reclame, care pentru Xiaomi de exemplu sunt o sursa suplimentara de venituri (consistenta).

#22
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Moto G100 5G. Deocamdată în Brazilia.

Parcă tot în Brazilia a fost lansat mai întâi și Motorola One.

#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Unde sînt reclamele de la Xiaomi?
Tot aud despre chestia asta, dar eu nu le am.
Am reclame mai degrabă la ce descarc din magazin Play, pe orice marcă de telefon.

#24
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
În aplicațiile Xiaomi în special, după ce vrei să ieși din ele,hop reclamă,dar se pot dezactiva din fiecare aplicație în parte,eu așa am făcut, însă cu optimizarea stau mai prost, atât la energie cât și la ram!Au telefoane cu baterii mari,peste 5000mah,ecrane amoled,care nu au o autonomie după cum te ai aștepta de la un astfel de acumulator!Asta se traduce simplu, optimizare deficitară!Eu am Xiaomi mi 9 lite de care nu mă pot plânge,cel puțin bateria ține bine pentru cei 4030 mah ai săi, însă alții nu sunt așa norocoși din acest punct de vedere, dacă tot faci telefonul mare și greu, măcar să și se cunoască de ce!Exemplu: Motorola G9 plus cu acumulator de 5000mah,are o anduranță de ~136h la un ecran de 6,8 inch,ecran ips, în timp ce Xiaomi mi note 10 lite, acumulator de 5260mah, ecran amoled de 6,47,are ~117h!La fel și mi note 10,dar sunt și mai multe exemple!

#25
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postcrisstonne, on 06 februarie 2021 - 23:05, said:

Unde sînt reclamele de la Xiaomi?
Tot aud despre chestia asta, dar eu nu le am.
Am reclame mai degrabă la ce descarc din magazin Play, pe orice marcă de telefon.

Sunt acolo, doar ca la cei care se mai pricep cat de cat, le dezactiveaza de prin setari, permisuni, notificari etc. si nu mai sunt asa de vizibile. Pe langa asta iti folosesc datele la greu, istoric browser, prefetinte etc. mai ales in aplicatiile lor. Practic ei fac bani din profilul tau de utilizator si fac sume mai mari decat din vanzarea de hardware efectiv. Reclame nu numai la modul pop-up sau banner, reclame sunt si apps sugestions sau recomandation, notificari nedorite, permisiuni absurde pe care le cer unele aplicatii pentru a-si culege datele despre tine.

#26
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Eu am dezactivat de la început, la sfatul lui @Gif, am dezactivat și pagina aia de știri, de o tragi din lateral, nu îmi folosea la nimic, nu mă interesa.
Acum este practic ca orice alt telefon, nu văd nimic, absolut nimic nicăieri, reclame zero.
Reclame mici în josul paginii au doar aplicațiile din magazin Play, dar alea apar pe absolut orice altă marcă de telefon cu Android.
Cît despre acumulator, al meu are de 5000, autonomia este uriașă, și îl frec toată ziua, chiar nu am ce să îi reproșez  :habarnam:

L.E. A, să nu uit, are ecran ips și 8 giga de ram  😉 cea mai bună alegere.

#27
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Ca si Hardware nu prea ai ce le reprosa. Am stat si eu vreo 2 ani jumatate cu un Redmi 5 Plus si inca merge si acum la mama. Telefon de 850 lei la liber, bateria tine si acum o zi plina, dupa aproape 3 ani. Nici softul nu te deranjeaza prea rau, daca nu esti "purist" (fan Android curat).
Prietena are un iPhone 7 cumparat de nou, care implineste 2 ani. Bateria e moarta, imi arata service si il incarca de 3-4 ori pe zi. Iar in astia doi ani s-au stricat pe rand: incarcator, cablu de incarcare si casti. Nu am mai avut telefon pana acum sa se strice toate accesoriile la el si sa cada total bateria in doi ani. Nu mai zic de alte limitari ca faptul ca nu se incarca decat cu anumite incarcatoare, nu poti sa il conectezi ca tot omul la pc si sa arunci repede ceva pe card/memorie interna, nu vede anumite device-uri bluetooth etc. E mai special...Posted Image

Edited by antinVidia, 07 February 2021 - 14:23.


#28
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Iar s-au data ca pita caldă!

Mâine mai scot de la cuptor un lot…

#29
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
G10 o sa fie echipat cu SD460, pret in jur de 150 euro, iar G30 cu SD662 la 180 euro. Mai multe detalii:

https://www.technikn...vorab-exklusiv/

#30
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011

View PostGif2D, on 08 februarie 2021 - 10:09, said:


Așteptăm utilizatori, să ne spună cum se prezintă în funcționare.

#31
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
@crisstonne: Cine? Chinezii? :D

#32
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Chinezii"minte"!Nu pot fi luați ca etalon!😂

#33
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
E luni și e grele?!  🤣
Colegi.
O să apară și la noi.
Sau nu?!  🧐

#34
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
De-abia organizează o petrecere braziliană.
Până se deschid pub-urile și la noi, om vedea… :D

#35
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011

View PostGif2D, on 08 februarie 2021 - 14:11, said:

Până se deschid pub-urile și la noi, om vedea… :D

Au deschis măi, au deschis  😊

#36
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Degeaba, n-au „marfa” care trebe…
[ https://i.imgur.com/DFw9Tiv.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Gif2D, 08 February 2021 - 14:30.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate